Dětská probiotika a laktobacily – jaké zvolit pro své dítě?

Zdravé trávení je důležité v každém věku, z toho důvodu je vhodné dbát na přísun laktobacilů a dalších přátelských kolonií u dětí. Jaké benefity jim mohou nabídnout? A podle jakých kritérií dětská probiotika vybírat?

Střevní problémy nemusí mít jen dospělí, ale i malé děti, na které se nějaký bacil nalepí při pobytu ve školce nebo na hřišti. Vzhledem k tomu, že následovat mohou další choroby (na které se mohou předepsat například antibiotika), kvůli kterým si musíte zařídit pracovní neschopnost, je vhodné se informovat o tom, jak dětský imunitní systém správně podpořit.

Správná životospráva u dětí

Jednou z forem, jak můžete prospět dětskému trávení, je pravidelné podávání zakysaných mléčných výrobků. (Ano, kefír obsahuje probiotika.) Díky tomu mohou děti celkem snadno získat pořádnou porci přátelských mikroorganismů, které se starají o vytváření příznivého prostředí ve střevech.

Tipy: Vyzkoušejte tyto zdravé potraviny

Starší děti mohou po poradě s lékařem vyzkoušet i psyllium, prebiotika a vlákninu, které taktéž přispívají k podpoře normálního trávení. Zároveň by se ale mělo dbát na správně nastavený pitný režim, protože zvýšený příjem vlákniny by bez tekutin mohl naopak způsobit nečekané komplikace. (Třeba se zácpou.) Kdo by chtěl udělat pro zažívání dětí ještě něco navíc, ten může vyzkoušet i klasické probiotické doplňky stravy pro děti s obsahem prebiotik, které se dají užívat každý den.

Kdy se vyplatí po nich sáhnout?

Dětská probiotika a laktobacily – jaké zvolit pro své dítě?

Probiotika je vhodné užívat v době, kdy jsou děti častěji  nemocné . Vzhledem k tomu, že imunitní systém sídlí z větší části ve střevech, podpora jejich mikroflóry je jednoznačně žádoucí.

Dále je možné dětem laktobacily a probiotika dopřávat v době, kdy je  trápí zácpa, průjem a další problémy s vylučováním , které se mohou čas od času vyskytnout. Samozřejmě se ale nic nestane ani v situaci, kdy k jejich užívání přistoupíte čistě preventivně.

Dáváte svým dětem probiotika, nebo jejich přísun příliš neřešíte?

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář