Pomůže vám kruhový trénink Contours zhubnout? [recenze]

Contours je síť dámských fitness center, kde se provádí tzv. kruhový trénink. To znamená, že na každém stanovišti budete cvičit 45 sekund a po zaznění signálu se přesouváte k dalšímu. V Contours se kombinují posilovací stroje i nejnovější cvičební techniky, jako je například TRX, bosu balón nebo cvičení na míči.

Kolikrát jste si už říkali, že musíte udělat něco pro sebe? Že od zítřka začnete hubnout? Motivace by byla, ale pokud řešíte otázku, zda cvičíte správně, měly byste si nechat poradit někým z oblasti fitness. Možná jste již zaslechly o Contours.

Jedná se o  kruhový trénink pouze pro ženy, kde se využívá 8 posilovacích nebo kardio přístrojů . Cvičí jen 45 sekund a druhých 15 sekund se protahujete a přesouváte na další stanoviště. Celkově trvá cvičení 30 minut. To je samo o sobě dostačující, pro zrychlení metabolismu a společně s redukčním jídelníčkem si nastavíte správný základ pro hubnutí.

V čem se Contours liší od jiných pohybových lekcí?

Contours logo
Contours

 • Kruhový trénink – na každém stanovišti cvičíte jinou partii těla
 • Celkově se cvičí dvě kola
 • Tento trénink je vhodný pro dámská fitcentra
 • Posilovací stroje byly vyvinuty pro ženskou postavu a pro posílení jejich krizových partií
 • Nikdy na stroj nemusíte čekat, protože se v daný okamžik všichni přesouvají na přístroj vedle
 • Tento trénink je zaměřen na zpevnění problémových partií těla a střídavou frekvenci aktivity a strečinku, což je ideální pro redukci hmotnosti
 •  Spálíte podkožní tuky a tvarujete svalstvo zároveň 
 • Naučíte se používat přístroje a cvičit na nich později i sama

Výhody

 •  Trenérka, která vám udělá měsíční cvičební plán. 
 • Cvičení navrženo na míru pro ženy.
 • Můžete cvičit, jak dlouho a jak často chcete.
 • U cvičení se nebudete nudit, je dynamické.
 • Nemusíte se stydět, jsou tam pouze ženy.
 • Velký výběr doprovodných cvičení pro členky zdarma.
 • Týdenní jídelníček.
 • Každý měsíc měření tělesné konstituce.
 • Členství platí na všech pobočkách, můžete si jít zacvičit i když jste mimo domov.

Nevýhody

 • Vyšší cena.
 • Nutnost členství, abyste mohli využívat všechny výhody.

gym-455164_1280

Složení tréninku

Při kruhovém tréninku Contours začnete cvičením na rozehřátí, ke kterému slouží běhací pás, rotoped nebo stepper. Poté přejdete k samotnému kruhovému cvičení, kde se vždy co 45 sekund střídá posilovací stroj se cviky, které vám určí každý měsíc vaše trenérka. Kruhový trénink můžete provádět, kolikrát chcete. Vždy je dobré mít sebou dostatek vody. Po cvičení následuje protažení svalů.

Upozornění

Cvičení je vhodné pro každého, své trenérce musíte oznámit veškerá zdravotní omezení.

O společnosti

Contours logo
Contours

Společnost Contours Express pochází z USA, kde ji založil v roce 1998 Daren Carter. Fitness pro ženy mělo úspěch a rozšířilo se franchisovým způsobem do 27 zemí světa. V České republice je majitelem franchisové licence společnost Alfréd s.r.o.

Hodnocení

Fitness centra pro ženy Contours jsou vhodná pro všechny ženy. Nemusí se bát ani ty, které ještě do posilovny nikdy nechodily, nebo ty, kterým jednoduše společná posilovna nevyhovuje. Výhodou je i týdenní jídelníček, který si bohužel musí vegetariáni upravit dle svých potřeb sami. Než si vaše tělo na cvičení zvykne, počítejte s tím, že vás budou bolet procvičené partie, ale bez toho to asi nejde.

Nepřehlédněte:  Suché ruce

Kde Contours naleznete?

V české republice je 16 fitness center Contours z toho čtyři v Praze.

Názory zákazníků

Ahoj, chodím do Contours necelé 3 měsíce a jsem nadšená. Jde o kruhový trénink a cvičení probíhá na 16 stanovištích v kruhu – 8 posilovacích strojů + 8 stanovišť, kde se provádí různá aerobní cvičení, postupně při cvičení vystřídáš všech 16 stanovišť, na každém strávíš 45 vteřin. kolečka bys měla dát minimálně 2, což je půlhodina. Na nějaké extra výsledky je prý ještě docela brzy, ale už teď vidím, že se mi hezky zpevnilo tělo, hlavně břicho a boky, a taky už konečně vidím nějaké svaly na rukou. Na kila mám +/- stejně, ale při měření na InBody se mi změnil poměru tuků a svalů. Ta cena se mi taky zdála docela vysoká, ale když tam chodím 3–4× týdně, tak to zase na jedno cvičení tak moc nevychází. (Ale možná, že kdybych to neměla předplacené, tak bych se 3× týdně do posilovny nevykopala…) K dispozici je tam neustále trenérka a v ceně jsou i různá jiná cvičení, která příslušná pobočka vypisuje (pilates, joga, zumba…) Využila jsem nejdříve ten týden zdarma. Jen jsem měla problém s tím, že odpoledne a k večeru bývá většinou narváno, cca 12 i více lidí, což mi moc nevyhovuje (hodně lidí na malém prostoru), ale začala jsem chodit ráno a někdy jsem tam sama. (Janulemalina, emimino.cz)

Ahoj, já Contours zkusila, ale nebyla spokojena, je to monotónní a víc ti dá normální fitness, kam chodí i kluci, oni ti chlapi i víc poradí a je tam víc strojů, Contours má takové ty základní a je to takové stereotypní. Navíc má zkušenost s trenérkami je, že nebyly nic moc, zaplať si vlastního trenéra. (Afghani, emimino.cz)

Taky jsem začala cvičit v Contours a úplně skvělý. Líbí se mi hlavně, že jak je to kruhový trénink můžu přijít, v kolik chci a nejsem vázaná jen na určitou lekci. A trenérka mi vždycky poradí nějaký spešl cviky navíc, když chci. (Danullla, dama.cz)

Tento typ pohybu vás bude bavit.  Není stereotypní, a jde o kolektivní sportování, během kterého se naučíte jakým způsobem redukovat tuk a zpevnit svaly .

A jaké máte zkušenosti s Contours vy?

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář