Proč nemůžu zhubnout?

Téma diety je jedno z těch nevyčerpatelných. Otázek, jak ta či ona dieta funguje, proč jeden hubne víc a druhý méně, proč si někdo váhu udrží a jiný ne je stále dost. Pravda je, že je potřeba najít si vhodnou dietu. Každý totiž máme trochu jiný metabolismus. Může se stát, že se hubnutí nedaří, přestože máte pocit, že proto děláte vše. Takže se rozhodnete vyzkoušet jinou dietu. Těch je spousta, ale důvody, proč nejde váha dolů, jsou vždy víceméně stejné. Aniž bychom si to uvědomovali.

 Hladovění

Hladovění je zásadní chyba. Ono se to tak nějak nabízí, že když hubneme, je potřeba jíst co nejméně. Není to pravda. Naopak. Když při dietě hladovíte, tělo se snaží, vše co sníte, přeměnit v tukové zásoby. Takto ho naučíte „myslet“ na horší časy a zcela jistě nezhubnete. Proto jezte často, nejlépe každé 3 – 4 hodiny tak, abyste nikdy neměli pocit hladu.

Nesprávný jídelníček

Nesprávný jídelníček je při hubnutí chybou nejčastější. Obecně jíme hodně tučného a sladkého, protože nám to prostě chutná a je těžké se toho vzdát. Jenže nic jiného nezbývá. Není potřeba tuky a cukry úplně vysadit, ostatně to není ani zdravé, ale hodně omezit ano. Proto vynechejte sladkosti a sladké nápoje. Nepřinášejí tělu žádný prospěch. Jen prázdné kalorie. Sáhněte raději po sladkém jablíčku.

Vyměňte bílé pečivo za tmavé, má nižší glykemický index a je zdravější. Zařaďte potraviny, které mají dlouhodobý sytící účinek například luštěniny. A hodně pijte. Nejlepší je čistá voda.

Nepřehlédněte:  Bez hořčíku se naše tělo neobejde

Málo pohybu

Málo pohybu znamená další chybu při hubnutí. Člověku se chce věřit, že když už se odhodlal začít s dietou, mohlo by to k úspěchu stačit. Jenže dieta bez přiměřeného pohybu je na nic. Ztrácíme svalovou hmotu a to rychleji, než tuk. Proto je potřeba přidat pohyb a to v takové formě, která vás baví a je vám blízká. Běhejte, jezděte na kole, cvičte nebo prostě jen choďte.

16333890490_9e228c3d22_o

Nestálost

Vytrvalost vede k cíli a při hubnutí to platí dvojnásob. Někomu ubývají kila rychleji někomu pomaleji, ale vytrvat je nejdůležitější.  Pomalejší hubnutí je daleko efektivnější a zdravější, než drastické, bleskové diety.

Pokud už si opravdu nevíte rady, nechte si pomoci. Dobrá volba je nechat si sestavit jídelníček na míru podle počtu kalorií, které pro vás znamenají, že budete hubnout. Tam, kde je menší příjem a větší výdej, tělo zákonitě zhubne. Nesmíte jej ale vystrašit hladem a dalšími nepříznivými podmínkami, jako je třeba i stres. A jsme opět u pohybu, stresu se jím zbavíte nejlépe, vyběhejte ho a uvidíte, že se k zdravému hubnutí přidá i dobrá nálada.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

7 komentářů u „Proč nemůžu zhubnout?“

 1. Já bojuji s nadváhou již od 15ti let. Je mi 40.Sama jsem se obrátila na jednu z poboček svet-zdravi.cz a chodím na konzultace k odborníkovi, který mi sestaví jídelníček, sdělí, kde je můj kámen úrazu, opravdu se mi snaží poradit.Hlavně nesnaží se u klienta jen nejprve snížit vodu v těle, aby klientům ukázali, jak co nejrychleji zhodí kila. Mají spoustu poraden po ČR. Moje konzultanka je úplně super.Provedli mi i vyšetření stavu cév a míry stresového zatížení.

  Odpovědět
 2. nemohla jsem nikdy zhubnout dlouhodobě. Vždy jsem zhubla a pak se dostavil jojoefekt. Nechala jsem si poradit od kamarádky a obrátila se na jednu z poboček svet-zdravi.cz. Cíl byl hubnout pomalu, a to tak, aby se již zmíněný jojo efekt nedostavil.Takže hubnout zpomalinka, ale účinně. No pomohli mi hodně, spokojenost. A taky jsem potřebovala někoho, kdo mě bude pravidelně hlídat.Sama bych to nezvládla

  Odpovědět
 3. Nikdy jsem netrpěla nadváhou. Jenže přišla chvíle, kdy mi najednou bylo oblečení malé. Má váha se velice zvedla během pár měsíců. Byla jsem velice unavená, podrážděná a mé oblíbené sportovní aktivity se pro mě staly velikým problémem. Při pohledu na své fotografie jsem si říkala, že je na čase udělat něco se svou postavou a změnit dosavadní způsob života. Na internetu jsem hledala jak zhubnout a narazila jsem na webové stránky Světa zdraví. Jelikož mě nabídka připadala velmi zajímavá a lákavá, objednala jsem se na nezávaznou první konzultaci.Po první konzultaci jsem odcházela plně nabitá nových dojmů a byla jsem si jistá, že to chci opravdu zkusit a že je na čase něco s tím začít dělat. Byl mi vytvořen jídelníček a upraven pitný režim dle mého zdravotního stavu.Po prvních 14 dnech pravidelného stravování a zvýšení pitného režimu jsem na sobě začala pozorovat změny. Nejen že jsem pomalu začala shazovat kila, ale vrátila se mi zpět energie. Cítila jsem se lépe jak po psychické, tak i fyzické stránce.

  Odpovědět
 4. Já si nechala zpracovat nutriční plán od nutričního poradce z naší nejbližší pobočky Svět zdraví. Součástí plánu bylo i podrobné biochemické vyšetření krve (cholesterol, cukr, homocystein,) Toto vyšetření umožnilo mému specialistovi lépe nastavit můj plán pro zdravé hubnutí a získání kondice. Upozornil mě i na rizika, o kterých jem ani nevěděla. Individuální dietní plán podle Nutriční typologie obsahuje kromě vzorového jídelníčku také výpis potravin, které vám geneticky pomohou spalovat tuky a dodají vám energii, stejně jako ty, které naopak vašemu tělu nesvědčí. Plán je „ušitý na míru“, proto nebylo obtížné ho dodržovat.

  Odpovědět
 5. Poděkování patří mé specialistce ze Světa zdraví, která měla se mnou trpělivost, chválila mě a radila, jak správně hubnout a žít a to se mi taky díky její pomoci a radám podařilo. Pochlubit se můžu zmenšením pasu o 19 cm a boků o 15 cm během půl roku. Musím na sobě ještě moc a moc pracovat a díky mé poradkyni, která je v tom se mnou a podporuje mě, mě to i baví.

  Odpovědět

Napsat komentář