Mléčná dieta Rajko Dolečka

Mléčná dieta, jak už napovídá její název je založena na konzumaci mléka a mléčných výrobků. Mezi dietami se řadí k těm redukčním, protože vám podstatně sníží denní kalorický příjem, ale můžeme vás potěšit tím, že trvá jen krátce. Můžete ji držet 8, 13 nebo 16 dnů. Jako její autor se uvádí český lékař a dietolog Rajko Doleček, který se ale oficiálně k dietě nehlásí.

Výhody

 • Zhubnete docela rychle až 8 Kg za 13 dní.

Nevýhody

 • Dieta se nedá držet dlouhodobě.
 • Pravděpodobně kila naberete rychle zpět.
 • Dieta obsahuje málo vitamínů.
 • Jednotvárná strava.
 • Můžete se cítit slabí a bez energie.

Omezení

Dieta není vhodná pro lidi fyzicky pracující, nebo pro sportovce. Původně byla navržena pro ležící pacienty s minimálním energetickým výdejem. Dietu nemůžete držet déle, než je předepsáno, protože by vám mohly začít chybět vitamíny a další potřebné látky v těle.

Mléčná dieta Rajko Dolečka

Krok po kroku

Dieta spočívá v přesně sestavené jídelníčku, který je sestaven na 8 dní. Pokud chcete držet dietu déle, než 8 dní, jídelníček se pak opakuje. Tj. 9. den jíte totéž, co první a tak dál. U mléčné diety nesmíte zapomenout na dostatečný přísun tekutin a to minimálně 2 litry vody denně.

Jídla vypsaná v jídelníčku jezte přesně ve 3 hodinových intervalech. Například v 8, 11, 14, 17 a ve 20 hodin. Hodiny, kdy budete jíst, si můžete nastavit podle vašeho denního režimu.

Jídelníček

 1. Den: 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka.
 2. Den: bílý tučný jogurt, 150 g tvarohu, 150 g vařeného masa, 250 g tvarohu, 2 vejce a čaj.
 3. Den: 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa.
 4. Den: bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj.
 5. Den: 100 g zeleniny a 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny a kysané mléko.
 6. Den: 100 g šunky, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml kysaného mléka.
 7. Den: 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml mléka.
 8. Den: 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce.

Hodnocení

Mléčná dieta patří mezi jednu z přísně redukčních diet, díky které zhubnete velmi rychle. Účinek je zaručen velmi nízkou energetickou hodnotou stravy v sestaveném jídelníčku. To, že velmi rychle zhubnete, je jedinou výhodou této diety. Je velmi pravděpodobné, že kila naberete rychle zpět díky zaručenému jojo efektu. Dlouhodobé držení diety se nedoporučuje, protože by vám velmi rychle začaly v těle chybět vitamíny, minerály a další látky, bez kterých se neobejdete.

Nepřehlédněte:  Jak vybrat proteinový nápoj na hubnutí nebo sport

 

Zkušenosti

Tak holky, koupila jsem karton mlíka. Jasný že do toho jdu od zítra s Vámi. Minule za 10dní (dýl jsem nevydržela) cca 4 kg dole. Manžel už se těší, jak budu nervní. (Swetr, week.cz)

Ahoj ženy, přidávám se k vám. Jedu druhý den a na váze 1,2 Kg méně jupíííí. Zrovna si dávám druhé jídlo tvaroh, doslazuju umělým sladidlem, jinak by byl pro mě nepoživatelný. Držela jsem ji už před dvěma lety 2x po sobě s týdenní pauzou a 10 Kg dole, pak šlo ještě něco dolů, žaludek se pěkně stáhne. Je jen na nás, jak dlouho si to udržíme. Kafe já pila vždy bez omezení. Někdo se tu ještě ptal, jak šla váha dolů v druhém týdnu. U mě to bylo tak, že první týden 4 Kg a druhý už jen tak 1 Kg. Dá se to očekávat, ze začátku se odvodníte, vyprázdníte a úbytek je větší. Mlíkařky držte se, dodržujte dietku, nehřešte, ať se netrápíme zbytečně, držím palečky. (Market:-), sjidelnicek.cz)

Mám za sebou téměř celý 6. den a zatím to zvládám. Když jsem ve škole, tak na jídlo ani moc nemyslím, jen mám občas hlad, ale teď o víkendu je to o dost horší, ale musím vydržet. Držím tu 16tidenní, tak snad to vydržím a dotáhnu to až do konce. Za 5 dní mám dole 3,5 kilo. (Ellie, dama.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

2 komentáře u „Mléčná dieta Rajko Dolečka“

Napsat komentář