Homeopatie

Homeopatie je druh alternativní medicíny, která pracuje s léčivými bylinami, minerály a živočišnými látkami v silně zředěném stavu. Založil ji před dvěma sty lety německý lékař Samuel Hahnemann. Je založena na působení na jemno hmotnou podstatu člověka, působí na jeho „vitální systém“ nazývaný též „dynamis“, který je něco podobného, jako například čchi v tradiční čínské medicíně.

Výhody

 • Působí na člověka jako celek.
 • Přírodní způsob léčení.
 • Alternativní medicínský prostředek.
 • Bez vedlejších účinků.
 • Pomáhají většinou při chronických potížích.

Nevýhody

 • Nevíme přesně, jak působí.
 • Je v rozporu s některými náboženskými směry (např. katolíci).
 • Nelze ji použít v akutní medicíně, spíš doplněk ke klasické.
 • Vědecké studie neprokázaly její účinek.

Složení a dávkování

Jednotlivé homeopatické přípravky se liší svým složením. O užívání jednotlivých homeopatických přípravků a o jejich účinném ředění (chelaci) by vás měl informovat zkušený homeopat.

Upozornění

Homeopatika jsou bezpečná, vedlejší účinky nejsou známy. Může dojít ke krátkodobému zhoršení příznaků, které mají po delší době užívání ustoupit zcela.

O výrobci

boiron

Jedním z nejznámějších výrobců běžně dostupných homeopatických přípravků je francouzská společnost BOIRON. První homeopatická lékárna tohoto jména vznikla již v roce 1911 v Paříži, kterou založil lékárník René Baudry. Ve 30. letech začal Baudry spolupracovat s dvojčaty Boironovými na automatizaci výroby homeopatik a založili dvě homeopatické laboratoře v Paříži a v Lyonu. Homeopatie si ve Francii získala důvěryhodnost a od roku 1965 jsou homeopatické léky zařazeny do Francouzského lékopisu.

Hodnocení

S některými homeopatickými se setkal pravděpodobně už každý z nás. K dostání jsou sirupy, kapky, klasické „kuličky“ a také tabletky. Pokud vám od jejich užívání nebrání náboženské či jiné přesvědčení, stojí za to si vyzkoušet, zda ve vašem případě budou fungovat. Ideální je najít si ve svém okolí zkušeného homeopata, který vám přesně určí druh a dávkování homeopatického přípravku.

Kde výrobek koupit?

 • homeopatika-eshop.cz
 • kezdravi.cz
 • 1.homeoeshop.com

Názory zákazníků

Nevím, jak to funguje a je mi to fuk. Mě to pomohlo od „alergie“ se kterou si doktoři nevěděli rady 40 let. Za půl roku je můj stav výrazně zlepšil. Protože to bylo drahé a bylo složité dojíždění, tak jsem v tom pak už nepokračoval. Co dodat. Když už si nebudete vědět rady, tak poběžíte za homeopatem. Do té doby budete nadávat, jaké jsou to nesmysly. (hariprasad8, idnes.cz)

Já beru homeopatika od mala, mamka mi je začala dávat poté, co jsem měla dost hroznou reakci na spoustu běžných léků, očkování apod. – vytáhly mě z nejhoršího a dodnes je mnohdy upřednostním před běžnými léky, a co se týče placeba – jak už tu bylo zmíněno, spousta lidí přechází na homeopatika až poté, co bezmezně věřili klasickým lékům a ty jim nezabraly, tedy kdyby to bylo tak jednoduché vyléčit ty potíže „vírou“, tak už jsou ty lidi dávno zdraví a nehledají alternativy. Já jsem v zásadě nikdy moc neřešila co je homeopatikum a co ne, prostě jsem jenom byla zvyklá něco brát na určitý typ potíží, protože to zabíralo, a až relativně pozdě jsem zjišťovala co z toho je homeopatikum a co ne. (Nimie, emimino.cz)

O účinku  látky 1000x a víc ředěné se nebavme. Tomu se dá prostě věřit nebo ne.  Je tu jiný zásadní rys. Pokud lékař věří v účinnost léčby, přejde jeho víra i na pacienta a dílo je dokonáno. Zabírá to hlavně na psychosomatické nemoci, já léčím třeba zlomeniny a tam je účinek podobný svěcené vodě. Proč tomu věří lékaři? Protože jsou za to prachy. 200 kč za vyšetření od pojišťovny možná a 1000 kč na ruku ihned je ten rozdíl. To se pak pacienti nedivte, je to fakt zázrak. Bezvadný. Rychlý. Účinný. (Juraj 1, idnes.cz)

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

4 komentáře u „Homeopatie“

 1. Ohledně účinku homeopatie nepochybuji, mám s ní kladné i záporné zkušenosti,protože závisí na homeopatovi,zda předepíše vhodné homoepatikum pro pac.,a to jednak nejen ono homeoptaikum,.ale i správné ředění.Byla jsem léčena postupně u 2 homeopatů a to s negativním výsledkem,problém,kvůli kterému jsem se léčila, nejdřív u jednoho, po 6 měsících stálého zhoršování jsem přešla k jinému homeopatovi,zde opět po 8 měsíců léčby také nic nevyřešeno a jen vše nadále velmi zhoršené.Nakonec jsem dostala tip na homeopatku, která dává homeopatika dle měření přístrojem,který pomůže určit, která homeopatika jsou pro daného člověka vhodná,vč.potence.Teprve nyní vidím nějaké úspěchy v mé léčbě,jde to díky předchozímu zhoršení pomalu,ale efekt tam je.Předešlí homeopaté mi dávali homeopatika tzv.od oka a navíc vysoké potence, které můj problém jen velmi zhoršily.Není to žádné placebo,jak si někdo myslí,protože na sobě jsem poznala kladné i záporné účinky homeopatik.

  Odpovědět
   • Mudr.Wankatová, Praha 6, najdete bližší kontakt na PC.Ona měří vhodnost homeopatik na přístroji, protože ne každé hom.je pro daného člověka vhodné a na každou nemoc je homeopatik vícero.Běžní homeopati dávají homeop.dle svého uvážení,ale s tím mám negativní zkušenosti,jak jsem popsala, úplně to můj problém strašně zhoršilo, žádné placebo to není, protože já vždy věřila ve zlepšení,ale ono se nestalo, naopak.Tak se s tím peru už kolik let, u této lékařky jsem od léta 2016,nějaký úspěch nastal,sice malý,ale jsem vděčná i za to a musím vytrvat, je to u mě běh na dlouhou trat´.

    Odpovědět
 2. Moje dcera, kdyz byla mala, mela lupenku, kozni lekarka ji psala masticky, ktere nepomahaly, chodila do skoly, byla mastna, protoze to mela i ve vlaskach. Jednou jsem poslochala radio, kde mluvil homeopat dr Linhart nekde od Liberce. Napsala jsem mu. Chtel dceru videt, ale, protoze jsme z Moravy, byl problem tam jezdit. Poradil pres dopis. A pomohl. Doporucil homeopatika a ty pomohly. Jsem mu za to vdecna. Je to jiz asi 25let. Dneska uz je homeopatie hodne rozsirena. I ja osobne jsem homeopatii vyzkousela a verim ji. Dekuji, ze je. Alena.

  Odpovědět

Napsat komentář