Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků

Padání vlasů ve velkém trápí jak muže, tak ženy. Mnohdy ale z trochu jiných důvodů. V obou případech mohou mít na vlasy vliv hormony. Ženy ale mnohem častěji trpí na padání vlasů ze stresu či kvůli dodržování drastické redukční diety. Mohou s tímto problémem zatočit přípravky na růst vlasů? A pokud ano, které jsou ty úplně nejlepší?

Vlasy představují jeden z hlavních atributů lidské krásy. Proto je padání vlasů často považováno za hodně vážný problém, se kterým je třeba začít něco urychleně dělat. Jednou z dostupných variant jsou vitamíny na růst vlasů, které mohou obsahovat zinek, vitamín D, přesličku rolní a mnoho dalších látek, které vaše kštice potřebuje pro svou bohatost, délku a pěstěný vzhled.

Díky některým, speciálně pak těm vícesložkovým, můžete navíc zabít několik much jednou ranou, protože obsažené látky mohou mít dobrý vliv i na kvalitu nehtů a pokožky. Spolu se zdravým životním stylem a dobře nastavenou pečující rutinou vám tedy mohou pomoci získat zpět ztracené sebevědomí.

Hodnocení Produkt Název Nabídka
Top 1: 4,8/5 ⭐️

Nejsilnější složení

Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků Foligo
Celá recenze
7,22 Kč / kapsle
Top 2: 4,5/5 ⭐️ Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků Foligain
Celá recenze
10,83 Kč / kapsle
Top 3: 4,2/5 ⭐️

Nejlevnější

Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků Revalid
Celá recenze
5,28 Kč / kapsle
Top 4: 4,0/5 ⭐️ Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků Hairburst
Celá recenze
11,67 Kč / kapsle
Top 5: 3,9/5 ⭐️ Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků Venira
Celá recenze
8,13 Kč / kapsle

Proč mi padají vlasy

Jedním z přitěžujících faktorů, který může mít vliv i na kvalitu vašich vlasů, může být rodinná historie. Pokud vaši předci trpěli na plešatění, na zhoršenou kvalitu vlasů a na jejich nadměrné vypadávání, dá se očekávat, že s těmito komplikacemi se budete s velkou pravděpodobností potýkat i vy.

Na hustotu a vzhled vlasů pak může mít vliv i:

 • Činnost hormonů (těhotenství, období po porodu, menopauza…)
 • Rekonvalescence po nemoci
 • Stres
 • Nedostatečná vnitřní výživa a radikální dieta
 • Špatná péče o vlasy (odbarvování, nadměrná tepelná úprava…)

Řídnutí vlasů může podpořit i nějaké konkrétní onemocnění. Nejde pouze o androgenní alopecii, ale například i o onemocnění štítné žlázy. Vlasy mohou vypadávat i během léčby rakoviny.

Vitamíny na růst vlasů

Na kvalitu a hustotu vlasů mají dobrý vliv některé vitamíny. Mezi ty úplně nejznámější patří třeba vitamíny skupiny B, které jsou důležité pro normální metabolismus a pro obnovu buněk. Také se ale snažte vyhledávat vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu, který dodává vlasům a dalším tkáním pružnost. Dále je klíčový i pro normální vstřebávání železa, které je zásadní pro krvetvorbu. (Červené krvinky pak snáze transportují živiny do všech koutů těla, včetně vlasů.) Také nešlápnete vedle s doplňováním vitamínu A či zinku. Je toho ale mnohem víc.

Tablety na vypadávání vlasů – srovnání

#1 Foligo Nejsilnější složení Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků

 • 25 přírodních účinných látek

 • Proti vypadávání vlasů
 • Růst nových vlasových folikul
 • Účinky také na nehty a pokožku

 • Ověřený přípravek

Přibližná cena: 650 Kč

90 kapslí

Hodnocení 4,8/5 ⭐️

Prvním doplňkem stravy na podporu růstu vlasů, který můžete při potížích s jejich vypadáváním vyzkoušet, je Foligo. Jde o širokospektrální přípravek, který obsahuje 25 různých aktivních látek. A to včetně těch, které jiné doplňky na trhu ve složení nemají. Kromě podpory růstu vlasů nabízí například i podporu normálního stavu pokožky a nehtů. Jednou z látek, na kterou se vyplatí upřít pozornost, je astaxanthin, což je jedna z látek budoucnosti. Jde o antioxidant, který chrání buňky před oxidačním stresem a UV zářením.

nemám s čím srovnávat ale zaslouží si 5 hvězdiček. baby vlásky byly vidět už po nějakých 14 dnech. vlasy jsou celkově zdravější a nehty pevnější.77 Martinsova, Firmy.cz

#2 Foligain Regenerace vlasů

 • Obnova růstu vlasů
 • Elasticita a kvalita vlasů

 • Ověřený přípravek

Přibližná cena: 1300 Kč

120 kapslí

Hodnocení 4,5/5 ⭐️

Dalším kandidátem, kterého zatím asi vůbec neznáte, je americký doplněk stravy Foligain, který se specializuje na problémy s vypadáváním vlasů. Poněkud netradičně v něm najdeme například ginkgo-bilobu a ženšen. Na druhou stranu, tyto bylinky se obvykle doporučují na lepší prokrvení těla, v průběhu kterého se do různých míst transportují potřebné živiny. Také se v něm nachází vitamíny, které se tradičně spojují s podporou kvality vlasů. Cenově se řadí k nákladnějším, protože za balení se 120 tabletami zaplatíte kolem 1 129,-.

Užívám necelý měsíc a pozoruji zlepšení. Za mě skvely výrobek, objednám opět.Jana Glauschová, Aurio.cz

#3 Revalid Dlouhodobé užívání

Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků
 • 14 přírodních účinných látek

 • Podpora růstu vlasů
 • Účinky také na nehty

 • Ověřený přípravek

Přibližná cena: 950 Kč

180 kapslí

Hodnocení 4,2/5 ⭐️

Revalid budete určitě znát, protože kromě doplňku stravy vyrábí i vlastní kosmetiku na podporu růstu vlasů. V doplňku stravy od této značky se nachází například výtažek z prosa a pšeničných klíčků. Nechybí v něm ani methionin a cystin. Pro co největší účinnost se doporučuje kombinovat tento přípravek i s kosmetikou Revalid na vlasy. Počítejte tedy s trochu větší investicí do krásy.

Cca po třech měsících užívání výrazné zlepšení kvality vlasů,rychlejší růst a vlasy tolik nepadajíRegistrovaný uživatel, Zboží.cz

#4 Hairburst Světová značka

Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků
 • 9 přírodních účinných látek

 • Podpora růstu vlasů
 • Na lámavé vlasy

 • Ověřený přípravek

Přibližná cena: 700 Kč

60 kapslí

Hodnocení 4,0/5 ⭐️

V poslední době se také hovoří o doplňku stravy Hairburst, který vhodně doplňuje kolekci šamponů a dalších přípravků pro úpravu a styling. Vitamíny pro zdravé vlasy obsahují selen, zinek, vitamín A, vitamín E a vitamíny skupiny B. Ve srovnání s některými jinými však v tomto přípravku nejsou žádné bylinky (na vlasy je třeba dobrá kopřiva nebo přeslička rolní). Z našeho pohledu tedy může být nutné použít na posílení efektu i šampon, kondicionér nebo další kúru.

Zachránily mi vlasy! Strašně mi vypadávaly vlasy a kdykoliv jsem si je umyla, lovila jsem z vany velké chomáče vlasů. Vitamíny používám už 2 měsíce a vlasy mi přestaly vypadávat a podrůstají miAnežka, Hairburst.com

#5 Venira Oblíbená volba

Tablety proti vypadávání vlasů: 5 nejlepších přípravků
 • 19 přírodních účinných látek

 • Podpora růstu vlasů
 • Účinky také na nehty a pokožku

 • Ověřený přípravek

Přibližná cena: 650 Kč

80 kapslí

Hodnocení 3,9/5 ⭐️

Tradičně je oblíbeným výrobkem i doplněk stravy Venira pro vlasy, nehty a pleť. Tento doplněk stravy obsahuje 19 aktivních látek, které navíc mohou přispívat k omezení únavy a vyčerpání. V průběhu času tento přípravek prošel drobnou úpravou, protože před časem obsahoval jen 18 složek. Také se podařilo upravit poměr některých jiných látek. (Původně kapsle obsahovaly 150 mg pivovarských kvasnic a nově je jich ve složení 50 mg. Úplně nové je ve složení saw palmetto.)

Vlasy žádná moc změna – možná začli malinko rychleji růst, v kvalitě jsem nezaznamenala žádnou velkou změnuLenka. Zboží.cz

Extra tip: Kdo chce, ten může zkusit ještě Vlasové hnojivo. Jelikož má ale ve srovnání s výše uvedenými přípravky o něco slabší složení, doporučili bychom vám sáhnout po některém z výše zmíněných produktů.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář