Americká dieta

Jak už její název napovídá, dostala se k nám z USA a stala se velmi oblíbenou redukční dietou. Americká dieta trvá 13 dní a má velmi přísný řád, který je nutné dodržovat. Stravování je založeno na principu dostat do těla co nejméně energie. Konzumují se tři daná jídla denně v přesně stanovené hodiny (v 8, 12 a 18 hodin) a je nutné vypít 3 litry čisté vody. Dodržováním této diety je možno shodit až 10 kilogramů (záleží na tom, kolik člověk váží).

Výhody

 • Rychlá redukce hmotnosti.
 • Detoxikace těla.
 • Nastartování metabolismu.

Nevýhody

 • Nedostatek energie. Celková slabost.
 • Ztráta svalové hmoty.
 • Nedostatek některých živin – lámavost nehtů a vlasů, snížená imunita.
 • Velké časové rozestupy mezi jídly.
 • Hladovění.
 • Odvodnění organismu.
 • Zaručený JO-JO efekt.
 • Dieta není vhodná pro vegetariány.

Omezení

Než se do dodržování této diety pustíte, pečlivě zvažte svůj zdravotní stav. Není vhodná pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, chudokrevností a poruchou ledvin.

Krok po kroku

Základem je striktní dodržování přesně stanoveného jídelníčku 3 krát denně v přesnou hodinu (v 8, 12 a 18 hodin). U této diety je také nutné denně vypít 3 litry neperlivé vody.

Steak

Jídelníček

 1. den: šálek kávy, 1 kostka cukru / 2 vejce uvařená natvrdo, dušený špenát, 1 rajče / 1 velký biftek, zeleninový salát s citronovou zálivkou.
 2. den: káva, 1 kostka cukru / 1 velký steak, zeleninový salát s citronovou zálivkou, 1 ovoce / 150 g šunky, 1 bílý jogurt, kostka cukru.
 3. den: káva, kostka cukru, plátek chleba (bez ničeho) / vařené zelí (květák) / 2 vejce uvařená natvrdo, plátek šunky, zeleninový salát s citrónem.
 4. den: káva, kostka cukru, plátek chleba (bez ničeho) / 1 vejce natvrdo, plátek sýru, 1 mrkev / 1 přesnídávka ovocná, bílý jogurt.
 5. den: nastrouhaná mrkev s citronovou šťávou / 1 větší kus ryby nebo střední kuře / 1 velký steak, zeleninový salát.
 6. den: káva, kostka cukru, plátek chleba (bez ničeho) / 1 grilované kuře, zeleninový salát / 2 vejce natvrdo, 1 velká mrkev.
 7. den: káva, kostka cukru / 1 grilované kuře, 1 ovoce / nic.
 8. – 13. den: totéž jako 1. – 6. den.
Nepřehlédněte:  Dieta podle krevních skupin

Hodnocení

Americká dieta vypadá celkem drasticky, je v rozporu se zdravým stravováním a určitě není vhodná pro všechny. Při dodržování takto stanoveného jídelníčku se tělo začne zbavovat tukových zásob, ale také ztratí svalovou hmotu, z těla se uvolní mnoho vody, která se po skončení diety opět uloží. Jo-jo efekt u této diety je tedy téměř zaručen. Tělo bude bez energie a potřebných živin. Než se do diety pustíte, raději si to pečlivě promyslete a zvažte svůj zdravotní stav. 

Zkušenosti

Ahoj, já jsem u této diety zhubla 14 kg za 2 týdny, žádný jojo efekt jsem neměla, teda 2 roky určitě. Steak jsem udělala na olivovém oleji a rybu v troubě s trochou másla. Od pondělka ji budu držet, ať jsem ok do plavek. (Petra, sjidelnicek.cz)

Tahle dieta mi přijde opravdu hloupá… jsou sice ohlasy že někteří shodili 5 kg za 14 dni.. ale za jakou cenu.. (Markéta, doplavek.cz)

Před lety jsem držela tzv. Americkou dietu. Zhubla jsem za 13 dní 7 kg (ze 75 na 68), měla jsem ale při ní hlad a chutě, byla jsem vysílená a 1 krát denně omdlela. Přibrala jsem asi do dvou let, ale jsem zvyklá jíst opravdu hodně. Pak jsme ji drželi ještě jednou v práci a všichni jsme zhubli, já asi 6 kg. (Michaela, forum.zhuneme.cz)

No já jsem spokojenná 7 kilo za 12 dní bombá! (editaa, doplavek.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

2 komentáře u „Americká dieta“

 1. Tak jako fakt není jojo efekt když přiberete pak zpátky pár kilo během dvou let nebo více 😀 😀 Ale tak já jsem při ní zhubla 7 kilo, zpátky jsem nenabrala nic, ale začala jsem pak jest normálně nepřejídala jsem se a byla jsem celkově taková zplasklá, nebyla jsem nafouklá jak kulička… Takže jako dá se to vydržet a je to jen 14 dní 🙂

  Odpovědět
 2. Ja som tuto dietu drzala v r.1990 po porode a netusila som, ze som znovu tehotna. Po desiatich dnoch som musela s tym prestat kvoli velkej slabosti. Zhodila som 5 kg a mala som 55 kg. Po druhom porode som vazila 48 kg, a to som si udrzala 25 rokov bez akychkolvek obmedzeni. Teraz vazim 53 kg a znova uvazujem o tejto diete. Aspon na 10 dni?.

  Odpovědět

Napsat komentář