Proslim recenze – zkušenosti

Ne každému se daří zhubnout tradičními způsoby. V posledních letech se tak stala prudce populárním způsobem hubnutí ketonová dieta skládající se z nízkého obsahu sacharidů a vysokého obsahu bílkovin. Na jednu z nich se podíváme v této recenzi, jedná se o ketonovou dietu Proslim.

Ketonová dieta je trendem současných diet. Není to tak jen kvůli jednoduchosti, kterou tato dieta přináší, ale také kvůli dobrým zkušenostem. Lidem se díky ní daří hubnout, i přestože s tím měli dříve problémy. Někteří lidé zkouší ketonovou dietu také k udržení své váhy nebo k problémům se zdravím. Někteří lidé užívají ketonovou dietu na pravidelné bázi, například jednou za rok. Ketonovou dietu vám mohou usnadnit již předem určené proteinové výrobky a balíčky, které prodávají různí prodejci ketonových diet. Jednou z nich je i ketonová dieta Proslim.

Jak ale ketonová dieta funguje a můžete vyzkoušet za tímto účelem právě Proslim?

Ketóza

Proslim recenze – zkušenosti

Ketonová dieta funguje na principu ketózy. Ke stavu ketózy se dojde tehdy, kdy játra používají uložený tuk k produkci ketonů. Ty jsou třeba kvůli tomu, aby mělo naše tělo energii. Tento stav je možné navodit skrze razantní omezení, nebo úplné vynechání konzumace sacharidů. Pokud tedy naše strava neobsahuje žádné sacharidy, játra přikročí k alternativnímu způsobu získávání energie, tedy ke ketóze. Ketózu je však nutno delší dobu navozovat. Jedná se často především o řadu dnů až týdnů. Až poté, co se dostanete do stavu ketózy, začne tělo spalovat tuky.

Při ketonové dietě je nutné dodržovat striktní jídelníček, který se snaží vyloučit potraviny s obsahem sacharidů.

Při ketonové dietě je nutné dodržovat striktní jídelníček, který se snaží vyloučit potraviny s obsahem sacharidů. Platí přitom, že je třeba užívat potraviny bohaté na tuk, jelikož je třeba něčím nahradit příjem energie pocházející původně ze sacharidů. I přestože zní zajímavě neužívat při hubnutí ani tuk, ani sacharidy, vaše tělo zkrátka nějakou energii přijímat musí, aby správně fungovalo. Je také třeba rozlišovat zdravé“ a „nezdravé“ tuky. Nasycené byste měli při ketonové dietě omezit co možná nejvíce (jedná se například o zpracované maso, smažené jídlo), kromě nich si dejte pozor i na potraviny s obsahem průmyslově vyráběných trans mastných kyselin. Naopak zdravé, nenasycené tuky (mononenasycené a polynenasycené) by bylo dobré užívat, jde například o olivový olej, avokádo, ryby (například losos je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin), ořechy a semínka.

Co je při ketonové dietě dobré jíst/pít:

 • Zelenina s nízkým obsahem sacharidů (hlávkový salát, okurka salátová, rukola, špenát, kedlubna, brokolice, květák, paprika bílá, česnek, pórek, lilek, cuketa, …)
 • Maso (hovězí, telecí, krůtí, kuřecí, jehněčí, …)
 • Vajíčka
 • Ryby a mořské plody (losos, sardinky, krevety, makrela, …)
 • Ořechy a semínka (mandle, lněná semínka, chia semínka, dýňová semínka, konopná semínka, …)
 • Houby jako jsou žampióny, hlíva ústřičná a jiné druhy jedlých hub
 • Mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku (sýry jako je cottage, mozzarella, camembert, cheddar, modrý sýr atd. a řecké jogurty, …)
 • Neslazená rostlinná mléka
 • Bylinky (čekanka, fenykl, …)
 • Ovoce s nízkým obsahem sacharidů (avokádo, citron, …)
 • Shirataki nudle
 • Hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa (alespoň 70 % – čím více, tím lépe)
 • Olivový olej, máslo
 • Neslazený čaj a káva
 • Voda (může být i minerální, ale nesmí být slazená)

Co naopak při ketonové dietě nejíst/nepít:

 • Obiloviny a sacharidy (rýže, těstoviny, kuskus, pečivo, …)
 • Brambory a škrob
 • Potraviny s vysokým obsahem cukrů (sladkosti, dresingy apod.)
 • Nízkotučné jogurty a mléko
 • Ovoce s vysokým obsahem sacharidů (banán, datle, …)
 • ztužené tuky (margarín, slunečnicový olej, …)
 • Alkohol, slazené nápoje

Některé ketonové diety se rozdělují i do několika fází. Například ta od Proslim je rozdělena do tří fází: první redukční fáze, druhá redukční fáze a třetí „stabilizační“ fáze. I to může napomoci zvládnout tuto dietu. Podrobnosti o těchto fázích naleznete v brožure průvodce hubnutím, která je přibalena ke každému nákupu jakéhokoliv balíčku Proslim (viz foto níže).

Nyní se ale pojďme podívat, co to Proslim vlastně je.

Proslim

Proslim recenze – zkušenosti Proslim je česká značka vyrábějící výrobky na hubnutí. Dané výrobky jsou vyráběny v ČR. Distributorem těchto výrobků je PHARMADO s.r.o. sídlící v Praze. Proslim lze objednat pouze skrze e-shop a dopravit kurýrní službou (Česká pošta – Do ruky, PPL kurýr, Zásilkovna). Při objednávce nad 1 999 Kč je doprava zdrama. Platit je možné kartou, bankovním převodem či dobírkou.

Proslim 3 týdenní balení

Nabízené zboží a balíčky

Proslim nabízí pestré množství redukčních výrobků v různých příchutích. Konkrétně jde o proteinové nápoje, polévky, kaše, palačinky, omelety a pudinky. Navíc také nabízí spalovač tuků. Každé balení obsahuje 10 porcí (v každém balení lze také nalézt odměrku – zarovnaná odměrka slouží k odměření odpovídající porce – 1 porce = 30 g). Téměř veškeré nabízené zboží je bez lepku (kromě kuřecí a hovězí polévky). Vše si rozebereme v odstavcích níže.

Zároveň lze zkusit jednotlivé redukční výrobky Proslim ve zvýhodněných balíčcích. Proslim nabízí celkem 4 sady balíčků:

 • Proteinová keto dieta na 6 dnů – 30 porcí – 900 g (zkušební balíček) složená z proteinového koktejlu, polévky a kaše
 • Proteinová keto dieta na 2 týdny – 70 porcí – 2 100 g složená z tří proteinových koktejlů, z proteinové polévky, vaječných omelet, kaše a palačinek
 • Proteinová keto dieta na 3 týdny – 110 porcí + spalovač tuků zdarma – 3 300 g složená z čtyř proteinových koktejlů, tří proteinových polévek, proteinového pudinku, kaše, vaječných omelet, palačinek a spalovače tuků (90 kapslí)
 • Proteinová keto dieta na 4 týdny – 140 porcí + spalovač tuků zdarma – 4 200 g složená z pěti proteinových koktejlů, tří proteinových polévek, dvou proteinových vyječných omelet, dvou proteinových kaší, proteinového pudinku, palačinek a spalovače tuků (90 kapslí)

Ke každému nákupu jakéhokoliv balíčku dostane zdarma zákazník tištěný průvodce hubnutím (který vás provede ketonovou dietou v několika fázích). Při jakémkoliv nákupu balíčku na dva, nebo více týdnů obdrží i shaker Proslim o obsahu 600 ml.

Obsah průvodce hubnutím Proslim
Podrobná brožura Proslim provází uživatele ketonovou dietou. Jsou zde rozepsány jednotlivé fáze, pravidla a povolené potraviny.

Redukční proteinové nápoje

Proslim recenze – zkušenosti

Nejširší nabídku příchutí nabízí Proslim v redukčních proteinových nápojích. Existuje hned 9 příchutí, na jednotlivé příchutě se můžete podívat na obrázku výše (zleva doprava – jahoda, banán, ananas, lesní plody, višeň-jogurt, čokoláda, vanilka, cappuccino, pistácie-kokos). Jeden nápoj obsahuje 10 porcí, užívají se 1-3 porce denně, lze jím nahradit 1-3 jídla denně. Připravuje se tak, že se 1 zarovnaná odměrka rozmíchá ve 150 ml studené vody nebo odstředěného mléka. Pro svůj nízký obsah tuků a sacharidů je vhodný jak při redukčních dietách, tak při sportovních aktivitách pro obohacení stravy.  Jelikož je složení redukčního nápoje Proslim příliš obsáhlé, odkážeme vás na stránky distributora, kde naleznete celé složení nápoje: podrobnosti o proteinovém koktejlu (klikněte na složení a nutriční hodnoty). Ve zkratce můžeme však říct, že je zachováno vysoké množství bílkovin a živin (vitamínů, minerálních látek a stopových prvků) za cenu nízkého množství sacharidů, což je běžné právě pro ketonovou dietu.

Proslim recenze – zkušenosti

 

 

Zkušenost s nápoji Proslim

Jednotlivé nápoje se dobře rozpouštějí a netvoří žádné hrudky, jak jsme sami vyzkoušeli. Ochutnali jsme osobně banán, jahodu, lesní plody a čokoládu. Ukázalo se, že mají jemný, příjemně sladký nádech a zároveň zachovávají slibovanou příchuť. Nejvíce nám chutnala příchuť banánu, jahody a pak také lesních plodů. Nápoje nás zasytili dobře. Nezaznamenali jsme ani v jednom případě, že by měly nápoje chuť „chemie“.

Proteinové polévky

Proslim recenze – zkušenosti

Proslim dále nabízí i proteinové polévky, které mají 4 příchutě: hovězí, kuřecí, žampiónová a zeleninová. Pokud nechcete lepek, doporučujeme neobjednávat si hovězí a kuřecí, to jsou totiž jediné dva proteinové výrobky Proslim, které jsou s lepkem. V jednom balení se nachází 10 porcí po 30 g.  Užívat lze 1-3 porce denně. Ve proteinové polévce se nachází další spousta látek (vitamíny, minerální látky a stopové prvky) bohužel je složení opět tak obsáhlé, že vás odkážeme znovu na podrobnosti o výrobku v e-shopu Proslim (složení a nutriční hodnoty).

Zkušenost s polévkou Proslim

Osobně jsme vyzkoušeli zeleninovou polévku. Jedna porce (uvnitř balení je odměrka) práškové směsi se rozmíchá ve 150 ml vařící vody, promíchá a ponechá přibližně 5 minut odstát. S přípravou jsme neměli žádný problém. Chutná podobně jako zeleninový vývar (ve složení je uveden zeleninový vývar, cibule, petrželová nať a směs kořenové zeleniny – mrkev, pastiňák, petržel) a musíme přiznat, že chuť byla opravdu výtečná. Zasytila nás tak akorát, abychom neměli hlad. Dále jsme zkoušeli i kuřecí a hovězí polévku, které měly také výbornou chuť, bez chemických ocásků. Ostatně polévky byly na tom chuťově definitivně nejlépe ze všech výrobků Proslim. Někteří zákazníci měli ovšem problémy s chutí hovězí polévky, osobně přiznáme, že polévce může skutečně chybět chuť masa, ovšem stále chutná obdobně jako hovězí vývar.

Proteinové kaše

Proslim recenze – zkušenosti

Proslim také nabízí i proteinové kaše v 5 příchutích – banánu, lesních plodů, jablka-skořice, lískového oříšku a čokolády-kokosu. Obsahují opět vysoké množství bílkovin, vlákniny a živin a nízké množství sacharidů (podrobnosti opět na e-shopu výrobce). 1 balení obsahuje 300 g této nutriční kaše, 1 porce (lze odměřit opět odměrkou nacházející se uvnitř balení) má 30 g. Užívají se 1-3 porce denně.

Zkušenost s kaší Proslim

Kaše se připravuje tak, že se 1 zarovnaná odměrka (30 g) prášku rozmíchá ve 100 ml studené vody nebo odstředěného mléka. Sami jsme byli zvědaví, jak nám bude chutnat objednaná kaše jablko se skořicí. Ukázalo se, že je velice chutná, v chuti se obzvlášť vyjímá skořice. Co se do sytosti týče, neměli jsme problém z tohoto množství vydržet sytí po dobu až 3 hodin, poté už přišel hlad. Domníváme se tedy, že je ideální k snídani.

Proteinové palačinky

Proslim recenze – zkušenosti

Dalším proteinovým výrobkem řady Proslim jsou proteinové palačinky, jedna je čokoládo-kokosová, druhá vanilková a třetí bez příchutě (vajíčková). Balení opět obsahuje 300 g, celkem tedy 10 porcí. Užívají se 1-3 porce denně. Podrobnosti o složení nabízí výrobce na e-shopu.

Zkušenost s palačinkami Proslim

Zakoupili jsme si vanilkové palačinky. Podle návodu na krabičce se připravují tak, že se 1 zarovnaná odměrka (30 g) rozmíchá v 60-100 ml vody a promíchá. Na rozpálenou pánev se nalije kapka oleje a poté přidá promíchaná směs, poté se ztlumí plamen a pánev se přikryje pokličkou, smaží se 4 minuty. Poté se palačinka otočí a restuje další 3 minuty do zlatava. Tím je omeleta hotova. Palačinky se podařilo usmažit dobře, důležité je však držet plamen nízko, aby se nepřipálili. Palačinky dobře nasytí, kvůli tomu, že jsou teplé. Chuť byla v pořádku.

Nepřehlédněte:  Nevíte, jak na reverzní dietu? Zkuste tento snadný postup!

Proteinové omelety

Proslim recenze – zkušenosti

Proteinové omelety Proslim jsou buď zeleninové, nebo bez příchutě (vajíčkové). Jedno balení uchovává 300 g proteinové omelety čili 10 porcí. Užívají se 1-3 porce denně. Stejně jako u ostatních redukčních pokrmů a nápojů obsahuje vysoké množství bílkovin a dalších živin. Podrobnosti o složení opět najdete u prodejce na e-shopu.

Zkušenost s omeletami Proslim

Zvolili jsme omelety bez příchutě (vajíčkové). Připravují se stejně jako palačinky: 1 zarovnaná odměrka (30 g) se rozmíchá v 60-100 ml vody a promíchá. Na rozpálenou pánev se nalije kapka oleje a poté přidá promíchaná směs, poté se ztlumí plamen a pánev se přikryje pokličkou, smaží se 4 minuty. Potom se omeleta otočí a restuje další 3 minuty do zlatava. Tím je omeleta hotova. Omeleta vypadá dobře, drží tvar. Osobně jsme také vyzkoušeli přidat do směsi ještě jedno čerstvé vajíčko a omeleta se krásně vykreslila a vytvarovala. Chutná jako omeleta, sytí stejně jako palačinky dobře (také díky tomu, že je teplá).

Proteinové pudinky

Proslim recenze – zkušenosti

V nabídce jsou dále i proteinové pudinky v 3 příchutích: banán, čokoláda a vanilka. V jednom balení opět nalezneme 10 porcí po 30 g. Lze užívat 1-3 porce denně. Podrobnosti a složení lze nalézt na e-shopu výrobce (složení a nutriční hodnoty).

Zkušenost s pudinky Proslim

Připravovali jsme si čokoládový pudink Proslim podle návodu. Na výběr jsou 2 varianty přípravy (studená a teplá). Při studené přípravě rozmícháte jednu zarovnanou odměrku (1 porci) v 150 ml studené vody nebo mléka. Po rozmíchání je třeba ponechat pudink odstát 15 minut v chladničce. Druhou variantou je teplá příprava, kdy se jedna zarovnaná odměrka (1 porce) rozmíchá opět v 150 ml studené vody nebo mléka. Po rozmíchání se směs pozvolna ohřívá až na teplotu přibližně 60 °C (např. v hrnci). Při této teplotě se ponechává asi 3 minuty povařit. Po vychladnutí je vše připraveno. Konzistence i chuť obou příprav nám přišla vyhovující. Chutná čokoládově a zasytí.

Spalovač tuků FAT BURNER

Mezi výrobky pro ketonovou dietu a hubnutí značky Proslim najdeme i doplněk stravy FAT BURNER pro podporu spalování tuků. Obsahuje 90 tobolek, ve kterých najdeme hned několik zajímavých látek na hubnutí.

Proslim recenze – zkušenosti

Složení a dávkování

Nezastoupenějšími látkami je zelený čaj, kofein a l-karnitin. Právě kofein společně se zeleným čajem patří mezi nejčastější způsoby, kterými se snaží lidé spálit více tuků. Není to náhoda, vždyť kofein (hlavní stimulant kávy) je známý tím, že pomáhá pálit kalorie, zatímco odpočíváte; potvrzují to i některé studie, které sledují tzv. klidový energetický výdej (z angličtiny: RMR, resting metabolic rate). Ve dvou studiích se ukázalo, že kofein může zvýšit tento klidový energetický výdej až o 3-11 % (s tím, že větší dávky přijatého kofeinu způsobili větší účinek). Zelený čaj využívá jak výhod kofeinu (je v něm obsažen), tak dalších látek (např. antioxidantů), které jsou významné pro vaše zdraví. Některé studie ukázaly, že může pomoci zvýšit metabolismus a spalování tuků, bohužel jiné studie tyto účinky nepotvrdily, je tedy možné, že může mít zelený čaj účinek jen na některé lidi a sami musíte vyzkoušet, zda funguje i na vás. L-karnitin je přirozeně se vyskytující aminokyselina (v masu, rybách a potravinách živočišného původu), která se často užívá při hubnutí. Kromě těchto látek zde najdeme i synefrin, l-phenylanin, pepřový extrakt a zelenou kávu.

Složení FATBURNER Proslim na zadní straně balení
Složení FAT BURNER Proslim

Dávkování FAT BURNER jsou 3 tobolky denně před jídlem (zvýší to celkovou vstřebatelnost). Měl by se zapít vodou a neměla by se překračovat doporučená denní dávka (3 tobolky). Při doporučeném dávkování vám tak vystačí obsah balení FAT BURNER (90 tobolek) na 1 měsíc.

Zkušenost se spalovačem tuků FAT BURNER

V redakci jsme zkoušeli tento spalovač tuků především při cvičení a jiné pohybové aktivitě. Zjistili jsme, že měl poměrně silný účinek po měsíci užívání na jednu z redaktorek, která se snažila shodit pár kilo dolů. Přiznala se, že se jí podařilo spálit více kilo, než předchozí měsíc, kdy spalovač tuků ještě nebrala. Chce pokračovat v jeho užívání.

Naše osobní zkušenost s Proslim

Objednali jsme si balení na 3 týdny. Zkoušející byla redaktorka Pavla. Doručení bylo zdarma (při nákupu nad 1999 Kč). Na výběr jsou tři dopravci: Zásilkovna, Česká pošta – Do ruky, PPL kurýr. Zvolili jsme si Českou poštu – Do ruky. Doručení proběhlo v pořádku třetí pracovní den od objednání. V balení bylo vše jak jsme si objednali, tedy – 4 nápoje, 3 polévky, 1 kaše, 1 omeleta, 1 palačinky, 1 pudink a spalovač tuků FAT BURNER (doporučujeme doručit rovnou domů, balík byl opravdu těžký!).

Doručení Proslim

Průběžně jsme zkoušeli chuť daných výrobků, jejich správnou konzistenci a také to, jak nás nasytí. O tyto zkušenosti se podrobněji dělíme výše u daných výrobků. Zopakujeme tedy, že nám nejvíce chutnaly polévky (především ta zeleninová), dále nápoje (banánový a jahodový) a čokoládový pudink. Při míchání nápojů nevznikali hrudky, s přípravou ostatních pokrmů (podle návodu na krabičce) nebyly problémy. Omeletu se nám podařilo vylepšit přidáním vajíčka. Všechny proteinové pokrmy a pití nás dokázaly nasytit a v kombinaci s ostatními potravinami (podle návodu průvodce hubnutím Proslim) zjistila naše zkoušející Pavla, že opravdu lze vydržet přes den s touto dietou a nemít hlad.

Dále se budeme zabývat samotnou zkušeností naší redaktorky Pavly. Jak jí keto dieta Proslim pomohla?

„Ketonovou dietu Proslim jsem užívala 3 týdny, mezitím jsem se řídila podle průvodce hubnutím Proslim, 1. fáze byla redukční.“ Během této fáze je jídelníček asi nejstriktnější, 5× denně libovolné jídlo Proslim z balíčku po 3 hodinách, snídaně do 30 minut od probuzení a 500 gramů povolené zeleniny denně, k pití je možné dát si vodu, čaj a černou kávu (vše ale neslazené). „Jídlo během dne jsem si sestavila podle článku vzorového jídelníčku na PROSlim magazínu, jedla jsem především hodně saláty.“ Užívala mezitím i spalovač tuků FAT BURNER, a to 3 tobolky denně. „Zpočátku jsem měla více hlad a méně energie, ale nakonec jsem vydržela 14 dní,“ říká Pavla.

Z 70 kg sešla váha Pavly během této keto diety na 65 kg. Po konci diety ještě na 63 kg.

Po 14 dnech se pustila do 2. redukční fáze, i když mohla ještě počkat déle (v brožuře se doporučuje alespoň 14 dnů a maximálně 8 týdnů). „Jelikož jsem měla dietu pouze na 3 týdny, chtěla jsem se pustit do všech fází.“ V druhé fází mohla již přidat 2× denně běžné, na bílkoviny bohaté jídlo (místo 2 jídel Proslim) a navýšit množství zeleniny až na 1 kg denně. Mezi povolenými potravinami se v druhé fází vyskytuje mnoho nových možností (maso, sýry, tofu, …).  Z 70 kg sešla její váha během této keto diety na 65 kg. „Proces ketózy byl s touto dietou naprosto funkční, zároveň jsem se snažila dodržovat doporučenou pohybovou aktivitu a do procházek jsem zařadila i běh.“ Kromě úbytku váhy zaznamenala i zvýšení celkové energie.

Poslední fází byla fáze stabilizační, zde již Pavla musela vychytat jojo efekt. „Nebylo to vůbec jednoduché a pokušení mě hnalo začít jíst opět nezdravé věci.“ Snažila se ovšem udržet sama sebe na uzdě a pokračovat v jezení zdravých jídel. Po vyřazení diety ještě chvíli hubla, ale pak se váha zastavila na necelých 63 kilech. Nyní se drží: „Váha zůstala na třiašedesátce, uvidím jak to bude do budoucna.“ Víme, že po měsíci od konce užívání se váha zatím drží, ovšem stojí to úsilí, Pavla chodí běhat a snaží se více jíst zdravě. „Občas se prohřeším a dám si něco dobrého na zub,“ přiznává se, „celkově se mi nicméně daří držet novou váhu.“

Zkušenosti s Proslim

Dalšími zkušenostmi, kterými jsme se zabývali, byly ty na internetu. V diskuzních fórech, cenových srovnávačích či recenzích na internetu jsme se snažili zjistit, jak si na tom Proslim stojí.

Zkušenost s Proslim na cenovém srovnávači Heureka.cz
Zdroj: Heureka.cz
Zkušenost s Proslim na Firmy.cz
Zdroj: Firmy.cz
Zkušenost s Proslim na cenovém srovnávači Zboží.cz
Zdroj: Zboží.cz
Zkušenost s Proslim na cenovém srovnávači Zboží.cz
Zdroj: Zboží.cz
Proslim recenze – zkušenosti
Zdroj: Recenzezdarma.cz
Zkušenost s Proslim v diskuzním fóru ProMaminky.cz
Zdroj: ProMaminky.cz
Proslim recenze – zkušenosti
Zdroj: Google Maps (recenze)

Recenze povětšinou odpovídají naší zkušenosti. Zákazníci byli spokojení jak s chutí (s menšími výhradami, někomu např. nechutnala hovězí polévka), tak účinkem. Někteří měli problém i s obsahem mléka ve výrobcích, ovšem obsah laktózy v proteinových ketonových dietách je zcela běžný (až homogenní), v podstatě zřídkakde naleznete ketonovou dietu bez laktózy, a to ještě k tomu pouze na kratší dobu (v řádu dnů). Celkově lze vyvodit ze zkušeností to, že lidem ketonová dieta Proslim bezpochyby pomohla s úbytkem váhy, ale museli vydržet po celou dobu zásady ketonové diety. O jojo efektu se lidé nezmiňují, tudíž ani zde bychom neviděli problém.

Závěrečné zhodnocení

Proslim je mezi ketonovými dietami sázkou na jistotu.

Co z toho vyplývá? Že nemáme jediný důvod, proč Proslim nezkusit. Jediné co lze doporučit je vyhnout se některým ne příliš dobře hodnoceným výrobkům (jako je hovězí polévka – my sami jsme s ní však problém neměli). Naše redakce byla s užíváním ketonové diety Proslim spokojená. Neměli jsme problém ani s chutí, ani s účinkem, který se bezpochyby dostavil (redaktorka se dokázala dostat do ketózy a následně pozorovala úbytek váhy). Na internetu se nachází také mnoho pozitivních ohlasů, lidé oceňují nízkou cenu, chuť, podrobnou brožuru a především pomoc s hubnutím. Z toho soudíme, že Proslim je mezi ketonovými dietami sázkou na jistotu.

A jakou jste měli vy zkušenost s užíváním ketonové diety Proslim? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroje informací:

https://www.healthline.com/nutrition/coffee-increase-metabolism#TOC_TITLE_HDR_4 – Může káva zvýšit váš metabolismus a pomoci vám spálit tuk? (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-green-tea#3 – 10 důkazy podložených benefitů zeleného čaje (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/l-carnitine#brain-health – L-Carnitine: Benefity, vedlejší účinky, zdroje a dávkování (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/ketogenic-diet-foods#animal-proteins – 20 jídel, které jíst během keto diety (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/healthy-fats-for-keto#TOC_TITLE_HDR_16 – 14 zdravých tuků pro keto dietu (anglicky)

https://ketolibriyum.ca/blogs/ketolife-blog/what-happens-if-you-dont-eat-enough-fat-on-keto – Co se stane, když nejíte dostatek tuků během keto diety? (anglicky)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/losos-a-sardinky-omega-3-mastne-kyseliny-mohou-zachranit-pacienty-s-covidem-176407 – Losos a sardinky. Omega-3 mastné kyseliny mohou zachránit pacienty s covidem


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář