Víte, že existuje liposukce prsou u mužů?

Od přírody je dáno, že jsou to ženy, kterým hruď narůstá do někdy velmi překvapivých rozměrů. Může za to především vysoká hladina ženských pohlavních hormonů, které dámám dodávají jejich ladné křivky. V posledních několika letech se však hovoří o tom, že jsou to i muži, jejichž hruď není až tak úplně plochá, jak by měla být. Pojďme se společně podívat, co přesně tento problém způsobuje a zda je liposukce prsou v tomto případě řešením. 

V době, kdy se klade zvýšený důraz na perfektní a vypracované tělo u mužů i žen se začíná hovořit i o problémech, které zapříčiňují, že má lidská postava k dokonalosti dost daleko. U žen jde už několik desetiletí o obezitu, strie a celulitidu.

Ani muži však nejsou diktátu módy ušetřeni. Zvlášť, co se týče jejich hrudníku. Ten nemusí být za všech okolností perfektně vypracovaný. Rozhodně by ho ale neměla zdobit dámsky vypadající prsa. Faktem ale je, že ta se u mužů začínají objevovat čím dál častěji.

Proto není od věci, když si o tomto problému něco povíme a nastíníme i jeho možné řešení. 

Gynekomastie

I když by se mohlo zdát, že nárůst prsní žlázy u mužů nebude mít žádné konkrétní jméno, opak je pravdou. V odborných kruzích se o tomto tělesném nedostatku hovoří jako o gynekomastii.

Jde o stav, kdy mužům narostou prsa podobně, jako je tomu u žen. Asi není potřeba říkat, že pánové se za tento problém neskutečně stydí. Na druhou stranu netuší, co jej způsobuje a jak ho efektivně řešit.

Víte, že existuje liposukce prsou u mužů?

Důvodů, proč ke gynekomastii dochází je hned několik.

Mezi ty nejčastější patří: 

 • Nerovnováha mezi mužskými a ženskými hormony (zvlášť, pokud je muž obézní)
 • Některé druhy rakoviny
 • Závislost na alkoholu
 • Klinefelterův syndrom
 • Nemoci jater a ledvin

To ale není všechno. K růstu prsou u mužů mohou přispívat i některé léky. Zodpovědné za to mohou být steroidy, chemoterapie, některá antidepresiva nebo léky na potlačení viru HIV. Z těch běžnějších se jedná o některá antibiotika, léky na srdce nebo léky na problémy s prostatou.

Diagnostika

Jestli si nejste jistí tím, zda se gynekomastie týká i vás, pak není nic jednoduššího, než je návštěva vašeho lékaře. Zvlášť, pokud pociťujete citlivost prsou, nebo pozorujete otoky na hrudi.

Aby lékař mohl vyhodnotit vaši situaci, měl by se vás zeptat na váš životní styl. Kvůli tomu, že gynekomastii způsobují i některé léky, bude se zajímat i o veškerou medikaci, kterou pravidelně berete. Doktor vás také prohlédne, aby zjistil, zda není tento problém vyvolán nějakým jiným a dosud neodhaleným onemocněním (například nádorem). Není vyloučené, že pro naprostou jistotu vám také nabere krev.

Nepřehlédněte:  Hubnutí paží: Tyhle tipy a triky by vám mohly pomoci

Výsledkem může být buď cílená léčba zjištěného problému, nebo také změna léků, které pravidelně užíváte. Může se ale stát, že pokud lékař na nic konkrétního nepřijde, nebude vás léčit nijak.

Liposukce prsou u mužů

Vzhledem k tomu, že ne každý lékař gynekomastii řeší, pánové hledají pomoc někde jinde. Nejčastěji se svěří do rukou plastických chirurgů, kteří jim jejich hruď vrátí (minimálně) do původní podoby.

Toto řešení je nejlepší pro muže, jejichž stav byl zapříčiněn zvýšenou hladinou tělesného tuku. V tom případě celá operace probíhá úplně stejně, jako klasická liposukce jiných částí těla. Jinak řečeno, pomocí kanyly a tlakového zařízení dojde k odsátí přebytečného podkožního tuku.

Víte, že existuje liposukce prsou u mužů?

Naštěstí, zkušení lékaři si umí poradit se zmenšením prsou i v případě, že za gynekomastií stojí zbytnělá prsní tkáň.

Ještě předtím, než se k plastickému chirurgovi vydáte, měli byste se zastavit za svým ošetřujícím lékařem. V případě, že by za gynekomastii mohlo závažnější onemocnění, je lepší, když se ho podaří zachytit včas.

Další tipy pro muže

Pokud máte z liposukce či plastické operace strach, můžete vyzkoušet několik dalších cest, které by vám mohly v boji s gynekomastií pomoci. Ne každá však bude účinná tak, jako právě operativní zákrok. (V některých případech také nelze gynekomastii odvrátit vůbec. Např. pokud jde o následek stárnutí organismu a pokles hladiny testosteronu.)

Můžete vyzkoušet: 

 • Začít jíst zdravěji (ideálně co nejméně zpracované potraviny)
 • Udržovat zdravou váhu
 • Snížit konzumaci alkoholu
 • Neužívat drogy a další návykové látky
 • Užívat kurkumu
 • Cvičení a posilování
 • Dodat tělu zinek

Víte, že existuje liposukce prsou u mužů?

Většina rad se týká převážně dlouhodobě zdravého životního stylu. Pokud ale chcete viditelné výsledky o něco dříve, zkuste se lékaře zeptat, zda by vám doporučil některé přípravky a doplňky stravy pro muže. Ty můžou mít vliv na hladinu testosteronu ve vašem těle a mohou tak být dobrým řešením vašich potíží.

Trpíte gynekomastií? Pokud ano, řešili jste ji liposukcí, nebo jste se spolehli na zdravější životní styl? Napište nám do komentářů. 

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář