Kruhový trénink Contours

Naposledy aktualizováno 5.2.2015 redaktorem MUDr. Zdeňka Fantová

Countours je síť dámských fitness center, kde se provádí tzv. kruhový trénink. To znamená, že na každém stanovišti budete cvičit 45 sekund a po zaznění signálu se přesouváte k dalšímu. V Contours se kombinují posilovací stroje i nejnovější cvičební techniky, jako je například TRX, bosu balón nebo cvičení na míči.

Výhody

 • Trenérka, která vám udělá měsíční cvičební plán.
 • Cvičení navrženo na míru pro ženy.
 • Můžete cvičit, jak dlouho a jak často chcete.
 • U cvičení se nebudete nudit, je dynamické.
 • Nemusíte se stydět, jsou tam pouze ženy.
 • Velký výběr doprovodných cvičení pro členky zdarma.
 • Týdenní jídelníček.
 • Každý měsíc měření tělesné konstituce.
 • Členství platí na všech pobočkách, můžete si jít zacvičit i když jste mimo domov.

Nevýhody

 • Vyšší cena.
 • Nutnost členství, abyste mohli využívat všechny výhody.

Složení tréninku

Při kruhovém tréninku Contours začnete cvičením na rozehřátí, ke kterému slouží běhací pás, rotoped nebo stepper. Poté přejdete k samotnému kruhovému cvičení, kde se vždy co 45 sekund střídá posilovací stroj se cviky, které vám určí každý měsíc vaše trenérka. Kruhový trénink můžete provádět, kolikrát chcete. Vždy je dobré mít sebou dostatek vody. Po cvičení následuje protažení svalů.

Upozornění

Cvičení je vhodné pro každého, své trenérce musíte oznámit veškerá zdravotní omezení.

O společnosti

Společnost Contours Express pochází z USA, kde ji založil v roce 1998 Daren Carter. Fitness pro ženy mělo úspěch a rozšířilo se franchisovým způsobem do 27 zemí světa. V České republice je majitelem franchisové licence společnost Alfréd s.r.o.

Hodnocení

Fitness centra pro ženy Contours jsou vhodná pro všechny ženy. Nemusí se bát ani ty, které ještě do posilovny nikdy nechodily, nebo ty, kterým jednoduše společná posilovna nevyhovuje. Výhodou je i týdenní jídelníček, který si bohužel musí vegetariáni upravit dle svých potřeb sami. Než si vaše tělo na cvičení zvykne, počítejte s tím, že vás budou bolet procvičené partie, ale bez toho to asi nejde.

Kde Contours naleznete?

V české republice je 16 fitness center Contours z toho čtyři v Praze.

Názory zákazníků

Ahoj, chodím do Contours necelé 3 měsíce a jsem nadšená. Jde o kruhový trénink a cvičení probíhá na 16 stanovištích v kruhu – 8 posilovacích strojů + 8 stanovišť, kde se provádí různá aerobní cvičení, postupně při cvičení vystřídáš všech 16 stanovišť, na každém strávíš 45 vteřin. kolečka bys měla dát minimálně 2, což je půlhodina. Na nějaké extra výsledky je prý ještě docela brzy, ale už teď vidím, že se mi hezky zpevnilo tělo, hlavně břicho a boky, a taky už konečně vidím nějaké svaly na rukou. Na kila mám +/- stejně, ale při měření na InBody se mi změnil poměru tuků a svalů. Ta cena se mi taky zdála docela vysoká, ale když tam chodím 3–4× týdně, tak to zase na jedno cvičení tak moc nevychází. (Ale možná, že kdybych to neměla předplacené, tak bych se 3× týdně do posilovny nevykopala…) K dispozici je tam neustále trenérka a v ceně jsou i různá jiná cvičení, která příslušná pobočka vypisuje (pilates, joga, zumba…) Využila jsem nejdříve ten týden zdarma. Jen jsem měla problém s tím, že odpoledne a k večeru bývá většinou narváno, cca 12 i více lidí, což mi moc nevyhovuje (hodně lidí na malém prostoru), ale začala jsem chodit ráno a někdy jsem tam sama. (Janulemalina, emimino.cz)

Ahoj, já Contours zkusila, ale nebyla spokojena, je to monotónní a víc ti dá normální fitness, kam chodí i kluci, oni ti chlapi i víc poradí a je tam víc strojů, Contours má takové ty základní a je to takové stereotypní. Navíc má zkušenost s trenérkami je, že nebyly nic moc, zaplať si vlastního trenéra. (Afghani, emimino.cz)

Taky jsem začala cvičit v Contours a úplně skvělý. Líbí se mi hlavně, že jak je to kruhový trénink můžu přijít, v kolik chci a nejsem vázaná jen na určitou lekci. A trenérka mi vždycky poradí nějaký spešl cviky navíc, když chci. (Danullla, dama.cz)

Objednat se na týdenní cvičení zdarma

Nepřehlédněte:  Flextor – Recenze

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené přípravky na hubnutí    ✔️ Tobolky na přírodní bázi    ✔️ Podrobné srovnání

Srovnání přípravků

12 komentářů u „Kruhový trénink Contours“

 1. Ze zdravotních důvodů jsem controus navštěvovat nemohla a musím zaplatit přes 5 tisíc korun za nic, přijde mi to jako podvod.

  Je možné se proti tomu nějak bránit????

  Děkuji

  Odpovědět
  • Dobrý den,dopadla jsem úplně stejně,jako Vy.29.října jsem měla mozkovou příhodu,mám problémy s páteří,nemůžu vůbec chodit,4.února jdu na operaci s páteři.Vše jsem doložila lékařskými zprávami,le platit musím i když je každému jasné,že když nemůže chodit,tak cvičit,už vůbec ne.Proto Vás chci upozornit,nepodepisujte smlouvu,déle než na 3měsíce,nikdy nevíte co se Vám může stát.Jakmile přestanete platit,okamžitě je Vám vyhrožováno vymáhací agenturou a se nijak nedomluvíte,protože ta není vůbec lidská,tu zajímjí jenom peníze

   Odpovědět
 2. Jsem taky se zdravotnich duvodu chtela ukoncit cvicení v conturs mam trvaly problem s pateri a aky nejde s nimi to ukončit, chci upozornit predevsim starsi ženy protože jim jde jenom o vaše penize asi a jedno chodite tam nebo ne do toho ocekavane cviceni s trenerkou vubec ne uskutecnujese protoze ukazou cviceni vam jednou a budete cvicit sama ne vziraja na nejake zdravotní problemy nedoporucuji to ani mladsim ani starsim protoze s toj smlouvy potom neda vyvaznout co by ne stalo asi i potam jak by clovek umrel bude muset zaplatit rodina. Nedoporučují. Nedoporucují. Nedoporučují.

  Odpovědět
 3. Ahoj holky, stalo se mi to samé, vyhrožují mi platebním rozkazem. Když jsem cvičila, mela jsem řádně zaplaceni, poté jsem přestala a chtějí zaplatit přes 30000Kč s úroky!!! A na to si vzpomněli po třech letech co jsem nechodila, aby byl úrok samozřejmě co nejvyšší… měli dát vědět ihned, PODVOD!!!!!

  Odpovědět
 4. S Contours jsem byla spokojena do té doby, než v Jihlavě zrušili ze dne na den její pobočku a i přesto, že věděli, že mají problémy, vybíral majitel dál od žen peníze za cvičení. Contours mi dluží peníze za dva měsíce cvičení.

  Odpovědět
 5. Ahoj Lidi, tak já jsem na tom docela podobně ze zdravotních důvodů po gynekologické operaci nemohu dále navštěvovat toto cvičení a taktéž je to nezajímá. Co na ně upozornit třeba i ČOI to přeci není možné a navíc jsem si za sebe našla známou a jelikož neuměla dobře česky tak situaci špatně popsala a po mně chtějí členství platit a po ní také! Je to opravdu podvod každá smlouva když ji neplatíte spadne po 3. měsících pro neplacení a tady ne??? Je to opravdu podivná praktika!!!!

  Odpovědět
 6. Ahoj lidi, pozor na toto fitnes. Nasla jsem na netu ze nabizeji 7 dni cviceni zdarma. Na zkousku se mi to zdalo super,tak jsem se objednala. Po prichodu na domluveny termin zadne cviceni jeste neprobihalo…takze jsem realne fitnes ani neotestovala a uz mi „trenerka“ nutila clenstvi. Tak ja ze na 3 mesice….a to se mi pry nevyplati a bla bla. Byla jsem tak blba ze ted platim za neco co temer nevyuziji a zrusit nelze. Lichva a oodvod jak sviň.

  Odpovědět
 7. Ahoj,

  téže mám ten problém, uvázala jsem se a hned na to, jsem dostala nabídku práce v zahraničí, jenže platit musím dále. Jak se z toho vyhrabat netuším. Neustále mi chodí upomínky, že jsem nezaplatila. Nyní už bydlím sice v ČR, ale pořád daleko na to, abych mohla fitko navštěvovat, přece nebudu jezdit do fitka 80km tam a zpět, abych si zacvičila??

  Sakra, je tu nějaká, co se z toho dostala ven?

  Dík za info.

  Odpovědět

Napsat komentář