Očista těla – jak na to?

Očista těla nebo také detoxikace, odlehčení práce našemu tělu a odplavení nepodstatných látek pryč. Zní to stejně jednoduše, jak když řeknete, že jdete vynést smetí do kontejneru. Kdyby to tak opravdu bylo, byly bychom všichni zdraví, krásní, mladí a neopotřebovaní. Ale zpět do reality – proces detoxikace může být stejně dlouhý jako doba jeho zanášení. Navíc spousta lidí si ani neuvědomuje, že bychom se měli „vnitřně“ očišťovat.

Navenek můžete vypadat dobře, ale máme špatné trávení, jsme unavení a často nemocní. Málo pijeme a nacpáváme se produkty s éčkama a stabilizátory potravin. Nejvyšší část začít s pročišťováním. Zaměřte se v první řadě na pitný režim.

Představte si vázu s vodou, kterou necháte pár dnů odstát. Nevypadá zrovna k světu. Pokud nebudete pravidelně pít a vyměňovat tekutiny, tak ve vašem těle vznikne podobná situace. Jenom tím podpoříte kyselost organismu a nebude se dobře dařit, jak vašemu močovému systému, tak ostatním orgánům. Optimální dávka tekutin jsou 2-3 litry. Směrodatná je také barva moči, čím tmavší, tím méně tekutin.

adult-20931_640

Očistné kůry jsou založeny, hlavně na pitném režimu a žádné stravě v určený den. Doporučují se pomerančové freshe nebo citronády, kterou si můžete doma připravit jen z pár surovin. Potřebujete na ni: šťávu z citrónů, javorový sirup, kayenský pepř a vodu (nejlépe pramenitou). Přestože suroviny chutnají jako kyselé, jsou zásadotvorné a velmi dobře čistí celý trávící trakt. Také se můžete setkat se slaným roztokem – vody a soli, zde je nutné dodržet doporučené množství soli. Při vyšších dávkách existuje riziko poškození ledvin. Při nižších dávkách působí projímavě. Je dobré kombinovat s twistovými pohyby z jógy a pít a cvičit hned od rána. Na očistu si zvolte na začátku jeden den (nejlépe, kdy nebude v práci), později můžete zkoušet více dnů v měsíci. Paradoxně se budete po detoxikaci cítit odlehčeně a plní energie.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář