Laserová liposukce – má opravdu trvalý efekt?

7Máte nějaká přebytečná kila a hledáte účinný způsob, jak se jich rychle a efektivně zbavit? Případně bojujete s nedokonalostmi pouze jedné z tělesných partií? Ať už je vaše motivace jakákoliv, můžete podstoupit laserovou liposukci. Opravdu se vám však vyplatí? 

Není den, abyste si na internetu nepřečetli alespoň jeden článek, který je věnován hubnutí. Kromě článků o dietách na vás čekají i příspěvky o zdravém stravovánícvicích, které vám pomůžou s formováním vaší postavy. V neposlední řadě tu máme i zázračné výživové doplňky, která vám slibují, že veškerý tuk spálí bez toho, aniž byste pro to museli hnout prstem.

Laserová liposukce – má opravdu trvalý efekt?

Pravdou je, že cesta k úspěchu vede nejčastěji přes úpravu životního stylu. Což znamená velkou změnu stravovacích návyků a dostatečnou dávku cvičení. Problém ale nastává ve chvíli, kdy nemáte na hubnutí čas, nebo si přejete zhubnout jen jednu z tělesných partií. (Jedno konkrétní místo i přes všechny mýty zhubnout totiž nejde.) Proto se mnoho mužů a žen rozhodne podstoupit liposukci, která je katapultuje přímo k jejich vysněným výsledkům.

Jak si v tomto ohledu vede liposukce provedená za pomoci laseru? 

Krátce o liposukci

Liposukce je metoda, která odsává tuk z problémových tělesných partií. S její pomocí se můžete zbavit tuku na břiše, bocích, hýždích, kolenou nebo stehnech. Jedná se o invazivní zákrok (pod kůži se zavádí kanyla) a je po něm nutné dodržovat období rekonvalescence.

Laserová liposukce – má opravdu trvalý efekt?

Musíme si ale připomenout, že ani liposukce vám nepomůže s odsátím několika desítek kilogramů najednou. Jde spíš o kosmetickou úpravu, která vyústí v lepší vyváženost tělesných proporcí. Její efekt navíc netrvá věčně. Pokud se nebudete o svou novou figuru starat, brzy po liposukci budete znovu řešit přebytečná kila navíc.

Laserová liposukce

Jak všichni víme, laserový paprsek dokáže procházet různými povrchy a velmi často se používá pro lékařské i kosmetické účely. (Například se s ním odstraňují znaménka.)

Právě této jeho vlastnosti využívá laserová liposukce. Paprsek projde tkání a zničí tukové buňky pod ní. Oproti klasické liposukci se jedná o mnohem šetrnější zákrok, takže je pochopitelné, že si v posledních letech získal sympatie jak některých lékařů, tak pacientů, kteří mají strach z jehel. Pro laserovou liposukci hovoří i rychlost rekonvalescence. (Je ale potřeba dodat, že si budete muset připlatit.)

Laserová liposukce se hodí pro odstranění tuku z: 

Jak laserová liposukce probíhá?

Stejně, jako u jiných úprav vašeho těla byste měli nejprve vyhledat nejvhodnější kliniku a absolvovat vstupní konzultaci s lékařem. Poté se domluvíte na termínu zákroku, který obvykle probíhá při lokální anestezii.

Jakmile bude tkáň znecitlivělá, lékař vám pod kůži zavede malé zařízení, které vysílá laserové paprsky do tukové tkáně. Tuk ale nezmizí. Pouze se zkapalní a odteče z kůže ven. Nemusíte se ale bát, že by stékal přímo po vás. Lékař má na to speciální zařízení.

Nepřehlédněte:  5 tipů jak zhubnout zadek, boky, stehna a lýtka

I přesto, že doktor při laserové liposukci manipuluje s vaším podkožím, nemusíte se bát tolika nežádoucích účinků, jaké provázejí běžně prováděnou liposukci. Po zákroku sice budete muset být v klidu a trochu se šetřit, ale tělo ho jinak snáší celkem dobře.

Výsledky laserové liposukce jsou pak viditelné v podstatě ihned (stav se ale může postupně zlepšovat až 6 měsíců). A to bez toho, aniž byste museli absolvovat několik “sezení”. Jejím problémem je ale to, že se hodí jen pro drobnou modelaci obličeje a těla.

Jaký je její efekt?

Podstatná část lidí se domnívá, že když dojde ke zhubnutí tukové tkáně, tak jednou provždy zmizí. To je na jednu stranu pravda. Ale jen částečně. Tukové buňky si můžete představit jako prázdné obaly, které se plní tukem. Jeho se zvětšuje, nebo naopak zmenšuje s tím, jak se stravujete a cvičíte.

Když dbáte na zdravou životosprávu a pravidelně se hýbete, obsah obalu se postupně zmenšuje, až zůstane prázdný. Jako takový ale nikam nezmizí. Kdybyste přestali cvičit, nebo byste se začali stravovat dlouhodobě nezdravě, veškerý přebytečný tuk se opět uloží do již existujícího, nebo zatím prázdného obalu. Čím víc tuku máte, tím víc se tento obal plní a dále nafukuje, takže zvětšuje svůj objem.

Laserová liposukce – má opravdu trvalý efekt?

I když v tom možná nevidíte souvislost, skutečnost je taková, že vaše “obaly” na tuk jen tak z ničeho nic nezmizí. Pouze je zbavíte jejich nahromaděného obsahu.

To znamená, že pokud se po liposukci nebudete starat o své tělo, budete ve stresu, málo spát, lenošit na gauči a u toho se přejídat, vaše tukové buňky se opět rychle naplní. A vy budete přesně tam, kde jste byli na úplném začátku.

Zjednodušeně řečeno, ani laserová liposukce vám nezaručí, že se váš tělesný tuk už nikdy nevrátí.

Máte s laserovou liposukcí nějakou vlastní zkušenost? Určitě nám ji nezapomeňte napsat do komentářů. 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář