Tipy na lehkou večeři

Večeře představuje hned po snídani další klíčový pokrm, kterým se můžete dostat na svou vysněnou váhu. Zatímco snídaně by měla být vydatnějšího charakteru, nad večeří bychom se měli dvakrát zamyslet.

Jak zároveň nasytit tělo na celou noc a zároveň se vám dobře spalo a nebudil vás pracující žaludek? Všechny druhy salátu se nám nabízejí jako ideální volba. Zeleninka se pomalu rozkládá na jednodušší sacharidy a dodává nám energii postupně až do rána.

salad-405070_640

Pokud už na večeři salátujete, možná potřebujete poradit, jak si zpestřit jídelníček. Je pravda, že šopský salát nebo Caesar salát velice rychle omrzí. Zde je pár typů na inovaci vaší večeře.

  • Salát s polníčku, rukulou a kuřecími játry – políček i rukola nabízí spoustu důležitých vitamínů pro naši imunitu- vit. C, beta karoten, kyselinu listovou, vápník a fosfor, látky důležité pro naše kosti. Kuřecí játra zastupují většinu vitamínů B. Pokud zrovna játrům neholdujete, zvolte kuřecí maso.
  • Římský salát s olivami a čerstvým lososem– římský salát má zajímavě kroucené listy a navíc se chuť každého listu směrem k srdci salátu mění. Na okraji jsou listy nahořklé, kdežto uvnitř jsou spíše nasládlé. Můžete si proto do salátu vybrat, kterou chuť upřednostňujete. Chuť lososa netřeba zvýrazňovat. Je vynikající orestovaný na troše másla a oleji. Dochuťte pouze solí, pepřem a citrónovou šťávou.
  • Kuskusový salát s pečenými rajčaty, chřestem a chorizem – velmi rychlá večeře. Kuskus spařte horkou vodou nebo vývarem. Rajčata rozpečte v troubě. Smíchejte kuskus s citrónovou šťávou, chorizo klobáskami, chřestem, hrášekem, piniovými oříšky, bazalkou a na závěr přidejte upečená rajčata.
Nepřehlédněte:  Inulin plný vlákniny: Proč ho milují diabetici?

salad-374173_640

Dobrou chuť!

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář