Biopron [recenze]: Skutečně ideální probiotika během antibiotik?

V průběhu zimy má hodně lidí oslabenou imunitu, což může být pozvánka pro bakterie, které mohou zneužít naší slabosti a zaútočit na naše zdraví. Lékař může v takové chvíli doporučit užívání antibiotik, která však mohou negativně ovlivnit i přátelské mikroorganismy v těle. Může tento jev zvrátit souběžné užívání probiotik Biopron?

Prospěšnost antibiotik je zcela zjevná. Tím spíš, že díky nim přežíváme i vážné choroby, které by nás v dávných dobách stály existenci. Na druhou stranu, antibiotika se nechovají jako lidé. Nedovedou vyhodnotit, jestli právě útočí na nepřátelské jednotky, nebo na naše bakteriální kamarády, které potřebujeme pro normální stav imunity a trávení.

Jaké to má následky, to někteří z nás velmi dobře vědí. Po skončení léčby se mohou objevit problémy se zažíváním a tělo může častěji bojovat s dalšími infekcemi, kvůli kterým opět naskakuje absence v práci nebo ve škole.

V poslední době se stále častěji mluví o tom, že v průběhu užívání antibiotik by se měla užívat i kvalitní probiotika a prebiotika, která mohou přispět ke zmírnění potenciálních potíží. Ne každá jsou ale pro užívání současně s antibiotiky vhodná. Vyberete si správně, když si zvolíte probiotický doplněk stravy Biopron?

Hodí se Biopron kombinovat s antibiotiky?

Značka probiotických doplňků stravy Biopron se považuje za jednu z nejkvalitnějších na trhu. To ve zkratce znamená, že můžete některý z výrobků používat i v průběhu léčby antibiotiky. Především proto, že obsahují takové kultury, které mohou přispět k podpoře normálního stavu střevní mikroflóry i v tomto náročném období. (Některá jiná probiotika jsou vhodná třeba spíš na průjem ze stresu či na potíže, které byly způsobeny cestováním.)

Jednou z nejlepších voleb je v tomto ohledu doplněk stravy Biopron 9 Premium, u kterého se dokonce výslovně zmiňuje, že je vhodné ho používat v průběhu léčby antibiotiky a po jejím skončení.

Biopron [recenze]: Skutečně ideální probiotika během antibiotik?

Jak je společně užívat?

Když přijde řeč na společné užívání, rozhodně se tím nemyslí, že ve stejnou chvíli užijete antibiotika i probiotika. V ideálním případě si nejprve vezměte antibiotika. Pak alespoň tři hodiny počkejte. A teprve pak si vezměte probiotika.

Důvod to má zjevný. Antibiotika likvidují naše nepřátele (ale i přátele), takže pokud byste probiotika vzali jako první, neměla by čas dostatečně dlouho působit, než by na ně začala působit antibiotika. Právě proto se obvykle doporučuje výše uvedené schéma, protože nedojde k brzké eliminaci probiotik.

S užíváním probiotik navíc nemusíte čekat až na dokončení antibiotik. Nejlépe uděláte, když obojí začnete užívat ve stejný den. Probiotika by se pak měla (v případě krátkodobého užívání) brát ještě zhruba 2 týdny po skončení léčby.

Kde Biopron koupíte?

Probiotika Biopron koupíte ve volném prodeji v téměř každé lékárně. Stačí se na ně poptat na přepážce. Případně si můžete tato probiotika objednat i on-line, zatímco budete cestovat domů od lékaře, který vám antibiotika předepsal. Mohou vám tedy přijít až domů, bez nutnosti pro ně fyzicky někam chodit.

Také společně s antibiotiky užíváte probiotika?

Nepřehlédněte:  Prášky na hubnutí Chlorella Pura

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář