Melatonin Forte [recenze]: Ideální prášky na spánek?

Nemůžete spát a každý den vás trápí nepozornost a únava? Než půjdete k lékaři a požádáte o léky na spaní, můžete vyzkoušet další tipy na spánek, mezi které patří například užívání k tomu určených doplňků stravy. Jedním z nich je Melatonin Forte. Víte, co vše vám může nabídnout?

melatonin forte recenze

Problémy se spánkem jsou v dnešní době bohužel celkem časté. Nejen, že na ně má vliv naše vnitřní rozpoložení a stres, ale i některá chronická onemocnění, působení modrého světla, rozhození vnitřních hodin a mnoho dalších faktorů, včetně stárnutí.

Klíčové je, aby v organismu správně fungoval hormon spánku, který však může narušit dlouhé vysedávání u obrazovky televize, počítače, telefonu či tabletu. Dobře nám také nemusí dělat umělé světlo v provozech, kvůli kterému si organismus nemusí správně uvědomovat, že se chýlí čas uložit se ke spánku.

Tip: Jaké existují bylinky na spánek?

I když mezi hlavní tipy, jak rychle usnout, dlouho patřilo počítání oveček, mnozí na to jdou pragmaticky a sahají po doplňcích stravy s melatoninem, které jim mohou nabídnout vítanou úlevu.

💡  Nakupujte bezpečně: Melatonin Forte nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy pro lepší spánek doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Melatonin Forte na Benu.cz

O Melatonin Forte

Původně jsme chtěli psát recenzi na doplněk stravy ✅ Melatonin Forte podstatně dříve, svůj záměr jsme však museli na nějakou dobu odložit. V roce 2022 došlo k přeřazení doplňků stravy s obsahem melatoninu k léčivům. V roce 2023 pak došlo ze strany SÚKL ke změně praxe, kdy přípravky s obsahem pod 0,5 mg melatoninu v denní dávce opět patří do kategorie “doplněk stravy”. (Nad tuto hranici je přípravek považován za léčivý a musí projít registrací.)

Abychom se však vrátili zpět k tématu, Melatonin Forte je  volně prodejný doplněk stravy s obsahem melatoninu, který známe jako hormon spánku.  Organismus si dokáže tuto látku za normálních okolností vyrobit sám, vlivem narůstajícího věku a dalších faktorů však může jeho množství klesat, což pak může vyústit v brzké ranní vstávání a podobně.

Tip redakce – Melatonin Forte melatonin recenze

💊 Melatonin – hormon spánku

✅ Denní dávka obsahuje 0,499 mg melatoninu
✅ Vhodné pro vegetariány a vegany
✅ Na spánek a usínání

 

 

Kde ho sehnat?

Doplněk stravy ✅ Melatonin Forte koupíte v lékárnách, takže je pro veřejnost velmi dobře dostupný. (Podobně, jako třeba ašvaganda.)

Složení

Aktivní látka V denní dávce 1/4 tablety V jedné tabletě
Melatonin 0,499 mg 1,99 mg

Cena a dávkování

Cena ✅ Melatoninu Forte se pohybuje kolem 285,- za jedno balení. Uvnitř se pak nachází 100 tablet. Co se týče denního dávkování, uvádí se, že se má brát jednou denně ¼ tablety před spaním. Následně ji zapijte dostatečným množstvím vody.

Melatonin Forte [recenze]: Ideální prášky na spánek?

Zkušenosti zákazníků

Drtivá většina zákazníků hodnotila starší verzi ✅ Melatonin Forte kladně. Po změnách se ale dostavily kritické reakce, které souvisí s tím, že je složení tohoto doplňku stravy slabší než bývalo. (Což, jak víte, souvisí s předchozím problémem, kdy došlo k přeřazení doplňků stravy s obsahem melatoninu do kategorie léčiv, takže muselo dojít k neprodlené úpravě složení.) Přesto se podíváme na to, co o Melatonin Forte říkají zákazníci.

Ti spokojení nejčastěji zmiňují, že:

Výhody

 • Je jeho cen příznivá
 • Jim pomáhá rychleji usnout
 • Jsou ráno lépe vyspalý

Ti nespokojení zmiňují, že:

Nevýhody

 • Je rychle uspí, ale stejně se v noci probudí
 • Na ně vůbec nefunguje
 • Je tato verze méně účinná

Recenze z internetu

melatonin forte hohdnocení
Zdroj: Alza.cz
melatonin forte diksuze
Zdroj: Zbozi.cz
melatonin forte zkušenosti
Zdroj: Pilulka.cz

Melatonin a vedlejší účinky

Melatonin Forte [recenze]: Ideální prášky na spánek?

I když je melatonin pro lidské tělo přirozený, po jeho požití se mohou dostavit nežádoucí účinky.

Může mezi ně patřit:

 • Změna pozornosti
 • Výskyt nočních můr
 • Bolest hlavy
 • Úzkost
 • Snížená kvalita spermií u mužů (při jeho nadužívání)

U některých lidí se může po jeho nadužívání objevit i nadváha. Kvůli nepozornosti negativně ovlivňuje pracovní výkony, manipulaci s technikou a řízení dopravních prostředků.

Lze koupit i něco silnějšího?

Ne, v současné době nelze ve volném prodeji koupit doplňky stravy s melatoninem, které by ho obsahovaly 0,5 mg a více (což z nich při současné úpravě činí léčivé přípravky, které podléhají registraci a regulaci).

To znamená, že pokud vám ✅ Melatonin Forte nebude se sníženým obsahem melatoninu vyhovovat, v současné době neexistují žádné srovnatelné a volně dostupné alternativy s vyšším obsahem melatoninu, po kterých byste mohli sáhnout.

Vyzkoušet ale můžete přípravky, které obsahují i jiné aktivní látky. Napsali jsme pro vás recenzi na Persen Forte, Lavekan nebo Calmin. Velmi oblíbená je o rostlina ašvaganda.

 

 

Užívali jste Melatonin Forte s předchozím složením? Pokud ano, máte srovnání s tím novým?

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář