Syrovátka, pomocník nejen u hubnutí

Věděli jste, že sušená syrovátka může být užitečným pomocníkem při hubnutí? A co to vlastně je? Jedná se o vedlejší produkt, který vzniká při výrobě sýru a tvarohu. Obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek pro naše tělo a rozhodně se tedy nejedná o „nějaký opad“, jak bývá často označována. Výhody syrovátky ocení především lidé při redukčních dietách, různých detoxikačních kůrách a také sportovci pro vysoký obsah bílkovin. Je nízkokalorická a dobře zaplní žaludek. Vhodná je také pro pleť.

Výhody

  • Pomocník při hubnutí. Je nízkokalorická a přesto nasytí.
  • Dodává tělu důležité živiny, vitamíny a lehce stravitelné bílkoviny.
  • Podporuje zdravou střevní mikroflóru.
  • Detoxikace organismu.
  • Má velmi nízkou hladinu tuku (na rozdíl od mléka).
  • Obsahuje látku laktoferin – váže železo a umožňuje jeho vstřebávání.
  • Vhodná pro těhotné ženy a pro lidi trpící osteroporózou (řídnutí kostí) – obsahuje mléčné kyseliny zlepšující vstřebávání vápníku.
  • Blahodárné účinky pro pleť. Lze ji použít jako pleťovou masku, peeling nebo do koupele. Vyhlazuje pleť a napomáhá regeneraci.
  • Nízká cena.

Nevýhody

  • Ne každému chutná.

Účinné látky obsažené v syrovátce

Obsahuje mnoho zdraví prospěšných živin a látek, mléčné kyseliny, vitamin B1, B2, B6, B12, C, E, dále vápník, fosfor, draslík, sodík, zinek a ovesná vláknina. Pozor obsahuje také mléčný cukr (laktózu).

Tip na hubnutí

Pro správný efekt je vhodné syrovátku užívat 3x denně. Při redukční dietě syrovátkou lze nahradit jedno z hlavních jídel, čímž redukujete pocit hladu. Správně si ji připravíte tak, že 2 polévkové lžíce rozmícháte v 200 ml vody. Lze ji také dochutit šťávami z ovoce. Připravíte si tak výživný a zdraví prospěšný nápoj.

Syrovátka

Upozornění

Není vhodná pro lidi s alergií na laktózu. Při výběru dávejte pozor na obsah sacharidů (laktózy). Platí totiž pravidlo: „čím více laktózy, tím méně bílkovin“. Zkuste tedy vybírat takovou, která bude mít alespoň 65% bílkovin. Ostatní pomocníkem při hubnutí určitě nebudou. Ta se nedoporučuje dětem do 3 let z důvodu vysokého obsahu bílkovin.

Nepřehlédněte:  Canesten krém - recenze

Hodnocení

Syrovátka tedy v žádném případě není žádný odpad výrobního procesu mléka, sýru či tvarohu. Obsahuje mnoho látek prospěšných pro naše zdraví a také má blahodárné účinky pro pleť. Navíc může být nápoj ze sušené syrovátky velmi užitečným pomocníkem při hubnutí (pozor pouze ten, který obsahuje 65-70% bílkovin). Rozhodně po něm nelze přibrat, je nízkokalorický a výborně zasytí. Nenechte se však zmást, užíváním sušené syrovátky nelze jen tak zhubnout. Může nám pouze pomoci tím, že po jejím požití nemáme nějakou tu hodinku či dvě hlad. Vše ostatní už záleží na nás.

Názory

Před týdnem jsem začala pít sušenou obyčejnou syrovátku místo snídaně a večeře. Jinak oběd si dám normálně a k svačině chleba se šunkou nebo sýrem a zeleninu. K večeři kolem 18:30 500 ml syrovátky a hlad nemám. Váha ukazuje necelé 2 kila dole. (Johankac, emimino.cz)

Ahojky, já piju sušenou syrovátku… vždycky skleničku ráno, člověk se po tom fakt cítí líp, a chutná to jako sladký mléko, jen se rozmíchá lžíce ve sklenici vody. Neřekla bych, že se po tom hubne… což je škoda. (zoer, zeny.e15.cz)

Ahoj já jsem syrovátku zkoušela, ale vůbec mi nechutnala, dávala jsem si jí i do pudinku nebo do jogurtu ale po pár dnech se mi z mi zvedala žaludek. Zkoušela jsem i udělat si z ní pití jen s vodou, ale to se vůbec nedalo. Nevím, k čemu bych tu chuť přirovnala, ale mě ani trochu nechutná. (gabous, zeny.e15.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář