Dietoll na hubnutí [recenze]: Opravdu zhubnete kila dolů?

V lednu se hodně lidí pídí po tom, jak zhubnout. Ne nadarmo se právě v tento měsíc plní posilovny a lidé také ve větší míře kupují prášky na hubnutí. Když si ale nebudete dávat dobrý pozor, mohli byste naletět. Co přesně můžete očekávat, pokud se rozhodnete vložit důvěru do doplňku stravy Dietoll, se kterým se lze setkat na některých prodejních kanálech?

Redukce hmotnosti často vyžaduje zvýšené osobní úsilí. A i přes dobře nastavený režim zabere poměrně dost času. Z toho důvodu je docela pochopitelné, že ji chtějí někteří lidé trochu urychlit a zkouší ji podpořit spalovači tuku nebo dalšími doplňky stravy na hubnutí, které mohou přispět i ke zrychlení metabolismu. 

Problém je každopádně v tom, že ne každá nabídka, se kterou se setkáte, je seriózní. Na webu se skrývá nejeden podvod, proto je důležité před případnou objednávkou (za předpokladu, že nejde o ověřeného poskytovatele nebo značku) prozkoumat terén a zjistit, zda náhodou nejde o nějaký důmyslný klam, který vás má připravit o osobní údaje a o peníze.

V dnešním článku se podíváme na to, proč se domníváme, že není dobrým nápadem zkoušet doplněk stravy Dietoll.

Co je Dietoll?

Dietoll na hubnutí [recenze]: Opravdu zhubnete kila dolů?

Dietoll je doplněk stravy, který se v současné době prodává například na tržišti Mall, které funguje pro jeho partnerský prodej. Mezi jeho hlavní účinky má patřit podpora normální tělesné hmotnosti, podpora vnitřních orgánů (ať už to znamená cokoliv) a údajná podpora těla během uvedení do ketózy bez zátěže. (Ketóza se mimochodem odehrává během proteinové diety, kdy člověk zvýší přísun bílkovin a sníží přísun sacharidů.) Dokonce se také z popisku dozvídáme, že užívání tohoto doplňku stravy má zafixovat váhu bez návratu nežádoucích kil. (Což působí poněkud úsměvně.)

Jaké má tahle věc složení?

Dietoll na hubnutí [recenze]: Opravdu zhubnete kila dolů?

Tento doplněk stravy má k našemu velkému štěstí zveřejněné složení, takže se můžeme podívat, co přesně máme v tomto zázraku najít. A rovnou se můžeme podívat na to, zda náhodou nejsou popisované účinky některých složek tak trochu sporné.

Podle všeho by mělo být ve složení Dietollu následující:

  • Extrakt z kořene kopřivy
  • Malinové ketony
  • Extrakt z guggul
  • Bromelain
  • Koenzym Q10

Také má údajně obsahovat extrakt z hořkého pomeranče (používá se) a acetyl L-karnitin.

Na kopřivě nevidíme nic závadného, někdo ji používá na odvodnění a na močové cesty. U čeho se však musíme na chvíli zastavit jsou malinové ketony, o kterých se píše, že snižují chuť k jídlu, pomáhají odbourávat tuk a údajně obsahují kapsaicin. (Což se nám opravdu nezdá, protože kapsaicin obsahují pálivé papričky.) Kromě toho, podle dostupných informací není v současné chvíli prokázáno, že by malinové ketony mohly mít na podporu hubnutí nějaký větší vliv. Proto se zatím používají především v kosmetice. V ní mohou podpořit růst vlasů nebo elasticitu pokožky.

Dietoll na hubnutí [recenze]: Opravdu zhubnete kila dolů?

Konkrétně extrakt z guggul a jeho účinky jsme museli vygooglit zcela poprvé, protože jsme o této látce a o jejím použití v souvislosti s doplňky stravy na podporu normální hmotnosti nikdy neslyšeli. Příliš nás nepřekvapilo, že ani u této látky v tuto chvíli neexistují žádné přesvědčivé studie, které by tento účinek jednoznačně potvrdily.

Bromelain se nachází v ananasech a v doplňcích stravy na podporu hubnutí se někdy používá. Spíše je ale vhodný během regenerace po úrazech. Koenzym Q10 je pak přirozenou součástí těla a jeho produkce v těle s narůstajícím věkem klesá, takže i jeho doplňování může mít smysl. Když si to ale vezmeme kolem a kolem, složení doplňku stravy Dietoll rozhodně není bůh-ví-co. Tím spíš, když se jeho cena pohybuje bez slevy kolem 940,-. Zkoušeli jsme najít poskytovatele, který si říká Unicorn Brigade, ale kromě Unicorn Brigade Group odněkud z Polska se nám nepodařilo nic konkrétního dohledat. Mimo firmy, které s tím zjevně nemají nic společného. Pokud mají tyto dvě firmy nějakou souvislost, podle zahraničního zdroje mohla být firma založena v prosinci roku 2023.

Také se nám podařilo najít tento doplněk stravy na webu Formula Fina, který nemá žádný kontakt (mimo jednoduchý formulář). Adresa provozovatele, která se v souvislosti s tímto webem, který je jinak psán česky, nachází někde na Floridě. Podmínky používání jsou navíc celé v angličtině, takže ani to na nás nedělá úplně dobrý dojem. Formula Fina také doporučuje lidem v případě otázek napsat zprávu na sociálních sítích. Profil, na který stránky odkazují, však nevypadá aktivně ani důvěryhodně. Vzhledem k tomu, že tady má jedno balení stát bez slevy dokonce 1 780,-, rozhodně bychom si dávali na vašem místě pozor. Recenzenti pak podle fotek vypadají buď jako výsledky z fotobanky (nepodařilo se nám dohledat původní zdroj), anebo, a tuto variantu bychom preferovali jako vysvětlení spíš, by mohlo jít o výsledek práce s AI.

Dietoll na hubnutí [recenze]: Opravdu zhubnete kila dolů?

Dietoll na hubnutí [recenze]: Opravdu zhubnete kila dolů?

Co z toho plyne?

Především to, že pokud chcete doplnit hubnutí užíváním volně prodejného doplňku stravy na podporu metabolismu, raději se podívejte na naše srovnání důvěryhodných doplňků na hubnutí, u kterých máte jistotu, že jde o seriózní nabídku. Dietoll obklopuje příliš mnoho nejasností a chyb na to, abychom mohli jeho vyzkoušení s klidným srdcem doporučit.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář