8 způsobů jak se zbavit celulitidy!

Nepříliš hezký povrch kůže v podobě celulitidy se vytváří v momentě, kdy tuk tlačí proti pokožce a následně vytváří důlek. Celulitida není vždy spojena s nadváhou. Hubnutí ji vždy neodstraní. Existuje  řada alternativ, které ji zmírnit a odstranit pomohou.

Celulitida

Celulitida je hrbolatá pokožka, zejména v oblasti hýždí a stehen, označovaná jako pomerančová kůže. Někdy je pod názvy celulita nebo lipohypertrofie. Dochází při ní ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, vytlačovaných proti povrchu pokožky a vytváří v ní nevzhledné ďolíčky. V místě jejího vzniku je značně omezen průtok krve a lymfy.

Příčiny vzniku celulitidy

Celulitidu ovlivňuje mnoho faktorů, jako dědičné předpoklady, sedavé zaměstnání, dlouhé stání, hromadění toxinů v těle, hormonální změny přirozené i způsobené hormonální antikoncepcí, kouření a nedostatečný pitný režim. Proti celulitidě můžete bojovat i doma. Co zabírá na celulitidu?

celulitida

Jak se zbavit celulitidy

 1. Masáže kávovou sedlinou

Kávová sedlina prokrvuje pokožku, působí jako peeling, odlupuje starou kůži a zlepšuje krevní oběh. Jednoduchou pastou z kávové sedliny, cukru a trochy kokosového oleje masírujte kůži. Podpořit můžete prokrvení pokožky a průtok lymfy i suchým kartáčováním.

 1. Kokosový olej pro čištění i hydrataci

Kokosový olej je lepší než hydratační krém, protože při užití krému se toxiny se dostanou zpět do těla. Přírodní prostředky neobsahují tolik škodlivých látek a neucpávají póry. Kokosový olej dostatečně hydratuje pokožku, nezanechává ji mastnou a redukuje pomerančovou kůži.

 1. Jalovcový olej pro detoxikaci
Nepřehlédněte:  Jaké jsou příznaky cukrovky a jak vypadá dieta při cukrovce?

Jalovcový olej pomáhá při detoxikaci pokožky a usazené škodlivé látky stojící za tvorbou celulitidy odstraňují toxiny z těla a pomohou omezit vznik celulitidy.

 1. Zelený jíl pro podporu krevního oběhu

Zelený jíl je velmi prospěšný pro redukci celulitidy a pomerančové kůže. Dokáže vytáhnout veškeré nečistoty z kůže a výborně podporuje krevní oběh.

 1. Detoxikační koupel v podobě solné lázně

Hlavním důvodem vzniku celulitidy je zejména zadržování toxinů v pokožce. Detoxikační koupel se solí je ideální pro zbavení nebezpečných látek. Doporučená doba 20 až 30 minut.

 1. Mořská řasa jako peeling

Mořská řasa je ideální k odstranění odumřelých častí kůže a zlepšujících strukturu pleti, což následně napomáhá v boji s celulitidou. Zapojte mořskou řasu i sladkovodní chlorellu do svého jídelníčku pro správný detox.

 1. Jablečný ocet pro detoxikaci organismu

Jablečný ocet obsahuje celou řadu důležitých minerálů včetně draslíku a hořčíku. Pomáhá detoxikovat organismus, snižovat zadržování tekutin v hýždích a stehnech, což dokazují i rozsáhlé studie a výzkumy. Přidejte si jej třeba i do salátu.

 1. Losos a další potraviny

Konzumace lososa pomáhá bojovat proti celulitidě. Losos je bohatý na antioxidanty, které pomáhají rozkládat celulitidu. zařaďte veškeré superpotraviny co můžete, nejlépe v čerstvém stavu. Přidejte ořechy, semínka a sušené plody bez cukru a síření.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

2 komentáře u „8 způsobů jak se zbavit celulitidy!“

 1. Každému pomáhá jiný produkt, každý má jiné tělo a proto podle mne je nejlepší když vám odbornící pomůžou s výrobkem na míru.

  Odpovědět

Napsat komentář