Kolagen na klouby s přírodním složením: TOP 5 recenze

Kolagen v prášku je v poslední době velmi oblíbený, protože může podpořit jak normální stav pohybového aparátu, tak krásu vaší pokožky a vlasů. Nejsou ale kolagen tablety jako kolagen tablety. Jelikož je na našem trhu k dostání nespočet doplňků stravy s jeho obsahem, níže se podíváme na přehled těch, kterým byste měli věnovat svou pozornost.

Kolagen je skleroprotein, který je jednou z nejzastoupenějších bílkovin v lidském těle. I když ho tělo dovede produkovat samo, vlivem stárnutí ho nemusí být v organismu dostatek. Z toho důvodu musíme dbát na to, abychom ho dodávali do těla z externích zdrojů.

Málokdo se ale zajímá o to, že ne každý kolagen je pro klouby dostatečně dobrý. Některé jeho typy (kterých existuje přes 27) se hodí například na podporu pokožky, vlasů, nehtů a podobně. Od takového doplňku stravy tedy nemůžete očekávat, že vám uleví od bolestí během pohybu. (Leda, že by kombinoval ve složení druhů kolagenu několik, v takovém případě by to bylo v pořádku.) Forma obvykle nehraje moc roli, hodně oblíbený je totiž i tekutý kolagen, který může být při správné volbě technologie a ingrediencí srovnatelně kvalitní.

V neposlední řadě myslete na to, že je žádoucí, aby byl hydrolyzovaný kolagen kombinován s dalšími látkami, které mohou prospět i zdraví kostí, svalů a podobně.

Problémy s klouby a zdraví pohybového aparátu

Kolagen je důležitou součástí kloubních chrupavek, které mají tendenci se s postupujícím věkem opotřebovávat. Také může dojít k jejich deformaci vlivem chronického kloubního onemocnění. Ať už je příčinou cokoliv, výsledkem může být ztuhlost, bolest a problém s pohybem. Ačkoliv vás kolagen nedokáže z chronických onemocnění kloubů vyléčit, může významně podpořit vaši mobilitu a přispět ke snížení bolesti.

Kolagen jako esenciální bílkovina

Jak už bylo řečeno v úvodu, kolagen v těle zabírá 25-30% kapacity všech proteinů, což z něj činí opravdu hojně zastoupenou látku. Kolagen se nachází v tkáních epitelu, v kloubech, v kůži, v kůře vaječníků, v rosolovitém vazivu a na mnoha dalších místech. Jeho doplnění v době jeho úbytku je tedy opravdu dost důležité.

Druhy kolagenu

Nejčastěji se v doplňcích stravy používá kolagen I. typu, který je nejlepší na pokožku a vlasy, a kolagen II. typu, který se tradičně používá na klouby. Poměrně vzácně se můžeme v doplňcích stravy setkat ještě s kolagenem III. typu, který se v těle vyskytuje na podobných místech, jako kolagen I. typu, proto se mnohdy přidává do takzvaných “beauty” přípravků. (Ve kterých je zároveň populární mořský kolagen a rybí kolagen.)

Srovnání TOP 5 nejlepších doplňků stravy s kolagenem na klouby

1. Marine kolagen drink 2. KolagenDrink Collagen Royal Peptide 3. Colafit Extra Strong 4. Collalloc kolagen 5. EkoMedica Czech Kolagen
Kolagen na klouby s přírodním složením: TOP 5 recenze Kolagen na klouby s přírodním složením: TOP 5 recenze Kolagen na klouby s přírodním složením: TOP 5 recenze Kolagen na klouby s přírodním složením: TOP 5 recenze Kolagen na klouby s přírodním složením: TOP 5 recenze
750 Kč (přibližná cena) 779 Kč (přibližná cena) 519 Kč (přibližná cena) 599 Kč (přibližná cena) 378 Kč (přibližná cena)

1. Marine kolagen drink (Biomedica)

Marine kolagen drink recente

Prvním „pánem na holení“ je ✅ Marine kolagen drink od značky Biomedica, který seženete na e-shopu Pro zdraví. Jeho hlavní složkou je rybí kolagen, takže se řadí mezi oblíbené mořské kolageny.

Ve srovnání s mnoha kolagenovými doplňky stravy na trhu v něm kromě kolagenu objevíte i vitamín C, který zlepšuje jeho vstřebatelnost do organismu. Dále v něm najdeme zinek,  sodnou sůl kyseliny hyaluronové, mangan, vitamín E a další látky, které přispívají k normálnímu stavu kloubů a pokožky. Jelikož má příjemnou příchuť ovoce maracuja, jeho užívání bude vyhovovat i lidem, kteří nemají rádi chuť přírodního kolagenu. Jeho cena se pohybuje kolem 750,- za 30 sáčků, což ho řadí k cenově dostupnějším výrobkům na trhu.

 

2. KolagenDrink Collagen Royal Peptide

kolagen

Švédský ✅ KolagenDrink Collagen Royal Peptide se bude zamlouvat především ženám, protože primárně jde o kolagen na kůži, který však obsahuje i další látky, ze kterých může těžit i váš pohybový aparát. Kromě kolagenu v něm najdete kyselinu hyaluronovou, vitamín C, biotin, křemík, selen, vitamín D a další.

Stejně jako v předchozím případě se můžete těšit na kolagen s příjemnou příchutí, tentokrát chutná po lesních plodech. Tento tekutý kolagen však při doporučeném denním dávkování vydrží jen na 20 dní používání. Tuto skutečnost však kompenzuje jeho cena, která se pohybuje na úrovni 779,- za balení.

 

Nepřehlédněte:  Recenze na Probiotikus: Pomáhá na imunitu a zažívání?

 

3. Colafit Extra Strong

colafit kolagen

Kolagenový doplněk stravy na pohybový aparát Colafit pravděpodobně znáte, jeho nejvyšší variantou je však verze ✅ Colafit Extra Strong, která obsahuje nejvyšší denní dávku kolagenu I. typu. I když jsme si řekli, že kolagen I. typu se nachází především v pleti, v pohybovém ústrojí ho najdeme ve vazivových chrupavkách a kostech.

Užívání tohoto doplňku stravy je jednoduché, stačí si vzít jednu kostičku krátce před jídlem. Jelikož ale neobsahuje vitamín C, který zlepšuje vstřebatelnost kolagenu, doporučili bychom vám jeho užívání z externího zdroje. Co se týče ceny, ✅ Colafit Extra Strong na měsíc užívání vás vyjde na částku kolem 519,-.

 

 

4. Collalloc kolagen

collalloc kolagen

✅ Collalloc je 100% bioaktivní mořský kolagen, který podporuje jak normální stav pokožky, tak normální stav pohybového aparátu. Ve srovnání s mnoha jinými je tento přípravek porcovaný v jednotlivých sáčcích, takže si ho můžete vzít s sebou i na cesty. Také nemá žádnou příchuť, takže si ho můžete přidat třeba do ranního smoothie, případně ho můžete také rozmíchat jen ve vodě.

Obsah jednoho balení kolagenu Collalloc vám vydrží na jeden měsíc. Co se týče ceny, ta se pohybuje kolem 599,-. Opět navíc počítejte s tím, že byste měli doplnit vitamín C z nějakého dalšího zdroje, protože tento doplněk stravy ho neobsahuje.

 

 

5. EkoMedica Czech Kolagen

kolagen EcoMedica

Pokud byste chtěli vyzkoušet  tekutý kolagen , který má navíc atraktivní příchuť manga, mohl by vám vyhovovat kolagen ✅ EkoMedica Czech Kolagen, který se prodává v láhvi s obsahem 500 ml.

Kromě kolagenu navíc obsahuje i další pro tělo příznivé látky, jmenovat můžeme například kyselinu hyaluronovou, vitamín C a hořčík. Jelikož se ale musí užívat dvakrát denně, jedno balení vám vydrží jen na 16 dní.

Na druhou stranu, jeho cena je příznivá, jedno balení cenově vyjde na 378,-, takže je poměrně dobře dostupný.

 

 

Vegan verze kolagenu

Většina výše uvedených kolagenů obsahuje látky živočišného původu, proto se ještě podíváme na rychlý přehled kolagenů, které jsou vhodné pro vegany.

1. KolagenDrink Active Vegan Collagen

vegan kolagen

✅ KolagenDrink Active Vegan Collagen patří k  tekutým kolagenům . Zajímavostí je, že obsažené látky byly extrahovány z rostlin. Kromě jiného, v jeho složení najdeme i vitamíny a minerály, které podporují jeho ochranu a tvorbu v organismu. Kromě kolagenu je v něm i MSM, biotin, křemík, vitamín E, vitamín D, kyselina hyaluronová atd. Obsah balení je 500 ml, což znamená, že jedno vám vydrží na 20 dní užívání. Co se týče ceny, ta se pohybuje kolem 700,-.

 

 

2. Ekolife Natura Vegan Collagen ReNew

vegan kolagen

Do řady veganských kolagenů musíme zařadit i ten od ✅ Ekolife Natura, který obsahuje látky, které jsou důležité pro normální stav pohybového aparátu. Díky tomu tedy podpoříte jejich zdraví i při zvýšené fyzické zátěži. (Ovšem, bez toho, aby kvůli vašemu rozhodnutí přišla k újmě zvířata.)

Tento kolagen je ve formě kapslí, které kromě kolagenu obsahují i další látky, které jsou důležité pro organismus. Najdeme v něm extrakt z granátového jablka, kyselinu L-askorbovou, MSM, L-prolin, extrakt ze zeleného čaje a mnoho dalších.

I když je balení tohoto kolagenu poměrně velké (obsahuje 120 kapslí), počítejte s tím, že vám zas tak dlouho nevydrží, protože jedna denní dávka činí 3-4 kapsle, které se užívají před jídlem.

Na druhou stranu, cena za jedno balení nijak významně nevybočuje, protože ho seženete za celkem obvyklých 749,-.

 

 

Už jste zkoušeli některý z výše uvedených kolagenů, nebo se na to teprve chystáte?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolagen – Kolagen (česky)

https://www.healthline.com/nutrition/collagen – Vše o kolagenu (anglicky)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář