Vitamínové bomby na podzim

Naposledy aktualizováno 14.10.2014 redaktorem MUDr. Zdeňka Fantová

Podzim je zajisté krásným ročním obdobím, ale, co se týče proměnlivosti počasí, nám zdravotně moc nepřidává. Krizový je přelom září a října, kdy jsou ranní teploty kolem nuly a odpolední kolem 15°C. Pro bacily jsou tyto podmínky více než dobré. Jak se tedy vyhnout nákaze? Zde je pár doporučení se zaměřením na pitný režim.

Ovocné freshe

orange-juice-67556_1280

Naše tělo potřebuje větší přísun zejména vitamínu C. Ten je například v kysaném zelí, kiwi, citrusech. Šťáva z citrónu, který si nakapejte do horkého čaje, vás příliš nespasí. Nehledě na to, že horkou vodou veškeré vitamíny zničíte. Citrusové šťávy a freshe si dopřávejte jen tak, několikrát denně. Nejlépe ještě ráno na lačno.

  • Šťáva z jablka a mrkve

Tato varianta je hned vedle stejného salátu velmi příjemnou a rychlou vitamínovou dodávkou. Oloupete jablka i mrkev, nakrajte je na menší kousky a odšťavněte. Dochutíme šťávou z citrónu nebo čerstvými lístky z meduňky. Na závěr přidejte pár kapek olivového oleje, aby se lépe vstřebával vitamín A, a je to.

Nepřehlédněte:  Ideální váha pro otěhotnění

Zeleninové šťávy

Zelenina se i tak na podzim velmi doporučuje pro svůj bohatý obsah stopových prvků, vlákniny a samozřejmě vitamínů. Hotové zeleninové šťávy si můžete koupit i ve zdravé výživě. Ty, které najdete v marketech, mají mnoho stabilizačních látek a rozhodně je nepovažuje za čerstvé. Ideální je připravit si zeleninovou vitamínovou bombu doma.

  • Rajčatový koktejl s rajčaty a pažitkou

Budete potřebovat 2 rajčata, ¼ okurky hadovky, šalotku, česnek, olivový olej, vinný ocet, citrónovou šťávu, rajčatovou šťávu. Vše důkladně rozmixujte a dochuťte solí, pepřem, octem, citrónovou šťávou, chilli a nasekanou pažitkou. Nápoj by se neměl podávat vychlazený, ale pokud bude mít pokojovou teplotu, bude pro tělo přijatelnější.

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené přípravky na hubnutí    ✔️ Tobolky na přírodní bázi    ✔️ Podrobné srovnání

Srovnání přípravků

Napsat komentář