Liposukce vnitřních stehen

Krásná a štíhlá stehna jsou snem mnoha žen. A není se moc čemu divit, když na ně vyskakují z každé druhé reklamy. Stejně tak na ně útočí i fotografie z dovolených a vypracovaná těla celebrit, kterých je na sociálních sítích bezpočet. Je možné si nějak pomoci v případě, že k vám příroda tak štědrá jednoduše nebyla? Řešením pro vás by mohla být liposukce vnitřních stehen. 

I když se vám to může jevit jako nesmysl, stehna jsou jedním z mnoha měřítek současné krásy. Nezřídka se ženy předhánějí v tom, čí mezera mezi nimi je větší. (Samozřejmě, čím větší, tím lepší.) Na první pohled to vypadá, jako neškodná zábava, ale ve skutečnosti se jedná o velmi nepříznivý jev. Ten je mnohdy spojován s nízkým sebevědomím, nebo s poruchami příjmu potravy. V neposlední řadě se může jednat o vedlejší efekt závislosti na sportu. (Která může být taktéž společensky nežádoucí.)

Liposukce vnitřních stehen

Jak ale postupovat v případě, že máte od přírody pár kilo navíc a hubnutí stehen vám ani trochu nejde? Případně, vaše postava je téměř dokonalá, ale stehna jsou vaší jedinou problematickou partií i přesto, že jste pro zlepšení jejich vzhledu udělala maximum?

I když lze se vzhledem tělesných partií něco dělat, ne vždycky se vaše snažení setká s úspěchem. To ale neznamená, že by bylo všechno předem ztraceno.

Řešením by pro vás mohla být liposukce vnitřních stehen. Zajímá vás, co tato procedura obnáší? Pak určitě pokračujte ve čtení. 

O tuku ve stehnech

Při čtení názvu této sekce si nejspíš říkáte, že mezi tukem na břiše, bocích a na stehnech takový rozdíl nebude. Pravda je ovšem taková, že to, zda bude tuk na stehnech i vaším problémem určuje do značné míry genetika a pak také věk a vaše pohlaví.

Jak už bylo naznačeno výše, tuk v oblasti stehen je problém především u žen. Ty mají z větší části dané, že se jim tělesný tuk rozloží do oblasti boků a stehen. Často ženy bojují i s nechtěným tukovým polštářkem na břiše (který je sice malý, ale po estetické stránce velmi vadí). Je to dané částečně tím, že tuková tkáň v jistém smyslu chrání vaječníky před nepříznivými vlivy okolí.

Vyšší podíl tělesného tuku u žen je tedy naprosto přirozený. Tuková tkáň je hormonálně aktivní. Zajišťuje bezproblémový cyklus a udržení těhotenství po nezbytně dlouhou dobu. Ženy, jejichž podíl tělesného tuku je nad doporučovanou hodnotou mohou mít problémy s otěhotněním, protože tuk zvyšuje množství ženských hormonů (podobně asi, jako třeba antikoncepce). Pokud má žena naopak jen málo, nebo žádný tělesný tuk, přichází s ním i o hormonálně aktivní tkáň. To může vést k neplodnosti a k poruchám menstruačního cyklu. (Tělo si myslí, že není vhodná doba pro rozmnožování a raději se uspí, dokud se situace nezlepší.)

Jak tedy vidíte, i existence tuku v těle ženy má nějaký vyšší účel. Zbavit se jeho přebytku je žádoucí. Na druhou stranu, nic se nemá přehánět.

Liposukce vnitřních stehen

Jak už samotný název procedury napovídá, jedná se o lékařské odstranění tuku ze stehen, který způsobuje jejich menší estetičnost. V některých případech se k liposukci ženy uchylují proto, že je trápí otírání a odírání stehen o sebe.

Liposukce vnitřních stehen

Absolvování této akce pak způsobí: 

 • Zvýšení sebevědomí
 • Zlepšení postoje k sobě samé
 • Nárůst atraktivity
 • Pozitivnější myšlení
 • Odstranění komplexů
 • Odstranění problémů se třením stehen o sebe

Liposukci vnitřních stehen bere spousta lidí jako módní výstřelek. Na druhou stranu, pokud nic jiného ženě nefunguje (po několika měsících či letech snažení), není důvod, proč by tento zákrok neměla podstoupit. Zvlášť, pokud se díky němu výrazně zlepší kvalita jejího života.

Jak to probíhá?

Stejně jako u jiných druhů chirurgických zákroků byste se měla sejít s lékařem, který celý výkon povede. Ten se s vámi pobaví o vašich představách a odborným způsobem zhodnotí, na kolik je váš požadavek reálný. (Stehna jsou oproti jiným částem těla specifická tím, že mají více svalů.) Poté doporučí nejvhodnější postup a stanovíte si čas výkonu.

Specifikum tohoto typu liposukce je fakt, že vnitřní stehna obsahují jen relativně málo tuku (i když vám to tak nepřijde) a kůže na nich je extrémně citlivá. Kvůli tomu musí lékaři používat o něco šetrnější metody, než třeba během liposukce břicha a boků.

Nepřehlédněte:  Jak vypadá dieta při mononukleóze. Rady a tipy.

Liposukce vnitřních stehen

K tomuto výkonu se nezřídka používá pouze lokální anestezie. To znamená, že sice neucítíte bolest, ale budete během celé operace bdělá a při smyslech. Pokud máte strach z lékařů, operací a dalších věcí, které se s lékařským prostředím pojí, je vhodné si tento krok pořádně promyslet. (Někdy si můžete vybrat mezi celkovou a lokální anestezií. Rozdíl se však výrazně promítne do celkové ceny.)

V rámci operace může dojít i k jiným menším úpravám (třeba k úpravě kolen), tak, aby stehna byla symetrická a proporční k dalším úsekům vašich nohou. Krátce po zákroku bývají pacientky vyslány domů.

Období rekonvalescence

Výsledek liposukce bývá viditelný hned. Je však potřeba dodržovat několik zásad, které výrazně napomohou k rychlejšímu hojení. Myslete ale na to, že každý organismus pracuje jinak a doba hojení se může u vás a u vaší kamarádky, která podstoupila stejný výkon, výrazně lišit.

Pro přežití prvních hodin po liposukci myslete na to, že: 

 • Máte nosit pohodlné a volné oblečení (ideálně z co nejvíce prodyšných materiálů)
 • Máte mít po ruce léky proti bolesti
 • Máte mít k dispozici chladivé polštářky, nebo alespoň led v utěrce
 • Z ran může vytékat tekutina (můžete kontaktovat lékaře, ale bývá to normální)

V následujících týdnech dodržujte: 

 • Nošení kompresního prádla
 • Dostatek odpočinku
 • Odpovídající příjem tekutin
 • Prohlídky u lékaře

Také se po dobu stanovenou lékařem nekoupejte a nesprchujte. Pokud se bojíte, že by se do rány mohla dostat v důsledku pocení a špíny infekce, zeptejte se na tipy, jak dodržovat pokyny a zároveň mít jistou úroveň osobní hygieny.

V neposlední řadě se na několik týdnů vzdejte veškerých sportovních aktivit. V pozdějších fázích je možné se obejít i bez celodenního nošení kompresního prádla.

Posledním tipem od nás je, že pokud plánujete tento zákrok podstoupit, nejlepší bude, když si jeho termín stanovíte na chladnější měsíce. Rány se v chladnějším počasí hojí lépe (nepotíte se, kůže není tolik prokrvená) a je během nich i menší riziko komplikací, mezi které patří především nepříjemné záněty způsobené infekcí.

Tipy pro ty, kterým se na operaci nechce

Mnoho lidí má z operace přirozených respekt. I když je liposukce považovaná za rutinní zákrok, stále se jedná o velký zásah do těla člověka. Proto možná budete chtít vyzkoušet i nějaké jiné metody formování vnitřní strany stehen.

Ztráta jejich objemu bude sice o něco pomalejší, než když si z nich půjdete přebytečný tuk vysát, ale z výsledků budete mít dozajista mnohem lepší pocit. Efekt na stehnech může být v některých případech dokonce delší, než když půjdete zkratkou.

Liposukce vnitřních stehen

Na stehna nejvíce fungují: 

 • Výpady
 • Dřepy (pozor na postavení kolen)
 • Nůžky
 • Leh s nohama nahoře, kdy s každou z nich kmitáte nahoru a dolů

Pokud ale víte, že vás takové cvičení nebude bavit, vsaďte na chůzi a běh.

Důležité je, aby během vaší aktivity docházelo k budování svalů na nohách a na stehnech, nebo k budování svalů po celé ploše těla. Málokdo to ví, ale vyšší množství aktivní svalové hmoty má mimořádně blahodárný vliv na rychlost metabolismu člověka. (Proto také striktní diety a hladovění dlouhodobě nefungují, protože sice shodíte, ale pouze vodu a svaly, které jsou pro spalování klíčové.)

V tomto ohledu byla příroda k ženám trochu krutá, protože musí cvičit více a častěji než muži, aby dosáhly podobného výsledku a nevypadly z formy. Věříme ale, že se jedná o dobrou investici do vaší postavy a celkového zdraví.

Přemýšlela jste někdy o liposukci vnitřních stehen? Napište nám do komentářů. 

 

 

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář