Oslabená imunita. Je imunita opravdu ve střevech?

Možná jste si povšimli spousty reklam (zejména na bílé jogurty), které hlásají, že jejich produkty zvyšují obranyschopnost, protože působí zejména ve střevech. Ano, střevní výstelka je jednou ze vstupních bran, kudy se do naší krve, potažmo celého organismu dostávají veškeré živiny a vitamíny. V tenkém i tlustém střevě se nachází klky, výstupky, které přijímají vše, co vypijete a sníte. Pokud však máte střeva zanešená od nezdravých pokrmů, zřejmě klky nebudou fungovat tak, jak mají.

V první řadě je potřeba se pročistit. Toho docílíte, pokud budete konzumovat potraviny, které mají tzv. kartáč a jen tak je tělo nerozloží.

Zaměřte se na

  • Vlákninu (fíky, sušené ovoce, kukuřice, mandle, jablka, hrušky, cereálie, hnědá rýže)
  • Kořenovou zeleninu (mrkev, petržel, celer)

vegetables-155714_640

Teprve potom, můžete očekávat, že všechno, co sníte, bude tělem přijato a nevyloučeno. Budete se divit, jak začnete z ničeho nic hubnout, zlepší se vám kvalita vlasů a nehtů, nastartujete imunitu a zbavíte se únavy. Protože najednou tělo nebude „hladovět“ a po této očistě bude přijímat vše, jak má. Pokud jste dosud užívali nespočet vitamínových doplňků a přípravků na klouby, bylo to zbytečné, protože se přes zanešenou střevní stěnu nedostanou ani do oběhu, takže to byly tzv. vyhozené peníze. V první řadě je potřeba si srovnat zažívání. Pokud tedy trpíte na průjmy, zácpu nebo nechodíte na záchod jednou denně, střeva nepracují, jak by měla. Do jídelníčku určitě přidejte syrovou zeleninu, která působí jako úklidová četa.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář