Zázrak jménem Wobenzym!

Wobenzym je přípravek, který doporučují i lékaři. V současné době se o něm také mluví i v souvislosti i se systémovou enzymoterapií, kde se používá Wobenzym v první linii.

Enzymy jsou vlastně látky bílkovinné povahy. Jsou přítomné v každém živém organismu. Vznikají v buňkách z aminokyselin získávaných trávením bílkovin obsažených v potravě. Dokáží určovat povahu i rychlost chemických reakcí a dokonale řídí většinu našich biochemických procesů. Proto se jim říká často biokatalyzátory.

Neznáte? Řekneme Vám o co se jedná

Wobenzym je dokonalý přípravek. Každý enzym má přesně stanovené množství pro jeho význam. Přápravek Wobenzym obsahuje proteolytické enzymy, které příznivě ovlivňují zánět a imunitu.

Wobenzym je lék, který obsahuje unikátní směs enzymů. Jeho účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, celou řadou klinických studií a dlouholetou léčebnou praxí. Každý enzym je v přípravku v přesně stanoveném množství. Velmi důležitý je živočišný enzym trypsin s výrazným protizánětlivým účinkem zlepšujícím hojení.

Zázrak jménem Wobenzym!

Jak fungují enzymy?

Každou sekundu v našem organismu proběhnou miliony chemických reakcí. Bez těchto enzymů by to trvalo doslova stovky let. V současné době je pojmenováno více než 3 000 enzymů přítomných v lidském těle, ale už víme, že je jich mnohem více. Každý enzym má přidělený svůj specifický úkol, který v našem těle vykonává.

Enzym pak svou přidělenou látku určitým způsobem změní. Dochází k dokonalé souhře reakcí zajišťujících téměř všechny životní funkce a pochody. Pro pevné zdraví je třeba, aby byly v našem organismu veškeré enzymy přítomny v dostatečném množství. Podívejme se na účinky Wobenzymu.

Při jakých problémech nám pomůže

 • rychlejší vstřebávání otoků, podlitin a krevních výronů
 • ustupující bolest
 • podpůrná léčba různých zánětů
 • záněty dýchacích cest, průdušek a nosních dutin
 • záněty šlach a svalů
 • záněty prostaty, močových cest a gynekologické záněty
 • záněty povrchových žil a hemeroidy
 • zmírňuje bolest a otoky spojené s úrazy a po operacích
 • urychluje hojení při zákrocích ve stomatologii a plastické chirurgii
 • pomáhá při revmatoidní artritidě, artróze a revmatismu měkkých tkání
 • při problémech s lymfatickou tkání
 • alternativa pro osoby nesnášející nesteroidní protizánětlivé léky
 • urychluje prostup antibiotik do tkání a zvyšuje jejich účinek
 • posiluje imunitu a je vhodný v období chřipek a nachlazení
 • pro rychlejší hojení chronických ran, jako bércové vředy, proleženiny a rány
 • u potíží doprovázejících cukrovku, jako je diabetická noha
 • při atopické dermatitidě, psoriáze a dalších onemocněních kůže
 • je vhodný i pro děti
Nepřehlédněte:  Tablety na hubnutí Botarin Easy Slim Caps

Zázrak jménem Wobenzym!

Co je to systémová léčba

Systémová enzymoterapie využívá cíleně sestavených směsí rostlinných a živočišných enzymů. Aby nebyly poškozeny trávícími šťávami v žaludku, mají tablety speciální obal, který se rozpouští v zásaditém prostředí v tenkém střevě, kde dochází ke vstřebávání účinných molekul enzymu díky zásaditému prostředí. Enzymy působí komplexně v celém organismu a dokáží najít místa, kde právě probíhá zánět.

Odkud pochází enzymy v tabletách

Z pankreatů mladých jatečních zvířat se získávají Trypsin, chemotrypsin a enzymová směs pankreatin. Amyláza a lipáza jsou mikrobiálního původu tzv. Aspergillus oryzae. Dále se používá Papain, který se získává z plodu papáji a Bromelain získávaný z ananasu.

Nežádoucí účinky

Wobenzym je pacienty obvykle dobře snášen bez nežádoucích účinků. Může se objevit mírná změna konzistence, barvy a zápachu stolice, nadýmání a nevolnost, což by mělo časem vymizet. Pak se doporučuje rozdělit dávky v průběhu dne. Zřídka se objevují alergické reakce v podobě kožní vyrážky odeznívající po vysazení. Přetrvávající příznaky po snížení dávky a při výskytu neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem. Nežádoucí interakce Wobenzymu s jinými současně podávanými léky nebyla zjištěna.

Wobenzym dávkování

Léčba se obvykle zahajuje v dávce 3x denně 5 tablet až 10 tablet, podle akutnosti onemocnění a doporučení ošetřujícího lékaře. S postupným ústupem obtíží se dávkování také úměrně snižuje na udržovací dávku 3x denně 3 tablety. Léčba obvykle trvá pár týdnů až do vymizení příznaků. Asi ¼ hodiny před jídlem zapijte celé tablety dostatečným množstvím vody. Dětem upravuje dávkování lékař a většinou se podává 1 tableta na každých 6 kg váhy dítěte. V každém případě si přečtěte Wobenzym příbalový leták.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

10 komentářů u „Zázrak jménem Wobenzym!“

 1. S wobenzymem mám opravdu jen dobré zkušenosti. Brala jsem ho několikrát v životě na léčbu zánětu a jednou po zubním zákroku. Určitě se k němu zase vrátím, pokud to mé tělo bude potřebovat. Všem ho vřele doporučuji.

  Odpovědět
 2. Také mám skvělou zkušenost s tímto preparátem a nedám na wobenzym dopustit již několik let. Nežádoucí účinky jsem nepocítila žádné.

  Odpovědět
 3. Doporučuji wobenzyn, neustále jsem měla močové a gynekologické problémy. Byla jsem z toho už vyčerpaná. Co jsem začala užívat wobenzym se mi vše zlepšilo… nyní naprostá spokojenost. Doporučuji!!!!

  Odpovědět
 4. Lék Wobenzym opravdu doporučuji. Vyléčil mně kožní vyrážku, která nebyla specifikována několika kožními lékaři.

  Odpovědět
  • Dobrý den, jaké jste měla dávkování? Manžel má seberoickou dermatitidu. Tak bychom chtěli zkusit. Stačí 3x denně 1 tbl.?Děkuji za odpoveď

   Odpovědět
 5. Pokud Wobenzym na něco pomáhá, určitě ne na lymfatické problémy, otoky či posílení iminity, jak je uváděno. Po 50 dnech užívání dle návodu absolutně nulový výsledek, lymfatické problémy beze změny a imunita mi posílila natolik, že již třetí den ležím s virozou, ač na ni běžně netrpím. Podle mne zbytečně vyhozené peníze.

  Odpovědět
 6. Wobenzym už mne nejednou vytáhl ze šlamastyky. Perfektně funguje po operacích, ale během této léčby jsem zaregistrovala i významný vliv na obranyschopnost organismu. Doporučuji.

  Odpovědět
 7. Wobenzym užívám po operaci prostaty asi týden. Nepozoruji zatím nějaký vliv na zdravotní stav.Preparát ale užíval náš syn po úraze a zlomenině nohy a účinek byl velice prospěšný.Operace a Wobenzym jsou moje premiéra,tak doufám,že výsledek operace a vliv Wobwnzymu budou prospěšné.

  Odpovědět

Napsat komentář