Ketodiet

Ketodieta je postavena na příjmu proteinů a tuků, při maximálním omezení sacharidů. Taková skladba jídelníčku navodí v těle stav označovaný jako ketóza, v němž je organismus nucen čerpat energii z přijímaných tuků a vlastních tukových zásob. Tím dochází k úbytku váhy. Je tato dieta zdravá a bezpečná?

Výhody

 • Rychlý úbytek tuku.
 • Libovolně velké porce.
 • Zachování svalové hmoty.

Nevýhody

 • Krátkodobá dieta
 • Může vyvolat zdravotní problémy z nedostatku sacharidů.
 • Při porušení zásad nastává automaticky jojo efekt.
 • Bolesti hlavy.

Omezení

Dieta nesmí trvat déle než 10 dnů.  Neměli by ji podstupovat lidé, kteří trpí onemocněním ledvin nebo jater.

Krok po kroku

Na začátku dietního režimu je třeba vyloučit z jídelníčku co nejvíce sacharidů. Povolená denní dávka je 40g. Vyhněte se všem sladkostem a pochutinám i sladké zelenině. Do jídelníčku zařaďte vejce, maso, uzeniny, proteinové nápoje, nesladkou zeleninu. Pijte hodně vody a neslazených nápojů.

Po celou dobu diety musí být tělo v ketóze. Jestli tomu tak je, můžete zjistit pomocí testovacích proužků z lékárny. Určitým znakem pro ketózu, je snížení pocitu hladu.

Návrat k normálnímu stravování, po ukončení diety, by měl být velmi pozvolný.

Ketóza

Jídelníček

 • Snídaně: míchaná vejce se slaninou.
 • Svačina: okurka, avokádo.
 • Oběd: dušené kuřecí maso, zeleninový salát.
 • Svačina: proteinový nápoj.
 • Večeře: uzená makrela.

Hodnocení

Ketodieta je založená na razantním omezení přijmu sacharidů, pravděpodobně s ní opravdu zhubnete. Jídlo si můžete zkusit připravovat doma sami, nebo si zle nakoupit od různých producentů koktejly a instantní balíčky, které si budete míchat s vodou nebo mlékem.  Zároveň ale ketodieta není úplně bez rizika a může způsobit zdravotní problémy, zejména pokud máte slabší ledviny.

   Vyzkoušet Ketodiet

Názory

Už jsem to tu i snad někde psala, s touhle dietou hubla tchyně a je maximálně spokojená. 12kg dole a váhu si už dlouhou dobu drží. V jejích letech musela dát dolu kila hlavně ze zdravotních důvodů.
Jasně, že nejideálnější je změnit stravovací návyky, cvičit, přemýšlet nad tím, co člověk sní atd, ale proteinovka jednoznačně funguje, to je prokázaný praxí. A když člověk potom nesklouzne ke žracím prasárnám, není důvod, aby šla váha nahoru.
Navíc to není to doplněk stravy, nějaký pilulky co fakt jen slibujou, ale plnohodnotná náhrada jídla.. takže když pominu zeleninu, zas tak úúúúděsně drahý to není, to znám teda horší věci.
Na Facebooku ketodiet je i celkem živá diskuze holek, co s ní aktuálně hubnou, tak by ti k tomu mohly asi říct víc, ať si uděláš obrázek. (Founik, emimino.cz)

Tak jsem začala držet keto dietu, první den mi začínalo být zle od žaludku, druhý den jsem myslela, že umřu, bolest žaludku, neskuteřné křeče v břiše. Třetí den stále bolesti břicha, neskutečná únava, nesoustředěnost, špatná nálada. Takže s tímto vynálezem končím. Není nad pestrou stravu, 5-6x denně malé porce, sice zhubnout 5 kg trvá tímto způsobem měsíc, ale jsem v pohodě a nemusím se bát jo jo efektu, který nejspíš u keto diety hrozí. (12lenule34, beremese.cz)

Ahoj holky, jsem na proteinovce v první fázi!!! Řídím se podle stránek ketodiet, ale jejich koktejl nahrazuji vysokoprocentním proteinem, který vychází cca kolem 1500 Kč na měsíc. Záleží na značce, ale chce to opravdu tak 90ti procentní! Nemám hlad, mám dobrou náladu, jím ke koktejlům hodně zeleniny pro 1. fázi, přidávám kvalitní olivový olej a piju i kávu. Zeleninu mohu vařit, dusit, opékat. Nikdy bych do žádné nesmyslné diety nešla, ale mám o tom dost přečteno a funguje i v mém okolí. Zatím mám dole 5kg. Jelikož je dieta na delší dobu, naučí vás pravidelně jíst a přemýšlet o jídle. V první fázi, která trvá 4–6týdnů je váhový úbytek největší, jelikož nepřijímáte sacharidy, tělo sahá do zásobního tuku, ale proteiny zároveň chrání svalstvo. V druhé fázi se koktejl pije 3× denně, ale už se může konzumovat k zelenině libové maso, ryby, to by mělo trvat nejméně 1,5násobek doby první fáze. Ve třetí fázi, se najíždí na racionální jídelníček, přijímat se mohou v poloviční dávce sacharidy (přílohy). Pokud nadále omezíte přísun zbytečných sacharidů, jojo efekt nehrozí!!! (halča, emimino.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

31 komentářů u „Ketodiet“

 1. Já mám skvělé zkušenosti se společností a dietou KetoDiet. Ještě než jsem ji začala držet, byla jsem u mého praktického lékaře na preventivní prohlídce, to je důležité zmínit.

  Jako hlavní plusy musím uvést, že mě KetoDiet naučila pravidelně jíst- s tím jsem měla předtím problém – celý den jsem nic nejedla. No a večer jsem doslova sežrala na co jsem přišla. Takže za to Ketodiet velké díky!

  Nejhorší byl pro mě 1. krok, pak už vše šlo jako po másle- mohla jsem si již přidat spoustu jídel.

  Odpovědět
 2. I my máme s touto dietou jen tu nejlepší zkušenost.Začátek je těžší, tam opravdu jen jeden salát denně a proteinový nápoj, ale po týdnu, když se můžou přidat sýry a maso, tak už je dobře.
  Shodila jsem díky tomu 8 kilo a opravdu jsem se naučila přemýšlet o jídle.
  Nejsou sacharidy jako sacharidy. a když mi začne váha zase lézt pomaloučku nahoru. tak na pár dní vynechám značnou část sacharidů a zase jde dolů.
  Je k tomu jistě ale potřeba i trochu pevné vůle a nějaký sport. Tak hodně zdaru a VYDRŽTE!

  Odpovědět
 3. S KetoDIet mám skvělé zkušenosti. Ano, zhubla jsem, ale ještě důležitější pro mě je, že jsem se naučila pravidelnosti v jídle, snížil se i cholesterol a moje návyky, které jsem díky KetoDiet získala teď přebírá celá rodina. Jíme hodně zeleniny apod…Určitě doporučuju!

  Odpovědět
 4. Moje zkušenosti s KetoDietou jsou kladné, jako velkou výhodu vidím v tom, že dochází nejen ke snížení hmotnosti, ale také k úpravě hladiny cholesterolu snížením a též i úprava tlaku krve, důležité je dodržování kvalitního pitného režimu. Všem, kteří se dali na KetoDietu, přeji splnění všech zadaných cílů.

  Odpovědět
  • Vidím to podobně, proto mi nevýhody v tomto článku přijdou velmi subjektivní, každé tělo je jiné, každopdáne je tam xy více pozitiv a při správném nastavneí diety taková forma stravování nemůže ublížit. Osobně jsem ketodietu držel 3 měsíce, úbytek 22 kg, nijak mě neomezovala, nebyla v ničem drastická, dokonce mi chutnala. Měl jsem produkty od prodietix.cz .. nevím jak jsou na tom s chutí jiné diety, ale toto bylo ok. Za mě tedy hodnotím velmi kladně 🙂

   Odpovědět
 5. Já jsem s KetoDiet naprosto spokojená.Dojídání po dětech,špatné potraviny a málo času si vybraly svou daň a já už musela se sebou něco dělat. Začátek byl velmi těžký,ale pak to stálo za to.Kila šly dolů a bylo to na mě znát.Snížil se mi i cholesterol a naučila jsem se pravidelně jíst a více pít.

  Odpovědět
 6. S ketodiet jsem zhubla pro mě neuvěřitelných 12kg a chci v tom dále pokračovat.Přidala jsem ke koktejlům i omelety a polévky.Mám chuť se více hýbat,protože vím, že mě má zbytečná kila neomezují.

  Odpovědět
 7. Moje sestra dlouhou dobu trpěla vysokou nadváhou až jí to začalo ovlivňovat zdravotní stav. Nejprve zkoušela hubnout sama a pak se pustila i do různých programů, ale co jí nakonec nejvíc pomohlo, byl stejně český produkt KetoDiet. Postupně začala ubírat na váze, sama se začala cítit líp a to i díky podpoře a poradenství, které je dostupné v rámci celého hubnutí. Nejdůležitější je ale stejně to, že jí ustupují ty zdravotní problémy (cholesterol).Takže když vidím ji, určitě bych doporučila všem, kteří váhají 🙂

  Odpovědět
 8. Má zkušenost s českým produktem KetoDiet je negativní. Určitě je to individuální, ale i přes dodržení všech doporučení mi od začátku nebylo dobře, po dvou dnech jsem zvracela a celou dietu tak ukončila. Výsledek tedy velmi drahý. Po doporučení jsem vyzkoušela originální dietu Cambridge a vidím velký rozdíl jak v chutích, výběru, tak hlavně s dopadem na organismus. Za mě tedy určitě českou verzi proteinové diety nedoporučuji.

  Odpovědět
 9. Zkusila jsem také KetoDiet a můžu jen doporučit. Vybrala jsem si dietní plán BASIC, který je určen pro úpravu hmotnosti kolem 8 až 10 kg. Jsem maximálně spokojená. Díky KetoDietě jsem začala pravidelně jíst, takže v přesný čas se tělo samo ozve, že má hlad – to je super! A když mám na něco sladkého chuť, tak si dám proteinovou tyčinku. Podle mě je nejlepší jahodová příchuť! Takže tenhle typ diety vřele doporučuji.

  Odpovědět
 10. S Ketodiet mám zkušenost dva roky starou a bohužel velmi negativní. Nechci nikomu nic rozmlouvat, jen píšu svojí zkušenost, ale stejně vím, že dietáři se zajímají jen o ty pozitivní zkušenosti. První krok jsem vydržela měsíc a zhubla asi 9kg, zrovna jsem se chystala na druhý krok, ale dostala jsem zánět ledvin, vysoké horečky kolem 40 stupnů atd., obvodačka mě po odběrech moči chtěla poslat na kapačky. Když jsem jí řekla, že ketony tam mám z Ketodiet, seřvala mě jako malýho fakana, že si dobrovolně ničím zdraví a zatěžuju ledviny…. ale slíbila jsem jí, že za týden při kontrole tam ketony teda už mít nebudu a nenechala mě tedy hospitalizovat. Takže jsem najela na normální zdravou stravu, ledviny se vyléčily, několik týdnů jsem si pobyla doma na neschopence na dvojích antibiotikách a když jsme si po uzdravení stoupla na váhu, tak jsem myslela, že se rozbrečím. Všechno co jsem zhubla bylo pryč a ještě jsem si odnášela značný bonus navíc. Navíc metabolismus jsem měla rozhozený takže i při relativně normální stravě (kterou jsme předtím přibírala max 2kg ročně) a pohybu 2x týdně jsem se za další tři měsíce dostala na stav +15kg oproti začátku hubnutí, tedy +24kg od onemocnění. Popraskala mi kůže na břiše a byla jsem strašně unavená. Toto se už ustálilo, ale asi rok jsem nechtěla slovo dieta ani slyšet, ale už nikdy bych do této diety nešla. Můžete argumentovat, že je to tím, že jsem nedodržela postupný návrat k normální stravě, ale opravdu mi přijde uhozené tím argumentovat, když člověk má zdravotní potíže a musí ledvinám ulehčit. Vždy se vám může stát, že budete mít zdravotní potíže a nebudete moct tak přísnou dietu dodržet a co potom? Jinak upozorňuji, že to byl můj první zánět ledvin v životě, ledviny mám v pořádku fungující úplně na 100%, alkohol moc nepiju, takže jsem byla zdravá a netušila jsem, že by mi ty koncentrované chemické bílkoviny mohly uškodit. Tato dieta může být leda vhodná na zhubnutí pár kil a odvodnění za 14 dní, ale na dlouhodobé hubnutí bez konzultace s lékařem teda ne.

  Odpovědět
 11. Ahoj holky,
  zrovna jsem začla s ketofit dietou, ale bohužel jsem onemocněla, tak už v ní nemůžu pokračovat. Pokud byste některá měla zájem, prodám 59 porcí (35 kokteilů, 16 polévek a 8 omelet) za 2000 korun.

  Odpovědět
 12. Skvělá dieta je Prodietix! Já jsem moc spokojená, nemusím vařit, vše mám d nich a chutná mi 🙂 Mám jejich program Z3 na 9 týdnů a paráda, chutná mi a cítím se skvěle 🙂

  Odpovědět
   • Holky a jak ta jídla chutnají? Jsou chutná? Tady totiž lidi i píšou, že jsou diety, kde jim jídlo nechutná. A toho se teda dočkat nechci… :/

    Odpovědět
 13. Přijde mi to jako uhlovodanová dieta – která byla už dříve hodně v módě, bohužel není pro vegetariány, jako jsem já 😀 – myslím, že pohyb a vyvážená strava udělají lépe celému tělu

  Odpovědět
 14. Prodam 128 porci ketomix za 4.400 Kc!
  Jeste nenacate baleni koktejlu 80 porci + 3 prichute (lesni smes, cokolada, banan) a po osmi porcich polivky syrove, zeleninove a gulasove, 8x bananovo jablecna kase. K tomu opet po osmi syrovou omeletu a omeletu s italskym korenim.

  Vsechno mi to desne chutna, bohuzel ze zdravotnich duvodu uz nezuzitkuju.

  Odpovědět
 15. Ahoj devcata, ja jsem take spokojena , koncim 2. tyden 1. faze a hlasim 5 kg dole, citim se lepe, jen ty bolesti hlavy :/ ale 1 den tydne se da. Koupila jsem balicek, ale nakonec mi vyhovuji nejvice napoje, tak pokud byste nektera mela zajem, prodam 72 porci (polevka-3 druhy 17 porci, omelety-3druhy 20 porci, matcha tea 7 porci, kase-2druhy 14 porci a tycinky 13 porci) za 3045 Kc.

  Odpovědět
 16. Taky jsem s tou bolestí trochu zápasila… Ale pamatuju si ji jenom v prvním týdnu a to jenom tak první 23 dny. Tak jako ono se není čemu divit, že… Tělu chybí cukry, nedoplňují se. Ale po překonání této jediné „krize“ se ten Prodietix drží sám.

  Odpovědět
 17. Taky si na bolesti pamatuju. Ale vím, že to bylo v prvním týdnu a to ještě tak první 2-3 dny, dýl ne. Tak tělu chybí cukru, takže je to pochopitelné. No ovšem tahle „tragedie“ je jediná za celou dobu. Pak už se Prodietix drží dobře a kila letí dolů.

  Odpovědět
 18. Ženský .. vy co máte vyzkoušené ty ketonové diety … tak nevrátila se vám ta kila zpátky ? Chtěla bych nějakou tu pytlíkovou dietu vyzkoušet, ale mám strach, že se mi ta kila pak vrátí zpátky :/

  Odpovědět
 19. Jj, to bylo v prvním týdnu a to ještě tak první 2-3 dny, dýl ne. Jako tělo se nějak s odbouráváním cukru musí poprat! Pak už se ale Prodietix drží dobře a kila letí dolů, což je hodně motivující!

  Odpovědět
 20. U proteinovky jsem pociťovala bolest hlavy. Ale jen na konci prvního dne a torchu druhý den. Jinak ne… Tak tělu chybí cukru, takže je to pochopitelné. Pak už se proteinovka drží dobře.

  Odpovědět

Napsat komentář