Recenze na Probiotikus: Pomáhá na imunitu a zažívání?

O potřebě pravidelně doplňovat probiotika a prebiotika není snad nutné diskutovat. Mnohem důležitější je vybrat si taková, která vás nezruinují, ale zároveň vám nabídnou dostatečnou kvalitu. A protože se na tomto webu věnujeme jednotlivým přípravkům a jejich recenzím, dnes se zaměříme na český doplněk stravy Probiotikus.

Probiotik na trhu existuje mnoho, dost se ale liší například v zastoupených kmenech. Čím víc druhů laktobacilů a bifidobakterií obsahují, tím je to většinou pro uživatele lepší. Některá probiotika navíc obsahují i prebiotika (v takovém případě pak o takových doplňcích stravy hovoříme jako o synbioticích) nebo i další látky, které mohou podporovat imunitní systém.

Jak už jistě víte z předešlých článků a z vlastního sebevzdělávání, jistě víte, že podstatná část imunitního systému sídlí právě v trávení. Měli bychom se tedy pečlivě starat o harmonizaci střevního mikrobiomu a o to, aby mu u nás bylo dobře. (Což obvykle zahrnuje i pestřejší jídelníček, redukci stresu, pohyb, spánek a omezení alkoholu a kouření, ne-li úplnou abstinenci.)

Když už jsme si zopakovali, proč na zdraví našeho trávení a na péči o něj tolik záleží, můžeme se zaměřit na to, zda má smysl v průběhu svého snažení vyzkoušet volně prodejný doplněk stravy Probiotikus.

Co je Probiotikus?

Recenze na Probiotikus: Pomáhá na imunitu a zažívání?

Probiotikus je volně prodejný probiotický doplněk stravy, který obsahuje bohatý probiotický komplex 11 kmenů. Jeho složení přispívá k podpoře normálního trávení, protože obsahuje bifidobakterie a laktobacily. Aby navíc měly ve střevě správné prostředí, nechybí v něm ani prebiotika, jež jsou zastoupena inulinem. (Což je vláknina, která se vyskytuje v kořeni čekanky.)

Na co je dobrý?

Probiotikus je primárně určen na podporu normálního stavu trávení a vyprazdňování. Jeho užívání ale může mít i druhotný efekt. Normální stav střevní mikroflóry například přispívá k udržení normálního stavu obranyschopnosti, takže ho mohou vyzkoušet lidé, kteří jsou častěji nemocní a už neví, co mají sami se sebou dělat.

Také se v poslední době zkoumá propojení stavu střev a mozku, protože se přichází na to, že střevní mikrobiom může ovlivňovat náladu a psychickou pohodu. Negativní vliv na trávení může mít například stres nebo úzkost. Dlouhodobé užívání probiotického doplňku stravy tedy může být spolu s dalšími změnami životních návyků určitou formou wellness.

Recenze na Probiotikus: Pomáhá na imunitu a zažívání?

Jak poznám, že potřebují synbiotika?

Váháte, zda je užívání synbiotik pro vás tím správným řešením? Pokud vám dělá každý den vrásky plynatost a nadýmání, pálení žáhy, oslabená imunita, průjem nebo zácpa, pak bude odpověď znít “s velkou pravděpodobností ANO”. Kvalitní probiotika se navíc mohou užívat od prvního dne léčby antibiotiky, důležité je jen to, abyste dodrželi správné pořadí (tedy, že antibiotika užijete jako první) a několikahodinový odstup mezi užíváním.

Jak se dávkuje?

V průběhu dne můžete užít 1-3 kapsle doplňku stravy Probiotikus, takže dávkování je poměrně variabilní. Nejlépe tento doplněk stravy užívejte během konzumace jídla a zapijte ho dostatečným množstvím vody. I když je možné Probiotikus užívat dlouhodobě, hodí se ho brát i nárazově. V takovém případě se na oficiálních stránkách uvádí, že v takovém případě by měla být minimální délka kúry alespoň 14 dní.

Kolik stojí a kde ho koupíte?

Probiotikus koupíte na oficiálních stránkách výrobce. Velkou výhodou je to, že můžete koupit buď 1 balení, které obsahuje 60 kapslí a vyjde vás na 459,- + dopravné, nebo můžete zvážit využití výhodnějších nabídek. Například dvě balení doplňku stravy Probiotikus koupíte už za 918,- a budete mít dopravu zdarma. U tří balení je cena 1 289,- a opět budete mít dopravu zdarma. Celková úspora bude v tomto případě 137,-. Nejvýhodnější je pak objednávka 6 balení, protože kromě dopravy zdarma ušetříte 324,-.

Zkušenosti kupujících

V první řadě bychom měli zmínit, že doplněk stravy Probiotikus je vítězem našeho srovnání probiotik, které si můžete přečíst po rozkliknutí odkazu. Také obsahuje vysoký počet živých mikroorganismů a jsou v něm prebiotika, takže je opravdu komplexní. (Nemusíte tedy myslet na to, že máte v průběhu dne spolknout ještě něco dalšího. A nebudeme si lhát do kapsy. Hlava nás všech je občas trochu děravá.)

Když se navíc podíváme na uživatelská hodnocení, lidé, kteří Probiotikus vyzkoušeli, o něm říkají, že:

  • Jim po vyzkoušení většího počtu probiotik tahle vyhovují nejvíce
  • Jde podle nich o nejlepší probiotika
  • Kupují Probiotikus i jiným členům rodiny
  • Ho zkoušeli po antibiotikách a všechno bylo OK

Vzhledem ke všem výše uvedeným důvodům vám můžeme užívání doplňku stravy Probiotikus doporučit vyzkoušet.

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář