Výživový poradce – ano, nebo ne?

Kdo se někdy pokoušel držet dietu, ten ví, že se často jedná o běh na dlouhou trať. I když se jedná o vaše vlastní tělo, nemusíte vědět, co je pro něj nejlepší. Nezřídka se stává, že dieta nemá požadovaný efekt. Jak si s touto situací poradit vám může říct výživový poradce.

Hektický způsob života a nadměrná míra stresu často způsobují, že po práci sníte, na co přijdete. Tělo je permanentně vyčerpané, takže jídla sníte víc než obvykle. A i v případě kdy se odbýváte a nejíte skoro vůbec, kila jdou nezadržitelně nahoru.

Výživový poradce – ano, nebo ne?

Takoví lidé začnou svůj váhový přírůstek řešit až v momentě, kdy jim osobní váha ukazuje několik kilo nadváhy. Obvykle se začínají objevovat i první zdravotní problémy a chronický nedostatek času na jakoukoliv pohybovou aktivitu.

Málokdy se stává, že by byli tito jedinci se stavem svého života spokojení. Rádi by udělali změnu, ale vůbec nevědí, kde začít. V marné snaze začnou na internetu hledat zaručené způsoby hubnutí, jejichž efekt je často pochybný. Nakonec se zacyklí v bludném kruhu diet, které jejich život ještě více ztrpčují.

Pokud se tato situace týká i vás, neztrácejte naději. Vaším vysvobozením mohou být služby výživového poradce.

Služby výživového poradce

Jak už samotný název této profese napovídá, výživový poradce se zabývá výživou a jejím vlivem na lidský organismus.

Pokud se rozhodnete pro jeho návštěvu, pak určitě počítejte se vstupním rozhovorem, kdy se váš výživový poradce pokusí porozumět vašemu způsobu života.

Připravte se na možné otázky typu:

  • Kde pracujete
  • Jak je vaše práce náročná
  • Co obvykle jíte
  • Jak často se hýbete

Součástí celého rozhovoru by měl být určitě dotaz na váš zdravotní stav. Je totiž jasné, že člověk trpící cukrovkou bude mít zcela jiné požadavky na výživu než zdravý jedinec.

Výživový poradce – ano, nebo ne?

Rozhodně neuděláte chybu ani v případě, že si několik dní před návštěvou budete zapisovat veškeré zkonzumované jídlo a nápoje. V tomto ohledu je důležité informace nezkreslovat. Možná se budete stydět za to, že během dne vypijete v průměru dva litry sladké limonády, a tak tento údaj raději snížíte, nebo zcela vyškrtnete. Aby však byly služby výživového poradce opravdu efektivní, musí znát celou pravdu o vašem způsobu života.

Jakmile výživový poradce získá všechny potřebné informace, pomůže vám sestavit jídelníček přímo na míru vašim potřebám.

Pokud potřebujete získat více svalové hmoty, pak vám sestaví jídelníček tak, aby k této požadované akci došlo co nejdříve. Stejně tak vám pomůže zhotovit jídelníček pro zdravě probíhající redukční dietu.

Nejspíše nemusíme dodávat, že jakmile celkový plán od poradce obdržíte, je potřeba, abyste se jím opravdu řídili. Jen tak totiž můžete dosáhnout vysněného výsledku.

Výživový poradce – ano, nebo ne?

A protože se po dobu nového režimu budete určitě stravovat i mimo domov, můžete s ním prodiskutovat i vhodné alternativy vaší denní stravy. Můžete spolu rozebírat povolené jídlo na večírcích a oslavách, stejně tak jako povolené pokrmy ve vaší oblíbené restauraci.

Pokud se ale stane, že se neudržíte a dáte si jídlo, které je pro vás nevhodné, nezatloukejte a při další návštěvě poradce tento hřích přiznejte. Výživový poradce je také jen člověk a vašemu poklesku porozumí. Problém každopádně nastane, pokud se bude situace často opakovat.

Nepřehlédněte:  Jak se chránit před koronavirem? Tyto tipy byste měli znát

Vyplatí se výživový poradce?

Mnoho lidí si myslí, že je výživový poradce zbytečný luxus. Na internetu je přeci tolik různých rad, jak se stravovat a jak během několika dní zhubnout. Není tedy potřeba někomu platit jen proto, aby se na vás podíval a řekl, co máte jíst.

To je ale chyba.

Výživový poradce – ano, nebo ne?

Výživový poradce je specialista ve svém oboru. Když vás začne bolet zub, také nejdete za kamarádem, aby vám jej vytrhl kleštěmi. A to i přesto, že se to tak dříve dělalo a v některých zemích světa se dost možná jedná o běžnou praxi. Raději se seberete a půjdete za zubařem, který vám poskytne odbornou péči a poradenství.

Výživový poradce ví:

  • Jak funguje lidské tělo
  • Jak jednotlivé potraviny působí a pro koho jsou vhodné
  • Jak se stravovat v případě zdravotních obtíží
  • Jak nastavit režim, kdy nebudete hladovět
  • Jak zatraktivnit zdravý životní styl (například formou ověřených a chutných receptů)
  • Jak vás při vašem novém způsobu života podpořit, aby vše fungovalo, jak má

Nelitujte tedy času ani peněz, které na výživového poradce vynaložíte. Během života jej nebudete potřebovat tak často, abyste si ho nemohli dovolit.

Z vlastní vůle to většinou nejde

Jak můžete vidět, důvodů, proč dát výživovému poradci šanci, je opravdu mnoho. Nejen, že na celý proces hubnutí a změny životního stylu nebudete sami, ale také tu pro vás bude někdo, kdo vám bude schopen poradit i v nepředvídatelných životních situacích.

Během celého programu se může stát naprosto cokoliv. Může vám přijít pozvánka na svatbu, kde bude nepřeberné množství lákadel. V horším případě se ale můžete rozejít či přijít o práci a stresovou situaci začnete řešit jídlem. A jak víme, po ochutnání zakázaného ovoce může být velmi těžké s ním přestat.

Výživový poradce – ano, nebo ne?

Také existuje řada lidí, kteří nejsou schopni udělat změnu ve svém životě bez toho, aniž by je při tom nepoháněl strach z výše postavené autority. Tito lidé zkrátka potřebují, aby nad nimi někdo pomyslně stál a kontroloval, že opravdu dělají to, co bylo řečeno. Tím nechceme říct, že by měl být poradce vaším strašákem. Jen zkrátka některé lidi autorita spíše motivuje dodržovat nový režim a nesklouznout k problémovému chování.

O výživovém poradci také určitě přemýšlejte v případě, že vás trápí nemoc. V takových případech by pro vás mohl být vlastními silami sestavený jídelníček doslova likvidační.

Jak již bylo jednou řečeno. Výživového poradce nebudete v životě potřebovat tak často, abyste si jeho služby nemohli dovolit. Hlavním důvodem k jeho návštěvě by měla být především vaše touha po zdraví a spokojenosti. To jsou totiž věci, o které jde výživovému poradci především.

A co vy? Máte s výživovým poradcem zkušenost?

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář