Liposukce kolen – nechce si odstranit přebytečný tuk z kolen

Pokud sníte o krásných, štíhlých nohách, ale při pouhém pohledu na svá kolena je vám jasné, že toho asi nedocílíte, jsou zde metody, které vás k realitě přiblíží. Liposukce kolen estetický problém vyřeší velmi rychle, šetrně a dlouhodobě.

Tuk v kolenou a geny

Nadměrné množství tuku v kolenou velmi často zaviní geny. V oblasti kolen se nám tuk hromadí zejména na vnitřní části. Liposukce kolen se netýká jen klientů s nadváhou, zákrok mnohdy podstupují i poměrně štíhlé ženy a muži.

Nadbytek tuku na kolenou

Nadbytek tuku na kolenou ovlivňuje hlavně dědičnost a typická je pro korpulentní postavy. Zeštíhlit a formovat tyto partie si přichází čím dál více lidí. Tento zákrok stoupá v oblibě estetické medicíny. Partie kolen lze dost těžce vytvarovat cvičením nebo dietami, a proto je liposukce dobrým pomocníkem. Odsává se sice jen malé množství tuku, dosahuje se však dobrých a trvalých výsledků.

sukne

Kolena a vnitřní stehna

Často lze zákrok spojit s liposukcí vnitřní strany stehen, díky nimž se nohy krásně zeštíhlí. Samostatná liposukce kolen se provádí poměrně zřídka. Podstoupit lze i liposukci vnější strany stehen, bérce a lýtek. Vhodný druh liposukce vám pomohou vybrat přímo na klinice u plastického chirurga.

Liposukční techniky

Liposukčních technik je více a volba té nejvhodnější závisí na různých kritériích. Často je to mini invazivní, kombinovaná liposukce neboli metoda Combi Lipo. Při té se využívá nejmodernějších přístrojů Body-Jet, Plasma-Lipo a LPG. Postup kombinované liposukce je osvědčená při formování různých partií těla. Používá se u boků, vnitřních stehen, hýždí, kolen i paží. Výsledek je dlouhodobý s minimálním rizikem. U zákroků prováděných samostatně může dojít k povolení kůže nebo zhoršení příznaků celulitidy.

nohy

Pro koho je zákrok vhodný

Důležitá je přiměřená a především ustálená tělesná hmotnost, takže počítejte s tím, že nelze pak v klidu přibírat na váze a domnívat se, že vaše kolena budou dokonalá. Dále je to dobrý zdravotní stav a psychická vyrovnanost. Podstatná je i elasticita kůže, která je adaptabilní, aby nedošlo k převisům a kožním varhánkům.

Nepřehlédněte:  5 tipů jak zhubnout zadek, boky, stehna a lýtka

Trvalá redukce tuku na kolenou

Ošetření je ke tkáním šetrné, prováděné vibracemi, ultrazvukem, nebo proudem fyziologického roztoku. Liposukce přístrojem Body-Jet bezbolestně odsaje tuk pomocí vodního paprsku s místním anestetikem. LPG neboli Lipomassage je technika pro uvolnění usazeného tuku pod nejsvrchnější vrstvou pokožky. Je určena k ošetření patologických změn pojivové tkáně, které mají mechanickou, podpůrnou a obrannou funkci, podílí se na udržování koncentrace iontů i vody a tvoří látkové rezervy. Přístroj PlasmaLipo dokonale vypne kůži na ošetřovaných partiích.

nohy

Principy liposukce

Ošetřovaná oblast se napustí roztokem, který vyplní a roztáhne prostor pro narušení tukových buněk. Pak se buňky rozbíjejí u různých druhů liposukce vždy jiným způsobem. U klasické liposukce se používá kovová kanyla, se kterou se mechanicky pohybuje a vysává tuk v podkoží. Rozrušená tkáň se odsává kanylou 3 až 5 mm napojenou na přístroj s podtlakem. Podkožní tuk se odsává skrze drobná naříznutí opakovaným prostupem kanyly do tkání, kde vznikají drobné tunýlky po odsátém tuku. Ty vytvoří hustou síť, která plošně a rovnoměrně ztenčí podkožní tukové vrstvy. Viditelné a trvalé výsledky jsou hned po zákroku. Počet tukových buněk zůstává stabilní a liposukcí se dosahuje trvalého efektu. U lipolýzy se tuk neodsává, ale ničí a odvádí se lymfatickým systémem z těla.

Pooperační péče

Po zákroku dostanete kompresivní návleky na 4 týdny. Sundat je smíte jen při sprchování a při ranní a večerní masáži partií. Prvních 5 dnů je nutný klidový režim. Objevit se mohou mírné otoky a modřiny, které rychle mizí. Hojení lze urychlit přístrojem LPG. V domácí péči je třeba zůstat 2 dny a pak se postupně vracet k běžnému režimu. Výsledek je vidět po 4 až 6 týdnech, kdy už jste bez omezení.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář