Canesten krém – recenze

Naposledy aktualizováno 13.10.2018 redaktorem MUDr. Zdeňka Fantová

Canesten krém se používá zejména k léčbě zánětů způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi a také některými bakteriemi. Většinou se jedná o záněty zevních rodidel u žen, o záněty žaludu pohlavního údu u mužů, ale i plísňových onemocnění zvaných dermatomykózy, která se vyskytují nejčastěji v místech, jenž se snadno zapaří a mohou se projevovat zčervenáním, svěděním a loupáním kůže. Canesten krém mohou používat dospělí i děti od 2 let. Přípravek Canesten krém je dostupný i bez lékařského předpisu. Vždy jej používejte v souladu s příbalovou informací nebo dle pokynů lékaře či lékárníka.

Dermatomykózy a Canesten krém

Dermatomykózy se vyskytují i v kožních záhybech mezi prsty u nohou, v oblasti třísel, na trupu či na rukou. Projevují se zčervenáním, svěděním, olupováním pokožky i bolestivými prasklinami kůže. Tzv. pityriasis versicolor se projevuje na hrudníku nebo na zádech olupujícími se, nesvědivými skvrnami.  Erythrasma je hnědočervené, mírně šupinaté, ostře ohraničené onemocnění v podobě nesvědivých skvrny a ploch v oblastech zapářky či mezi prsty.

Dermatomykózy pohlavního ústrojí a Canesten krém

Zánět zevních rodidel u žen s nezývá vulvitida a projevuje se svěděním, zarudnutím, pálením, ale i zduřením a bolestivostí zevních rodidel. Zánět žaludu pohlavního údu u mužů se nazývá balanitida a projevuje se zarudnutím a svěděním žaludu i předkožky, ale i páchnoucím výtokem z předkožkového vaku. Zánět zevních rodidel patří mezi nejčastější případy a příčinou akutního zánětu jsou zejména antibiotika, cukrovka, nadměrná konzumace sladkostí, koupele ve znečištěné vodě, ale i hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů nebo nošení nevhodného, těsného a velmi neprodyšného spodního prádla. Prevence je vždy důležitá.

canesten

Použití přípravku Canesten

Krém Canesten se používá zejména při kožních kvasinkových infekcích. Přípravek Canesten krém se nanáší 2x až 3x denně v tenké vrstvě na postižená místa, obvykle po dobu 1 až 4 týdny podle typu a rozsahu daného onemocnění. Na záněty zevních rodidel u žen a záněty žaludu pohlavního údu u mužů se Canesten krém nanáší 2x až 3x denně v tenké vrstvě na postižená místa po dobu 1 až 2 týdny. Bez porady s lékařem raději nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny. Při léčbě se doporučuje vyhnout se vaginálnímu styku. Infekce je přenosná na partnera. Přípravek se uchovává při teplotě do 25 °C.

Nepřehlédněte:  Zázrak jménem Wobenzym!

canesten

Canesten krém a jeho složení

Léčivou a účinnou látkou je clotrimazolum s obsahem 200 mg ve 20 g krému. Pomocnými látkami jsou pak sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol a čištěná voda. Protože přípravek Canesten krém obsahuje cetylstearylalkohol, který může občas způsobit místní kožní reakce, jako kontaktní dermatitidu, je třeba jej nejprve vyzkoušet třeba na předloktí kvůli zjištění případné nesnášenlivosti přípravku. Tyto reakce se však vyskytují velmi výjimečně.

Canesten krém – recenze

Canesten krém doporučuje mnoho žen zakoupit vždy, když musíte užívat antibiotika. U mnoho žen se totiž hned vzápětí objeví i kvasinky. Přípravek Canesten dokáže během týdenního používání od potíží  vždy pomoci a při včasném použitím jim dokáže i zabránit. Lze jej použít i na mykotické projevy vyskytující se na pokožce. Krém se velmi dobře roztírá a dost dobře i vstřebává. Je dobré chvilku počkat, aby nevznikly bílé skvrny na oblečení. Vůně tohoto přípravku je nevýrazná, není dráždivá, což je jeho výhodou. Velmi dobře zabírá i na další výše popsané potíže.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené přípravky na hubnutí    ✔️ Tobolky na přírodní bázi    ✔️ Podrobné srovnání

Srovnání přípravků

Napsat komentář