Regenerace a odpočinek je pro tělo důležité! 5 tipů jak na to

Odpočinek je pro naše tělo stejně důležitý jako třeba spánek, potrava a voda. Když tělo odpočívá, zdá se, že nedělá nic. Jenže v něm probíhají vysoce náročné regenerační procesy.

Tělo musíme naučit odpočívat

Tělo během regenerace vylučuje odpadní látky, doplní své zásoby enzymů, posílí imunitní systém a náš mozek si dobije znovu své baterie. Pak zase znova můžete studovat, učit se nové věci, poznávat nová místa a věci, cítit se šťastní, vesele komunikovat a doopravdy žít. V současné, uspěchané době ale odpočívat moc neumíme. Zdá se nám to zbytečné a nemáme na to čas. Víte, jak vlastně kvalitně odpočívat?

  1. Meditujte

Sedněte si nebo lehněte na záda do pohodlné meditační pozice. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, uvolněte se a sledujte, jak se tělo uvolňuje. Zaměřte se na uvolnění jednotlivých svalů. Uvolněte své myšlenky a zkuste se zcela od myšlenek oprostit. Začněte meditovat třeba po dobu 10 minut a postupně čas prodlužujte. Pokud usnete, vůbec to nevadí. Tělo si řekne, co potřebuje.

  1. Choďte na procházky

Choďte ne procházku do přírody, do parku nebo podél řeky. Meditovat se dá i za chůze. Vnímejte jen okolní krásu. Když nebudete chvilku koukat do mobilu, prospěje vám to. Představte si svá chodidla a celé nohy, jak se uvolňují.

odpočinek

  1. Autogenní trénink

Pohodlně si lehněte na svá záda a zaměřte se ze všeho nejdříve na pravou ruku, na její naprosté uvolnění a přicházející pocit uvolňující tíhy a těžkosti. U tohoto pocitu se na chvíli zastavte. Pak uvolněte levou ruku, postupně i dolní končetiny, trup, šíji, hlavu, prostě celé tělo. Opakujte nejlépe 3x denně po dobu 3 až 5 minut.

  1. Choďte naboso
Nepřehlédněte:  Dodržování pitného režimu je klíčem ke zdraví

Úžasná masáž nohou je při chození naboso. Vyzujte si boty a choďte po trávě, po písku, po jehličí, po kamíncích a nerovném povrchu. Při chůzi střídejte různé povrchy. Je to jedna z nejlepších věcí, které lze udělat pro své nohy. Pro zvýšení efektu můžete zavřít oči. Může vás někdo doprovázet.

  1. Sauna, vířivka i masáž

Finská sauna blahodárně působí na naše tělo i duši. Posiluje imunitu a dá vám pořádnou dávku relaxace. Zajděte i do vířivky. Bublinky a masážní trysky se postarají o uvolnění napětí ve svalech a vyplaví i stres. Masáže vám uleví od bolavých svalů.

Čas na odpočinek a relaxaci

Naše neschopnost odpočívat úzce souvisí se ztrátou spontánnosti. Neumíme být spontánní a jsme stále v křeči. Dostali jsme se do fáze, kdy žijeme podle takzvaných vzorců manažerského přístupu. Máme své diáře naplánované téměř na minuty. Čas většiny z nás je beznadějně zaplněný po hodinách. Je strukturovaný, řízený a plánovaný. Víme sice, v kolik hodin vstaneme, kdy pojedeme na dovolenou, ale pak se stresujeme, že nestihneme práci. Měli bychom mnohem raději plánovat to, kdy a jak budeme odpočívat. Ztráta spontánnosti zvyšuje sice výkon a na oné výkonnosti dnešní společnost opravdu stojí. Jenže tím snadněji vyhoříme. Strukturovanost času a výkonnost je u nás navíc podporována už od útlého mládí. Neučíme se ale zodpovědně odpočívat a regenerovat tělo.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

1 komentář u „Regenerace a odpočinek je pro tělo důležité! 5 tipů jak na to“

  1. To je svatá pravda. Pořád se za něčím ženeme a pak se dívíme, že nám živpt utíká před očima. Ve skutečnosti tomu tak není a stačí tak málo, naučit se odpočívat. Já jsem se to naučila se svou první dcerou, za což jsem jí nesmírně vděčná. A samozřejmě to má i pozitivní dopad na mou imunitu. Léky moc neuznávám a jsem pro bylinny. Na milost jsem vzala ještě wobenzym, který mi pomáhá, když už odpočinek nestačí.

    Odpovědět

Napsat komentář