Pět nejúčinnějších diet dneška. Ztráta 20 kg za 1 měsíc

Jako civilizace přibíráme ve velkém. Tuny nežádoucího tuku na světě mají na svědomí stejní činitelé – přejídání se nekvalitní stravou a málo pohybu.

Za desetiletí vznikla řada různých diet – účinné i naprosto zbytečné, či dokonce škodlivé. Mnohé vznikly pouze jako nástroj pro okrádání lidí. Různé přípravky z lidí vytáhnou peníze a efekt se nedostaví.

Mnohé z diet byly vynalezeny až v posledních desetiletích a to díky nejnovějším lékařským poznatkům a hlubšímu porozumění fungování lidského těla.

Dříve, než se bezhlavě pustíte do některé neověřené nebo nebezpečné diety, přečtěte si náš seznam 5 nejúčinnějších diet dneška. Vyzkoušejte tu, která se vám bude jevit jako nejpřijatelnější.

Který způsob hubnutí je účinný a pro tělo přirozený?

Jde o to, aby se tělo zaměřilo na spalování uložených tuků. Proto je nutné ho přesvědčit, aby energii na své fungování čerpalo právě z tuku.

Běžné zdroje bílkovin – proteinů
Běžné zdroje bílkovin – proteinů

Tělo při běžném stravování spaluje zejména přijaté sacharidy – cukry. Uložený tuk zatím ignoruje. Proto musíme co nejvíce omezit sacharidy, aby tělo nemělo jinou možnost, než pálit tuk.

Díky tomu jsou rozšířené bílkovinné – ketogenní diety. Tělo přijímá bílkoviny, takže neztrácí na svalstvu. Přijímá se minimum, nebo žádné sacharidy. Příjem tuku se také sníží na minimum.
Nejúčinnější bílkovinné – ketogenní diety

Proteinová dieta (ketodieta)

Je to poměrně mladá dieta, která se dočkala obrovského úspěchu zejména díky její jednoduchosti. Jde o zmíněné vyřazení cukrů pomocí speciálních doplňků stravy. Nejčastěji je dostupná v podobě instantních proteinových koktejlů a jídel (omelety, kaše, polévky apod.).

 

Tato chutná polévka a křehká omeleta byly připraveny z přípravku KetoFit
Tato chutná polévka a křehká omeleta byly připraveny z přípravku KetoMIX

V Čechách zastává ketodietu například KetoMIX. Proces hubnutí trvá 1, 2 nebo nejúčinněji 3 týdny. Celou dobu se konzumují výhradně pokrmy ze soupravy. Ketodieta vás dokáže zbavit přes 20 kg uloženého tuku bez pocitu hladu a vyčerpání.

 

Přesvědčivé a opravdu motivující výsledky užívání KetoMIXu najdete přímo na stránce spolu se všemi potřebnými informacemi. Přečtěte si také i odborné články o dietách.

Objednat KetoMIX si můžete zde.

Atkinsonova dieta

Tuto dietu vytvořil americký kardiolog Robert Atkins. Jde také o princip omezení, respektive vyřazení sacharidů ze stravy. Jíst se může prakticky všechno ostatní. Dbejte ale na čerstvost a kvalitu potravin. Žádné konzervované, trvanlivé a nepřirozeně upravené polotovary.

Konzumovat se mohou bílkoviny, tuky, téměř veškerá zelenina a povolené druhy ovoce. Zakazují se brambory, rýže, pečivo, obiloviny a cereálie, alkohol a sladká zelenina (mrkev, rajčata, batáty apod.).
Kvůli zatížení ledvin se doporučuje zvýšit pitný režim

 

Dr. Westman vysvětluje principy Atkinsonové diety

Mléčná dieta

Také mléčná dieta se řadí mezi proteinové. Je však jednosložková, proto by měla trvat kratší dobu, ideálně dva týdny. Mléko obsahuje bílkoviny, tuky, minerály, nižší množství sacharidů a vitaminů.

image008  

Dieta není omezena výhradně na běžné mléko. Jsou povoleny všechny druhy mléka a mléčných výrobků. Tvarohy, jogurty, sýry, vhodné jsou i kyselé mléčné výroky.

Mladý muž se vyjadřuje k výsledkům své patnáctidenní mléčné diety (anglicky)

 

Jednou denně se může v malém množství zkonzumovat i jiná potravina – zelenina, ovoce, libové maso, luštěniny. Opět ale nepřekračujte 100 g jiných potravin, což je přibližně 1 větší hrst.

Nepřehlédněte:  Collalloc [recenze]: Zkušenosti s účinky kolagenu na krásu a pohyb

Účinné jednosložkové diety

Ovocná dieta

Konzumuje se výhradně ovoce, případně ovocné šťávy. Kdo nerad chroupe ovoce, může si pořídit kvalitní smoothiemixér.

image010

Doporučuje se ji ale držet krátkodobě. Ovoce je sice zdravé a chutné, ale neobsahuje všechny potřebné živiny. Po maximálně 10 dnech přicházejí poměrně rychle výsledky. Zhubnout se tímto způsobem dá až o 10 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=vHKXYQcfG2o

11 levných a dostupných druhů ovoce pro ztrátu váhy

Po skončení diety by měl člověk pozvolna najet na předešlý jídelníček, ale pozor – ideální je opět vyčlenit nezdravé potraviny, zejména polotovary a přeslazená, tučná jídla, aby nedošlo k jojo efektu.

Rýžová dieta

Je další jednosložkovou dietou. Doporučená délka trvání je do 10 dnů, protože i rýže je chudá na potřebné živiny. Takové omezené stravování může být pro některé lidi náročné, protože po pár dnech (možná i hned ten první) si tělo vyžaduje běžnou stravu.

image012

https://www.youtube.com/watch?v=AAdXqSa7RIE

Americký vlogger Vegan Mate popisuje účinky rýžové diety

Pokud ale odoláte a budete mít pevnou vůli, díky rýžové dietě ztratíte kolem 10 kg. Rýži můžete ochutit olejem, pepřem, případně malým množstvím zeleniny či tvarohu. Jiné potraviny ale přidávejte pouze v případě, že již opravdu nevydržíte. Jinak by dieta ztratila význam.

Bonusem je pročištění těla, které se odrazí i na rozjasněné pleti.

Účinnost jednotlivých diet

DIETA Ztráta kilogramů Trvání diety Účinnost Náročnost
ketodieta 15 kg + několik týdnů výborná nízká
Atkinsonova dieta do 15 kg 1 měsíc dobrá nízká
mléčná dieta do 8 kg max. 15 dní dobrá náročná
ovocná dieta do 10 kg max. 10 dní uspokojivá náročná
rýžová dieta do 10 kg max. 10 dní uspokojivá náročná

Pro kterou dietu se rozhodnete?

Pokud máme objektivně zhodnotit účinnost diet, jednoznačně hlasujeme za ketodietu na principu konzumace vysoce proteinových pokrmů. Ty je možné přijímat v běžné stravě, ale ta často obsahuje i nežádoucí látky, hlavně sacharidy.

KetoMIX je potravinový doplněk, který se vyrábí zcela bez sacharidů. Naopak, většina hmotnosti je tvořena tolik žádanými bílkovinami, které navozují cílenou ketózu – spalování tuku.

Pokud hledáte dietu, při které se nekonzumuje pouze jedna potravina, ale chcete si vybírat mezi různými jídly, volte KetoMIX. Výběr je široký.

Ketodieta KetoMIX je i vítězem našeho dnešního srovnání diet, protože pomůže s největším úbytkem hmotnosti. Třítýdenní kúra je krátká, nenáročná a tělo nemá pocit, že by mu chyběla strava. Informujte se více přímo na stránce.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

1 komentář u „Pět nejúčinnějších diet dneška. Ztráta 20 kg za 1 měsíc“

Napsat komentář