Dieta baletek

Dieta baletek je svým drastickým průběhem podobná dietě modelek. Obsahem jídla se však velmi liší. Baletky jsou známé svými dokonale štíhlými postavami a mnohdy jim jde o každé deko navíc. Během vystoupení tento rozdíl pocítí. A tak vznikla dieta baletek, která trvá 16 dní. Během této doby se nepřijímají žádné sacharidy. Můžete tak rovnou vyhodit všechno pečivo, sladkosti a pochutiny. Tělo si pak bude energii brát přímo z tuků.

Výhody

 • Rychlá redukce hmotnosti
 • Detoxikace
 • Není náročná na přípravu pokrmů

Nevýhody

 • Hrozba jo-jo efektu
 • Velký stres pro tělo
 • Dlouhodobě nevhodná

Omezení

Naše tělo sacharidy potřebuje pro správnou funkci svalů i mozku, kde se ve větším množství spalují. Proto se mohou objevit migrény a bolesti hlavy, ospalost, snížení fyzického výkonu. Není vhodná pro děti a mladistvé.

Krok po kroku

Dieta trvá 16 dní. Jídelníček se musí striktně dodržovat. Může vám svou skladbou připomínat mléčnou dietu. Stravujete se pravidelně 5x denně po třech hodinách, menší porce. Dále se doporučuje vypít alespoň 2 litry bylinných čajů nebo vody.

milk-518067_640

Jídelníček

1.den

250ml (polotučného) mléka – 250 ml mléka – 250 ml mléka – 250 ml mléka – 250ml mléka

2.den

bílý jogurt – 150g polotučného tvarohu – 150 g vařeného kuřecího, okurkový salát (nastrouhaná salátová okurka a citronová šťáva), 2 vejce natvrdo

3. den

100 g hroznů, 2 rajčata, 100 g kuřecí šunky, 250 ml mléka, 150 g vařeného tuňáka

Hodnocení

Tato dieta patří opravdu jen pro nejkrizovější situace, kdy je nutné shodit kila velmi rychle. Nepatří mezi zdravé způsoby redukce váhy a hrozí po jejím skončení jo – jo efekt. Takže se vám kila vrátí a možná jich bude i více. Nicméně, kdo ji vydržel až do konce, tak shodil v průměru 6 – 8 kg. Pokud pak nejedete na zdravý životní styl, můžete si váhu udržet.

Nepřehlédněte:  Osmihodinová dieta

Zkušenosti

Zítra začínám osmý den a jsem v pohodě. Dole zatím 3,2 kg. Čtvrtý den byla krize, cítila jsem se unavená, ale vydržela jsem to. Od začátku diety jím komplex vitamínů zakoupené v lékárně. Dám vědět, jak dopadnu (Karol, sjidelnicek.cz).

Totální blbost, kdo tohle zkusí, tak hazarduje se zdravím! Pokud chce někdo dlouhodobě zhubnout, tak musí změnit životní styl – začít se hýbat (to především!) a jíst zdravě, ale hlavně tak, aby zajistil tělu dostatečný přísun živin!  Jedině tak zhubnete a přitom se budete cítit dobře…. Dietou, jako je ta výše napsaná si akorát přivodíte zdravotní problémy, rozhozený metabolismus a jojo efekt… Nehledě na snížení kvality vlasů, nehtů atd… (Aneta, bitter-glam.blog.cz).

Ano. Je důležité říct, že kdo vydržel, tak má neskutečně pevnou vůli! Ale vydržení a i hladovění se nakonec vyplatilo. Vaše tělo si po 16ti dnech automaticky zmenší žaludek, který menší vydrží a vy, po dietě, nepřijímáte tolik potravin,  jako jste byli zvyklí. Tyto bezvadné výsledky na sobě vidím stále. Už několik měsíců:) (Armen, gorgons.blog.cz).

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

1 komentář u „Dieta baletek“

 1. Prosím o vysvětlení, po kontrole testem oGTT mi bylo doporučeno dodržovat
  glycidy/alespoň 150gS/den
  jak se mám chovat – co dodržovat
  Děkuji, pěkný den

  Odpovědět

Napsat komentář