Tukožroutská dieta

Tukožroutská dieta spočívá v konzumaci speciální tukožroutské polévky. Ta se skládá z vybraných druhů zeleniny, musíme vás ale zklamat, tuky nepožírá. Má pouze velice nízkou energetickou hodnotu, díky které můžete zhubnout i pět kilo za týden. Tělo si ale úplně nevyhladovíte, díky zelenině a ovoci v dietě povolenému ho pročistíte a doplníte si vitamíny.

Výhody

 • Rychlý způsob, jak zhubnout.
 • Trvá pouze jeden týden.
 • Obsahuje dostatek vlákniny a vitamínů.
 • Zbaví vás přebytečné zadržené vody v těle.

Nevýhody

 • Musíte si hodně odpírat.
 • Velmi jednotvárná.
 • Krátkodobý účinek.
 • Může způsobit jojo efekt.

Omezení

Tukožroutská dieta není řešením pro velmi obézní lidi, protože krátkodobým silným snížením energetického přísunu si jen podráždí tukové buňky a vede k jojo efektu.

dumpling-soup-324590_640

Krok po kroku

Tukožroutská dieta je na jeden týden, tento cyklus se dá podle potřeby opakovat, ale neměli byste ji držet příliš dlouho. Základem jídelníčku je tukožroutská polévka složená s rajčat, cibule, paprik, bílého zelí, řapíkatého celeru a bujónu. Vaří se do změknutí zeleniny a můžete si ji klidně rozmixovat, pokud vám bude takhle lépe chutnat. Polévky můžete každý den sníst neomezené množství. Kromě ní se smí konzumovat každý den vybrané ovoce a zelenina podle rozpisu.

 1. Den: můžete konzumovat čerstvé ovoce, ale ne banány.
 2. Den: jí se pouze zelenina, ale ne rajčata. Večer je povolena brambora s máslem.
 3. Den: dejte si banány, ale ne více než 5 ks a můžete je zapíjet kysaným mlékem (200 ml).
 4. Den: můžete jíst jakoukoliv zeleninu a ovoce kromě banánů.
 5. Den: dejte si 5 rajčat a plátek hovězího masa na sucho opečeného nebo uvařeného na vodě.
 6. Den: smíte sníst jakoukoliv zeleninu a 300 g plátek masa (kuřecí, hovězí nebo krůtí), opět připraveného na sucho.
 7. Den: konzumuje se zelenina a nedovařená rýže natural, zrníčka musí zůstat tvrdá kvůli glykemickému indexu.

Jakmile dokončíte týdenní dietu, je dobré začít konzumovat malé porce jídla několikrát denně, abyste nenabrali rychle kila zpět. Samozřejmostí je u tukožroutské diety dostatečný přísun neslazených tekutin.

Jídelníček

Příklad jídelníčku pro čtvrtý den tukožroutské diety: snídaně – tukožroutská polévka, svačina – okurka a čínské zelí, oběd – tukožroutská polévka a čerstvá zelenina, svačina – jablko a nektarinka, večeře – tukožroutská polévka a hruška.

Nepřehlédněte:  Cambridge dieta

Hodnocení

Tukožroutská dieta je dobrá, pokud jste zdraví a potřebujete nárazově zhubnout pár kil před svatbou nebo jen před dovolenou do plavek. Jde o silnou redukční dietu, u které se zbavíte přebytečné vody z těla, a pročistí vám organizmus. Pokud chcete ale zhubnout dlouhodobě, asi byste měli sáhnout po jiné dietě.

Zkušenosti

Jím polévku čtvrtý den a zhubla jsem 1,1 Kg. Jsem nafouknutá a zelná polévka mi leze ven už i ušima. Ale hodlám vydržet. (Jana, sjidelnicek.cz)

Dnes jsem začala na tukožroutovi, dělám si ji už léta a funguje super jako odvodňovač. Do vody dám mrkev, zelí, pak bujon, česnek, cibuli, papriku a nakonec rajčata. Dodržuju tento postup protože akorát tak mam vyzkoušeno že to bude všechno akorát tuhé-měkké. 1/4 hl.zelí, 2 papriky zelené. 2 rajčata, 4str.česneku, 2cibule, 2 bujony 1,5l polévky a nakonec 1 chilli papričku tu si předem nakrájím nadrobno a dávám přímo na dno talíře a zalévám vroucí polévkou, mnam. A vařím denně čerstvou. (Janeka, dama.cz)

Taky jsem ji držela. Miluju polévky, tak mi celkem ani moc nevadila. Pro mě byly horší ty banány, ty nemusím. Taky zrovna moc vábně nevoní, ale zhubla jsem 7 kg. To bylo tak před 10 lety. Když jsem ji držela nedávno podruhé, zhubla jsem 5 kg a sousedka 5,5kg. Nepokládám ji za drastickou, to, Honzo, dáš. Ale první dny se má jíst polévky co nejvíce, budeš muset chodit s kastrůlkem. Držím prsty. (LudPa, zena-in.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář