Přírodní sladidlo Stevia !N

Stévie sladká je rostlina ze sladivostí 300 krát vyšší než cukr, která se používá tradičně v Brazílii a v Paraguayi jako sladidlo. Její listy neobsahují žádné kalorie, a proto se začala přidávat do nápojů a funguje i jako přírodní sladidlo. Otázkou je, nakolik zůstane stévie sladká přírodní, když se z ní vyrobí pilulka místo cukru do kávy nebo čaje.

Výhody

 • Neobsahuje žádné kalorie.
 • Nemá nepříjemnou pachuť jako jiná sladidla.
 • Přírodní produkt.

Nevýhody

 • Mozek nedostane impuls nasycení.
 • Málo klinických studií, aby se vědělo, zda je či není škodlivá.

Složení a dávkování

Jedna tableta obsahuje 30 mg laktózy, 12 mg stévie sladké (Stevia rebaudiana, glykosidy, rebaudiosid A 98%), 5 mg leucinu a karboxymethylcelulózu, která slouží jako emulgátor.

Sladidlo Stevia !N si můžete přidávat do nápojů místo cukru, ne ale více, než 5 ks na 15 Kg vaší váhy. Například, vážíte-li 75 Kg, můžete sníst 25 tabletek sladidla denně.

Upozornění

Sladidlo Stevia !N se nedoporučuje dávat dětem mladším 3 let.

O výrobci

green-diamond-medical

Přírodní sladidlo Steva !N vyrábí společnost Green Diamond Medical s.r.o., která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem doplňků stravy a zdravotnických prostředků. Green Diamond Medical s.r.o. je na českém trhu od roku 2011. Kromě sladidla Stevia !N vyrábí například spreje a svíce na čištění uší nebo produkty z Acai.

Hodnocení

Sladidlo Stevia !N v tabletkách je dobrá alternativa, pokud máte rádi sladké, ale chcete se vyhnout cukru, který je příliš kalorický. Jestliže potřebujete zhubnout a držíte redukční dietu, je to šance, mít aspoň trochu sladší pokrmy. Stevia nemá nepříjemnou pachuť, jako jiná sladidla, ale neexistuje dostatek relevantních studií, které by dokazovaly její absolutní bezpečnost a zdravotní nezávadnost, jak mnohdy z reklam slyšíme. Tabletky se mohou hůře rozpouštět.

Nepřehlédněte:  Přípravek na hubnutí SlimBall

httpv://www.youtube.com/watch?v=1ena6hFXacQ

Kde výrobek koupit?

 • prozdravi.cz
 • lekarna.cz
 • karikari.cz

Názory zákazníků

Byla jsem závislá na cukru a zachránilo mě až sladidlo z rostliny stevie. Je to přírodní sladidlo bez chemie a sladí jídlo stejně jako kostka cukru. Nemá žádné kalorie a dokonce působí proti zubnímu kazu – působí přesně naopak jak cukr. Je to super, cukr už nejím, hubnu a jsem plná energie. (Miluška, doktorka.cz)

Já z ní vařím, sladím čaj a je to super. Dávám to i 18 měsíčnímu prckovi do vody s trochou limetky a jak mu to chutná… Určitě lepší než nějaký Jupík, Kubík apod. Dávám do omáček, pudinků, zelí… Stačí opravdu trocha. Škoda, že se o ní moc neví… (rrenda, emimino.cz)

Sladivost dobrá, chuť dobrá, ale sladidlo nezvládnuté technologicky. Nerozpustí se mnohdy ani po 10 minutách v horkém čaji. A to můžete míchat, seč vám síly stačí. Zajímalo by mě jak mohl někdo napsat, že lze s tímto sladidlem sladit i studené nápoje. Tam je doba rozpuštění i 20 a více minut. Bohužel mám rád horký čaj, takže sladidlo asi nakonec nebude pro mne tím vhodným, protože než se rozpustí, tak mi čaj vychladne. (Vladimír Kašpar, drmax-lekarna.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

2 komentáře u „Přírodní sladidlo Stevia !N“

 1. Ahoj,
  pokud můžu, tak bych napsala něco, co mi vyhovuje více nže stévie – ta má totiž pachuť. Já teď objevila maltitol http://www.maltitol.cz který by měl mít nízký glykemický index, ménně kalorií i sacharidů. Tak to zkusim, prootže by měl být také přírodní

  Odpovědět
 2. Stévie je moje oblíbené přírodní sladidlo..jsou v podstatě dvě možnosti, buď si můžete stévii vypěstovat sami, což není moc náročné, nebo ji můžete užívat prostřednictvím kvalitních bio přípravků, třeba těch peprmintových

  Odpovědět

Napsat komentář