Psychika versus hubnutí

Říká se, že psychika je mocná. Každý náš zdravotní problém nebo vše, co se týká našeho těla, potřebujeme mít jasně ověřené a odůvodněné. Hlavně západní způsob pohledu na člověka. V Číně pojímají fyzickou část těla se stejným podílem jako tu psychickou. Podobně je to také s hubnutím.

Můžete se snažit jakkoliv – zdravým a pravidelným stravováním, aerobním cvičením, ale stejně se vám nedaří zhubnout ani deko? Pravděpodobně bude problém ukotven uvnitř vás samotných. Můžete řešit partnerovu nevěru, špatný prospěch dětí, neúspěch ve škole, špatný kolektiv. Stres vyplaví hormony, které hubnutí zbrzdí a navíc vás donutí mít sklony k přejídání nebo anorexii.

Možná už z dětství máme zakódované, že když vás něco bolí, když upadnete, když se něco nepodaří, dostanete nějakou sladkost. V dospělosti v těchto manévrech pokračujeme. Po rozchodu s partnerem sedíme u televize a cpeme se pátým přes devátým, abychom se uklidnili. Mnoho psychologů říká, že je potřeba se na přejídání dívat jako na drogu. Stejně jako na kouření, alkohol, léky na bolest. Ve větším množství totiž jako droga funguje. Budete-li se přejídat opakovaně, při každém sebemenším problému váha půjde pořád nahoru a nebudete vědět, jak z toho ven. Proto je důležité si všechny tyto tíživé věci na duši vyřešit, nejlépe s psychologem nebo s kamarádem.

Nepřehlédněte:  Vitamínové bomby na podzim

ache-19005_640

Naopak může v krizových situacích docházet k úplnému odmítání potravy a hubnutí. Ovšem až se psychicky srovnáte, nastoupí jojo efekt. Někdo se touto rovnicí „nejíst = hubnutí“ může řídit, ale rozhodně nejde o zdravé hubnutí. Zkusme se podívat na hubnutí jako na pozitivní životní kapitolu. Jíst a pohybovat se nevynuceně, ale s radostí. Jedině tento způsob pro vás bude příjemný a zároveň dlouhodobý. Přejídání se a následné „rychlé dietky“ vám nezaručí pocit spokojenosti, ten by přišel až s prvním tučným č sladkým jídlem. Zkuste si říkat, že jsou některá jídla pro vás jedem a že je zkrátka nebudete přijímat. Budete mít ze sebe dobrý pocit a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář