Srovnání zdravotních pojišťoven - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


V české republice máme výběr ze sedmi zdravotních pojišťoven, které svým klientům nabízí rozličné výhody a preventivní programy. Měnit zdravotní pojišťovnu lze pouze jednou za rok a to k prvnímu lednu. Při výběru zdravotní pojišťovny je dobré se ujistit, že máte v okolí dostatek lékařů, kteří mají s touto pojišťovnou smlouvu. Pojďme si je společně porovnat, ať máte jednodušší výběr, anebo třeba zjistíte, že u té nejlepší pojišťovny už jste zaregistrovaní.

VZP – Všeobecná zdravotní pojišťovna

VZP

VZP je největší pojišťovnou u nás a má 6 milionů klientů. Vznikla v roce 1992 a má nasmlouvanou nejširší síť zdravotnických zařízení. V rámci pojištění můžete využívat Klub pevného zdraví, který registrovaným uživatelům poskytuje slevy na různé sportovní a ozdravné aktivity.

Preventivní balíček pro ženy obsahuje několik příspěvků v maximální výši 500 Kč a patří mezi ně příspěvek na pohybové aktivity, na očkování, prevence rakoviny kůže, na odvykání kouření, pro těhotné a na plavání. Pro muže si VZP nachystala 500 Kč příspěvky na očkování, prevence rakoviny kůže a prostaty. K výběru je také vždy pouze jeden příspěvek a to plavání, nebo prevence obezity v centru STOB nebo odvykání kouření. Děti mají u VZP příspěvek na očkování, stejně jako dospělí mohou vybrat jednu z možností – pohybovou aktivitu, plavání nebo program STOB, navíc mají i preventivní program proti bulimii a prevenci rakoviny kůže. Všechny skupiny mají také příspěvek pro celiatiky a diabetiky. Pro dárce krve a kostní dřeně má pouze příspěvek 500 Kč, což je úplně nejméně, že všech českých pojišťoven. Celkově vychází VZP z pojišťoven jako skromnější a příliš mnoho od ní klienti nedostanou.

ZPMV – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky

logo_uplne_horiz

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra vznikla taktéž v roce 1992 jako zaměstnanecká pojišťovna a v roce 1997 se sloučila s pojišťovnou GRÁL – Železniční zaměstnanecká pojišťovna a o rok později s Regionální zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou. ZPMV pro své klienty nabízí Kartu života, kde jsou online dostupné důležité informace o jejich zdravotním stavu.

V preventivních programech mohou ženy čerpat příspěvky v rozmezí 400 – 800 Kč v celkové výši až 3800 Kč z toho nastávající maminky dostanou 800 Kč. Muži dostanou příspěvek ve stejné výši, jako ženy, jen je zaměřený na jiné preventivní programy. U obou pohlaví jsou například příspěvky na sportovní prohlídky omezeny věkem do 26 let. Děti přijdou v ZPMV asi nejvíc zkrátka. Mohou dostat příspěvek na očkování do výše 800 Kč. Cvičení či masáže kojenců a plavání lze čerpat z příspěvku pro těhotné. Dárci krve nebo kostní dřeně dostanou po každém odběru vitamíny a jsou pro ně připraveny ozdravné pobyty.

ČPZP – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

czpz

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vznikla stejně jako předchozí pojišťovny v roce 1992 pod názvem Hutnická zdravotní pojišťovna. V letech 1996 – 2009 se sloučila se zdravotní pojišťovnou pojišťovnou ATLAS, AGEL s Českou národní zdravotní pojišťovnou, kdy v říjnu roku 2009 změnila název na Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu. Svým klientům poskytuje řadu ozdravných a preventivních programů včetně Karty života.

ČPZP přispívá ženám na různé preventivní programy a očkování až 5800 Kč z toho je 1000 Kč pro těhotné. Muži mohou čerpat příspěvky na prevenci a očkování do výše 5300 Kč. Dětem hradí pojišťovna pobyty v přírodě, plavecké kurzy a další preventivní programy do výše 4250 Kč a navíc dostanou na podzim vitamíny zdarma. Všichni pojištěnci mají od podzimu do jara v určených bazénech plavání zdarma. Dárci krve a kostní dřeně dostanou co určitý počet odběrů příspěvky až do výše 6000 Kč a u každého odběru vitamíny zdarma.

OZP – Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví

03-Logo-OZP-rozsirena-verze-RGB-pruhledne

OZP je jedna ze čtyř menších zdravotních pojišťoven v Česku. Svým klientům vedle preventivních programů nabízí i Program slev a výhod a Vitakartu, která při přihlášení přes online portál obsahuje informace o zdravotním stavu, asistenční službu a Vitakonto. sloužící k čerpání výhod a benefitů.

V preventivních programech mohou ženy čerpat minimálně 1800 Kč, muži 1300 Kč a částka se může až zdvojnásobit užíváním Vitakarty. Na odvykání a prevenci kouření dostanou klienti 4000 Kč. Děti dostanou na prevenci a očkování minimálně 1300 Kč, novorozenci navíc na očkování 1500 Kč a mladiství mohou čerpat příspěvek na odvykání kouření 4000 Kč. Dárci krve dostanou při odběru vitamíny a odměny za počet odběrů do výše 3000 Kč.

VoZP – Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky

VOZP

VoZP letos slaví 22 let na trhu na kterém je od roku 1993 a vznikla původně jako zdravotní pojišťovna pro Armádu ČR. Muži mohou čerpat 450 – 1000 Kč na různá očkování a dalších 650 Kč v dalších preventivních programech. Ženy navíc dostanou 800 Kč na prevenci rakoviny prsu a 1000 Kč v těhotenství. Děti mohou čerpat příspěvky na rozličná očkování celkem až 6500 Kč a na další prevenci až 5700 Kč. Dárce krve odmění VoZP za odběry příspěvky do výše 2000 Kč. Navíc nabízí pojišťovna VoZP pro klienty věrnostní klub s řadou výhod.

RBP – Revírní bratrská pokladna

RBP

Revírní bratrská pokladna vznikla jako pojišťovna v roce 1993 a navázala na historii tzv. hornických bratrských pokladen, ze kterých si pak přispívali na mzdu při úrazech či smrti v dolech. První zmínky o nich sahají až do roku 1802.

Pojišťovna má pro své klienty tzv. program 90, který se skládá z pravidelných preventivních prohlídek a očkování. Na prevenci dále přispívá ženám 6800 Kč, z toho je 1000 Kč určeno pro těhotné, muži dostanou prevenci 5500 Kč a děti 6600 Kč z toho v různých věkových kategoriích příspěvky na pobyty v přírodě či plavání. Dárci krve mohou dostat podle počtu odběrů 500 – 3000 Kč a vitamíny. Za odběr kostní dřeně pojišťovna dárci zaplatí 3000 Kč.

ZPŠ – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Logo ZPŠ

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda je nejmenší pojišťovnou u nás a má 140 tisíc klientů. Jak už napovídá její název, vznikla v roce 1992 na základě firmy Škoda a postupně se z ní vyvinula regionální zdravotní pojišťovna se silnou vazbou na mateřskou firmu.

Ženám poskytuje v preventivních programech 500 – 1000 Kč na různá očkování, 2600 na preventivní aktivity a 1200 Kč v programu pro těhotné. Muži mohou čerpat na očkování stejnou částku a 1800 Kč na preventivní programy. Dětem proplatí ZPŠ 500 – 1000 Kč na dodatečná očkování a 3800 Kč na preventivní aktivity. Všichni pojištěnci mohou dostat příspěvek na celiakii ve výši 5000 Kč, což jistě při vysokých nákladech na tuto stravu uvítají. Dárci krve a kostní dřeně dostanou příspěvek 800 Kč a od vyššího počtu odběrů i mimořádné příspěvky 3500 Kč.


CHCETE KONEČNĚ ZHUBNOUT?

 • Ověřené přípravky na hubnutí
 • Tobolky na přírodní bázi
 • Podrobné srovnání různých přípravků

Srovnání zdravotních pojišťoven
4 (80%) 1 hlasů

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze.

13 zkušeností s Srovnání zdravotních pojišťoven

 1. Milan napsal:

  Manželka má OZP i s dcerou a já jsem u VZP, ale asi to příští rok změním. VZP nemá žádnou online aplikaci na kontrolu kdo co na mě vykazuje a s bonusama už taky zaspala dobu. Do podpory kuřáků, obézních a alkoholiků k odnaučení jdou miliony, ale že by se někdo zamyslel nad prevencí a větší podporou sportu a zdravého životního stylu to ne… Strašně mě to štve…Proč tam někdo ve vedení těch pojišťoven neřekne a DOST a teď to uděláme naopak. Udělej ty něco pro své zdraví a my ti na to přispějeme? A ne paušálně u nějakých spřátelených firem utratíš tolik a tolik a nebo jen za jeden druh sportu, né každý jde plavat s dětmi, ale klidně by se s nimi projel na kole (dětská přilba ke každé uzavřené smlouvě) atd…

 2. andrea napsal:

  Nejlepší pojistovna je ministerstvo vnitra. Komunikuji. Poradi a jsou ochotni. Nejhorší je vozp. Lžou, nekomunikuji a prehazuji si vas jako horky brambor bez výsledků. Pokud se nudite bezte k vojenské pojišťovně protože vám zarucuji ze s nima furt budete něco řešit.

 3. Jana napsal:

  Jsem velmi nemile prekvapena.Za ery Metal-Aliance mely zelenou bezplatnou telefonni linku kde mi sveho casu i velmi pomohli.Ted jsem se chtela zeptat na ockovani proti chripce.Po slouceni na Ceskou prumyslovou pojistovnu ale zavedli linku modrou a tedy i poradne placenou!!!!At si vse klient zaplati ze???Chut na telefonovani mne tedy presla!!!Rozhodne to povazuji za zmenu k horsimu!

 4. Miranda napsal:

  Já jsem měla od rodičů VZP, ale po narození dcery jsme všichni přešli k OZP. Mě u OZP přesvědčily bonusy, příspěvky, cestovní pojištění zdarma, doktor na telefonu zdarma a zároveň dostupnost péče mi vyhovuje.

 5. Karel Mázl napsal:

  OZP pojišťovna se letos pochlapila a přispívá na spoustu věcí, včetně rovnátek. Chce to se mrknout na jejich web, pak otevřít Bonusy pro klienty OZP a podle věku naskočí, na co všechno lze získat peníze. Je tam i fitko a plavání, ale přímo v té Vitakartě je to přehlednější. Jinak na OZP FB mi paní skoro bleskově odpověděla ohledně zjištění kreditů a že je můžu převádět. Za mě spokojenost.

 6. Lucie Mlýnská napsal:

  Celá naše rodina má OZP. Každý rok čerpáme ruzné příspěvky.. a žádný dr nikdy neodmítnul, že by s ní neměl smlouvu, takže za mě OK.

 7. Helena Kalvodová napsal:

  Čtvrtá největší zdravotní pojišťovna. Celorepubliková působnost se širokou sítí smluvních zdravotnických zařízení. Velmi dobrá nabídka výhod pro pojištěnce, a to počtem a obsahem preventivních programů i výší příspěvků, přehledně a online na Vitakartě.

 8. Kamila napsal:

  Řadu let jsem ozp a nemám zatím důvod se porozhlížet po jiné zdravotní pojisťovně.

 9. Aneta Blažková napsal:

  Přešli jsme k OZP díky zkušenosti s naším dědečkem, kterému bylo třeba zaplatit spousta vyšetření a byly nám proplaceny bez problému. Ta Vitakarta mi také přijde jako super věc a mají i přehledné internetové stránky. Za mě spokojenost

 10. Zdenka napsal:

  U OZP jsme celá rodina už druhým rokem přešli jsem k nim a jsem za to velice ráda. Jejich nabídka bonusů je parádní a navíc díky vitakartě máte přehled.

 11. Tereza Marková napsal:

  U OZP jsem od narození, a nemám důvod měnit zdravotní pojišťovnu. Jsem tu velmi spokojená a myslím že takovéhle benefity nedostanu u žádné jiné zdravotní pojišťovny.

 12. Kateřina napsal:

  U OZP jsem řadu let. a měnit rozhodně nehodlám.

 13. IVA napsal:

  Dobrý den ,ráda bych touto cestou upozornila na velmi nemilé zkušenosti s pojištovnou MV. Poprvé letos jsem zažádala o proplacení sportovního tábora pro syna . Jsem samoživitelka, udělala jsem velkou chybu , žádat nějaký nabízený bonus pro své dítě. STALO se to , že jak jsem zažádala, tak do týdne jsem měla doma pokutu za penále za zpožděné platby na zdravotní pojištění,čistka za pět let nazpět až do roku 2013 , kdy jsem byla ve finanční tísni . Tak si každý dobře rozmyslete, zda něco od pojištovny chcete. Je jasné,že jde o OSVČ. Byl to úžasný moment překvapení , jen mě zaráží , proč při danovém přiznání neudělají penále hned a nechávají to takto dlouho uležet a pak to vytáhnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sex Cams