Psyllium recenze: TOP 10 nejúčinnějších doplňků s vlákninou

 

Střevní mikrobiom je velmi důležitý pro normální fungování organismu. Kromě toho, že může ovlivňovat hubnutí, neměla by vás trápit zácpa a další zažívací problémy. Jelikož velkou roli v celém procesu hraje vláknina, dnes se spolu podíváme na psyllium a na recenzi nejlepších doplňků stravy s jeho obsahem.

V poslední době se ve veřejném prostoru hojně diskutují probiotika, která podporují normální osídlení našich střev. To je velmi důležité, protože přátelské mikroorganismy mohou pozitivně ovlivňovat naši váhu, náladu, imunitní systém, trávení a široké spektrum dalších důležitých okruhů, které se týkají naší psychické pohody a zdraví.

Jenže, aby mohla probiotika přežít, potřebují, abychom pravidelně doplňovali vlákninu, která je její potravou. (Z toho důvodu mnozí řeší, jak je na tom inulin vs. psyllium.) Zatímco inulin se nachází v potravinách (například v čekankovém slazení), pro jiné je zase lákavější psyllium v tabletách, které si lze vzít i na pracovní cestu nebo na výlet.

Jaké má psyllium účinky? Jaká je jeho obvyklá cena? A mají s ním lidé dobré zkušenosti?

Účinky psyllia

Psyllium je produkt, který pochází z jitrocele vejčitého, kterému se také někdy říká jitrocel indický. Mezi hlavní pozitivní účinky psyllia patří větší množství vlákniny, která je důležitá pro podporu normálního trávení. Z toho důvodu po něm často sahají lidé, kteří trpí na zácpu.

Vzhledem k tomu, že se psyllium řadí mezi prebiotika, mohou si ho zvolit i lidé, kteří užívají probiotické doplňky stravy (a potažmo i ti, kteří přijímají probiotika i ze své každodenní stravy). Díky této kombinaci existuje větší šance, že přátelská kultura snáze přežije a začne se v cílové destinaci množit. (Což je žádoucí.)

Psyllium může dále  podpořit normální stav kardiovaskulárního systému a podpořit ztrátu nadbytečné hmotnosti , proto je důležitou součástí zdravého životního stylu.

Použití

Způsobů použití psyllia existuje víc. Kromě doplňků stravy ve formě tablet může jít i o prášek, který rozmícháte ve vodě, a podobně.

Odkud se bere vláknina?

Vláknina je směs pro člověka nestravitelných (nebo jen částečně stravitelných) polysacharidů. Mnohdy se nachází v ovoci, zelenině, v luštěninách a dalších zdravých potravinách. Jedná se tedy o přirozenou součást mnoha surovin. Některé druhy vlákniny zvětšují objem obsahu střev, čímž  přispívají k normálnímu vyprazdňování . Také mohou přispět k rychlejšímu pocitu nasycení.

Vláknina jako strava pro probiotika

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které s námi žijí v míru. Na jejich denním pořádku je kromě podpory trávení a imunitního systému i boj proti nepřátelským patogenům, které mohou způsobovat zdravotní problémy a chronické choroby. Když je přátelských mikroorganismů dost, mají při obraně těla velkou výhodu. K tomu ale potřebují, abychom jim pravidelně posílali kvalitní probiotickou vlákninu, která je jejich potravou, a abychom dodržovali zdravý životní styl.

Srovnání TOP 10 doplňků stravy s vlákninou

1. Psyllium Fit&Slim

Psyllium Fit&Slim
Psyllium Fit&Slim

V případě, že chcete kromě svého trávení podpořit i hubnutí, v úvahu pro vás může přicházet doplněk stravy Psyllium Fit&Slim, který kromě již zmíněného psyllia obsahuje i glukomannan, který u mnohých jedinců omezuje chuť k jídlu. Jedno balení tohoto doplňku stravy vás vyjde na cca 129,-. Co se týče dávkování, užívá se tak, že třikrát denně užijete 10 g výrobku, který rozmícháte ve vodě. Jedno balení vám tedy vyjde při každodenním používání na 6 dní.

Když se podíváme na recenze, mnoho uživatelů je s doplňkem stravy Psyllium Fit&Slim spokojeno. Kromě toho, že jim pomáhá s trávením, chutná jim a z jejich zkušenosti pomáhá zahnat chuť na sladké.

2. Psyllium Fit&Slim kapsle

Psyllium Fit&Slim kapsle recenze
Psyllium Fit&Slim kapsle

V případě, že vám pití psyllia nevyhovuje, od stejného výrobce můžete vyzkoušet Psyllium Fit&Slim ve formě kapslí, kterých je v jednom balení 180. Stejně jako v předchozím případě najdeme ve složení kromě psyllia i glukomannan. Cena je trochu vyšší, vychází na 219,-. Během jednoho dne navíc musíte třikrát denně užít čtyři kapsle. Jedno balení vám vydrží o pár dní déle, takže může jít o vhodnou alternativu k prvnímu výrobku. Zkušenosti s kapslemi jsou taktéž velmi dobré, takže o nich můžete začít minimálně přemýšlet.

3. Dr. Popov Psyllium 500 g

Dr. Popov Psyllium 500 g recenze
Dr. Popov Psyllium 500 g

Kdo hledá zlatou střední cestu, tomu bude vyhovovat doplněk stravy Psyllium Dr. Popova, které seženete už kolem 269,-. Ve složení navíc není kromě psyllia žádná další látka. Užívání je velice snadné, stačí denně rozmíchat 1-2 lžičky přípravku ve sklenici vody. Balení obsahuje 500 g, takže vám ve srovnání s předchozími výrobky vydrží na delší dobu. Lidé nejčastěji říkají, že tento doplněk stravy kupují opakovaně a podporuje trávení. Samostatná recenze Dr. Popova na našich stránkách zde.

Nepřehlédněte:  GS Superky [recenze]: Jaké jsou zkušenosti s probiotiky?

4. Dr. Popov Psyllium 240 g

Dr. Popov Psyllium 240 g recenze
Dr. Popov Psyllium 240 g

V případě, že si nejste jisti tím, zda dokážete 500 g psyllia spotřebovat hned na první pokus, můžete vyzkoušet ten stejný výrobek od Dr. Popova, pouze v menším balení. (240 g) Užívání i účinky jsou stejné, cenově pak vychází na cca 189,-. Pokud zjistíte, že vám vyhovuje, můžete naskočit na větší balení.

5. Green Food Nutrition Vláknina Psyllium

Green Food Nutrition Vláknina Psyllium recenze
Green Food Nutrition Vláknina Psyllium

Green Food Nutrition Vláknina Psyllium podporuje normální trávení a pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu. Ve složení nevidíme žádné další přidané látky, takže po tomto doplňku stravy mohou sáhnout lidé, kteří mají zájem o jednodruhový přípravek. Cena produktu se pohybuje kolem 170,- za jedno balení, s tím, že během jednoho dne užijete 4 kapsle. (Jedno vám tedy při každodenním užívání vyjde na 24 dní.) Jelikož má tento doplněk stravy dobré hodnocení, vyplatí se ho při nějaké příležitosti vyzkoušet.

6. Dr. Max Psyllium Drink

Dr. Max Psyllium Drink recenze
Dr. Max Psyllium Drink

Kdo chce zkusit doplněk stravy, který je velmi dobře dostupný, ten může otestovat Dr. Max Psyllium Drink, jehož 10 sáčků vyjde na 149,-. Jde o šumivý prášek, což ho dost výrazně odlišuje od ostatních přípravků. V průběhu dne byste měli užít jeden sáček 2× denně. Vzhledem k přidané příchuti bude toto psyllium vyhovovat těm, kteří nemají rádi přípravky bez chuti. Někteří lidé kritizují, že jde o malé balení, na druhou stranu, pokud chcete psyllium nejprve vyzkoušet, nejspíš vám to bude pro začátek stačit.

7. Psyllium Probiotic 100 kapslí

psyllium probiotic
Psyllium Probiotic

Po doplňku stravy Psyllium Probiotic by měli sáhnout především jedinci, kteří mají zájem o kombinaci psyllia a probiotik. Díky tomu vaše trávení dostane vše, co potřebuje pro své normální fungování. Jednou až dvakrát denně užijte 5-6 kapslí, které zapijete vodou. Jedno balení vás vyjde na cca 175,-. Vzhledem k velkému množství kapslí, které musíte v průběhu dne užít, se tento doplněk stravy nejeví jako příliš ekonomický, a to i přesto, že jeho složení považujeme za dobré.

8. Apotheke BIO Psyllium

psyllium apotheke recenze
Apotheke BIO Psyllium

Psyllium má ve svém portfoliu i oblíbená značka Apotheke. V jednom balení je 150 g výrobku a vyjde vás na částku kolem 120,- za jedno. Stejně jako v mnoha předchozích případech ve složení nenajdete žádné další látky, takže po něm mohou sáhnout lidé, kteří nechtějí psyllium kombinovat s něčím dalším. Užívání je taktéž velmi jednoduché, stačí rozmíchat 1-2 lžičky ve vodě a vypít.

Samostatná recenze psyllia Apotheke na našich stránkách zde.

Mnoho lidí si tento doplněk stravy pochvaluje, protože se snadno užívá a je cenově velmi dobře dostupný.

9. MedPharma Psyllium

MedPharma Psyllium recenze
MedPharma Psyllium

MedPharma Psyllium je další čisté psyllium v řadě. I jeho užívání je jednoduché, protože se doporučuje užít 1-2 lžičky, které rozmícháte ve vodě. V jednom balení je 200 g výrobku, takže vám vyjde na cca 2 měsíce. I jeho cena je velmi příznivá, protože se pohybuje kolem 130,-. Vzhledem k tomu, že se doplňky stravy od MedPharma těší zvýšené oblibě, určitě byste měli toto psyllium alespoň jednou vyzkoušet.

10. VitalCountry Psyllium

 

VitalCountry Psyllium recenze
VitalCountry Psyllium

V neposlední řadě bychom také neměli zapomenout zmínit VitalCountry Psyllium, které vám nabídne prémiovou čistotu výrobku. Opět v něm nenajdete žádnou další přidanou látku, takže je na vás, zda vám vyhovují jednodruhové typy přípravků, nebo dáte přednost některému z výše uvedených, který obsahuje i další látky. Jedno balení o hmotnosti 250 g vás vyjde kolem 105,-, což znamená, že jde o cenově dostupnější výrobek. Opět navíc stačí rozmíchat 1-2 lžičky psyllia ve vodě, takže vám nějakou dobu vydrží.

Co můžete zkusit dál

Kromě těchto doplňků stravy lze doporučit i jiné značky, tyto jsme však shledali jako nejvýhodnější. Můžete se vyzkoušet podívat i na naší recenzi indické vlákniny.

Rozhodně však nezůstávejte pouze u vlákniny. Nezbytný je i pravidelný přísun probiotik. Můžete zkusit kefírová mléka nebo jiné mléčné potraviny. Přísun probiotik lze zajistit také skrze doplňky stravy, některé z nich obsahují i vlákninu. Mezi takové značky řadíme Probiotikus, Probio24 nebo Biopron.

A co vy? Užíváte psyllium?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jitrocel_vejčitý – Jitrocel vejčitý (česky)

https://www.healthline.com/health/psyllium-health-benefits – Vše o psylliu (anglicky)

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář