Dr. Max RebioMax ATB – recenze na levná probiotika

Užívali jste v poslední době antibiotika a máte špatnou zkušenost s problémovým trávením, které se může následkem léčby s nimi objevit? Pak už asi víte, že byste měli souběžně s nimi užívat i probiotika. Jenže, ne všechna, která jsou na trhu dostupná, vám mohou nabídnout takovou péči, jakou si zasloužíte. Má smysl zkoušet doplněk stravy RebioMax ATB od privátní značky lékárny Dr. Max?

Opakování je matkou moudrosti, takže si trochu osvěžíme schéma, podle kterého by se měla antibiotika, probiotika a prebiotika správně užívat. Jednou z největších mýlek je například to, že probiotický doplněk stravy by se měl brát až po skončení léčby antibiotiky, kdy už většinou byly napáchány škody na našem trávení.

Místo toho se doporučuje užívat antibiotika a probiotika současně od prvního dne. Aby však nedošlo k rychlé eliminaci přátelských mikroorganismů, antibiotika by se měla užít vždycky jako první a následně by se po několika hodinách měla užít probiotika. Minimální odstup mezi užitím jednoho a druhého by měl být alespoň dvě hodiny.

Aby to však mohlo fungovat, je nutné, aby byla splněna ještě jedna podmínka. A tou je, aby probiotický doplněk stravy byl dostatečně kvalitní a obsahoval širší počet různých kmenů a prebiotika.

Může to ale doplněk stravy RebioMax ATB od Dr. Max splnit?

Co je RebioMax ATB?

Dr Max RebioMax ATB

RebioMax ATB je volně prodejný doplněk stravy na podporu trávení, který má ve své nabídce privátní značka lékárny Dr. Max. Tento produkt je vhodný pro všechny, včetně dětí od 3 let. Nejčastěji se po něm sahá během léčby antibiotiky nebo po jejím skončení. Mnoho lidí k jeho vyzkoušení láká především dobrá dostupnost a nízká cena, která se pohybuje v hodnotách desetikorun za jedno balení.

Jaké je složení?

složení RebioMax ATB

Výhodná cena probiotik rozhodně není ukazatelem něčeho špatného. To obvykle ukáže teprve až složení výrobku, ze kterého se dá vyčíst, jestli za takové peníze můžete dostat něco opravdu solidního.

V receptuře RebioMax ATB najdeme:

  • Komplex probiotických bakterií kmene Lactobacillus rhamnosus GG
  • Kvasinky Saccharomyces cerevisiae subsp. boulardii CNCM I-1079 
  • Inulin (probiotická vláknina)

Jako pozitivum shledáváme to, že v tomto doplňku najdeme inulin, který se objevuje i v jiných probiotických doplňcích stravy. Ve srovnání s jinými probiotiky však složení RebioMax ATB obsahuje jen velmi malé množství kmenů, což je pozitivní o trochu méně.

Kolik stojí a jak se užívá?

užívání RebioMax ATB

Jedno balení doplňku stravy RebioMax ATB obsahuje pouze 10 kapslí. Co se týče doporučeného způsobu užívání, během dne byste měli užít 1-2 kapsle. To znamená, že vám jedno balení vyjde maximálně na 5-10 dní kúry.

Kapsle by se měla užít během jídla nebo po jídle. Nezapomeňte je zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Co se týče ceny, za takto velké balení zaplatíte bez slevy kolem 119,-. Když vezmeme v úvahu, že jiné doplňky stravy z této kategorie, které mají i širší počet kmenů ve složení, obsahují například 60 kapslí a vychází na částky kolem 300,-, položili bychom si před nákupem otázku, zda není lepší si něco málo připlatit a získat výrobek, který se dá užívat delší dobu. (Klidně 30-60 dní.)

Jaké jsou zkušenosti?

Zkušenosti s RebioMax ATB zatím bohužel těžko odhadnout, protože na srovnávačích zboží typu Heureka nemá tento doplněk zatím žádné uživatelské hodnocení. Mlčí dokonce i hodnocení výrobku přímo v lékárně. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že jde o opravdu levný produkt, v případě, že se ho rozhodnete dobrodružně vyzkoušet sami na sobě, se nejspíš nic vážného nestane.

Shrnutí

Kdybychom měli udělat nějaký konkrétní závěr, určitě je fajn, že Dr. Max zkouší nabídnout levnější variantu probiotik lidem, kteří potřebují rychlé řešení při užívání antibiotik, pro která si mohou do lékárny přijít.

Pokud vám ale smíme trochu radit, pokud máte čas, nedokončujte impulzivně nákup a na výběr doplňku si vyhraďte dostatek času, během kterého porovnáte různé nabídky, jejich ceny a složení. Pak totiž budete mít jistotu, že jste si vybrali opravdu správně.

Máte s tímto doplňkem stravy od Dr. Max osobní zkušenost? Dejte nám vědět do komentářů!

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář