Suché ruce

Suché ruce nás nejvíce trápí na podzim a v zimě. Pokud máme ale zaměstnání, při kterém jsou naše ruce velmi často ve vodě, nebo denně ručně myjeme nádobí, je nutné o své ruce náležitě pečovat, aby nebyly popraskané a vysušené. Podívejme se na krémy, zábaly i babské rady na suché ruce.

Pokožku na rukou vysušuje voda, chladné počasí, klimatizace i mýdla. Kombinací faktorů se stav zhoršuje. Pokud často umýváte nádobí, uklízíte se saponáty, často chodíte v zimě ven bez rukavic, nebo jste v místnostech, kde je klimatizace, problém je na světě. Pokožku na rukou a těle vysušují i tuhá a tekutá mýdla a sprchovací gely.

suché ruce

Další příčiny vysoušení rukou

Na rukou je jen málo mazových žláz a současně s nimi stále pracujeme. K většímu vysušování kromě výše uvedších příčin dochází i v těhotenství. V tomto období často máme suché ruce i dlaně díky nedostatečnému přijmu tekutin a hormonům. Podle babiček jde o znamení, že to bude chlapeček.

Jak na suché ruce? https://www.e-nehty.cz/blog/sucha-kuze-na-rukou/

I voda vysušuje

Za vysušování rukou může i voda. Nejde jen o mytí nádobí a úklid, ale i umývání rukou a těla. Nestřídejte studenou a horkou vodu, protože to škodí pokožce. Ruce mějte ve vodě vždy jen po nezbytně nutnou dobu. Jar, mýdlo a další přípravky zhoršují problém u citlivých rukou. Omezte styk vody a rukou. Používejte gumové rukavice, vyměňte přípravky za šetrnější, třeba ekologické, kupte si myčku a někdy je nutná i změna zaměstnání.

suché ruce

Jak pečovat o suché ruce

  • myjte si ruce co nejkratší dobu a nepoužívejte moc horkou ani studenou vodu
  • po každém mytí používejte přípravky se zvlhčujícími a vyživujícími složkami, jako je glycerin, jojobový a mandlový olej, karité máslo či vitamin E
  • občas použijte peelingy pro suché ruce na odstranění odumřelé kůže
  • během pobytu venku ošetřujte ruce přípravky s ochranným UV faktorem, zabráníte tvorbě pigmentových skvrn a stárnutí kůže
  • provádějte s krémem pravidelně masáž rukou pro zlepšení prokrvení
  • masáž lze provádět večer před spaním společně se zábalem a bavlněnými rukavicemi
Nepřehlédněte:  Zázračný rýmovník. Znáte ho?

Krémy na vysušené ruce

Jednotlivé druhy krémů na suché a rozpraskané ruce je důležité zkoušet a pravidelně ruce mazat. Dobré zkušenosti jsou s klasickou modrou Indulonou, Niveou, krémem značky Excipial, Baley či Neutrogena. Můžete se zeptat na speciální krémy i v lékárně. Skvělé jsou i přírodní a bio krémy, jako třeba Alverde a konopný krém značky Cannaderm.

Babské rady na suché ruce

Na suché ruce zabírá i kokosový, avokádový a olivový olej nebo mast z kozího másla. Vhodný je i dětský olejíček, měsíčková mast a klasická vazelína. V menším množství je naneste na ruce a jemnou masáž provádějte do vsáknutí. Můžete použít tyto přípravky před spaním v podobě zábalu ve větším množství a obléknout si na noc bavlněné rukavice. Ruce budou dobře hydratované a hebké.

Pokud přijde problém

Můžete využít i profesionální péče o ruce v salónu. Parafínové zábaly dokáží s rukama hotové divy. Pokud jsou vaše ruce stále vysušené, praskají do krve, máte na nich puchýřky nebo nějaký ekzém, určitě vyhledejte lékaře a situaci nepodceňujte.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář