Vitamínové bomby na podzim

Podzim je zajisté krásným ročním obdobím, ale, co se týče proměnlivosti počasí, nám zdravotně moc nepřidává. Krizový je přelom září a října, kdy jsou ranní teploty kolem nuly a odpolední kolem 15°C. Pro bacily jsou tyto podmínky více než dobré. Jak se tedy vyhnout nákaze? Zde je pár doporučení se zaměřením na pitný režim.

Ovocné freshe

orange-juice-67556_1280

Naše tělo potřebuje větší přísun zejména vitamínu C. Ten je například v kysaném zelí, kiwi, citrusech. Šťáva z citrónu, který si nakapejte do horkého čaje, vás příliš nespasí. Nehledě na to, že horkou vodou veškeré vitamíny zničíte. Citrusové šťávy a freshe si dopřávejte jen tak, několikrát denně. Nejlépe ještě ráno na lačno.

  • Šťáva z jablka a mrkve

Tato varianta je hned vedle stejného salátu velmi příjemnou a rychlou vitamínovou dodávkou. Oloupete jablka i mrkev, nakrajte je na menší kousky a odšťavněte. Dochutíme šťávou z citrónu nebo čerstvými lístky z meduňky. Na závěr přidejte pár kapek olivového oleje, aby se lépe vstřebával vitamín A, a je to.

Zeleninové šťávy

Zelenina se i tak na podzim velmi doporučuje pro svůj bohatý obsah stopových prvků, vlákniny a samozřejmě vitamínů. Hotové zeleninové šťávy si můžete koupit i ve zdravé výživě. Ty, které najdete v marketech, mají mnoho stabilizačních látek a rozhodně je nepovažuje za čerstvé. Ideální je připravit si zeleninovou vitamínovou bombu doma.

  • Rajčatový koktejl s rajčaty a pažitkou
Nepřehlédněte:  Proč nemůžu zhubnout?

Budete potřebovat 2 rajčata, ¼ okurky hadovky, šalotku, česnek, olivový olej, vinný ocet, citrónovou šťávu, rajčatovou šťávu. Vše důkladně rozmixujte a dochuťte solí, pepřem, octem, citrónovou šťávou, chilli a nasekanou pažitkou. Nápoj by se neměl podávat vychlazený, ale pokud bude mít pokojovou teplotu, bude pro tělo přijatelnější.

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář