Kouzlo – chilli papričky na hubnutí

Pálivá jídla s chilli bývají doménou spíše u mužů, nežli u žen. Ovšem ženy se s ní setkávají čím dál častěji, protože se u chilli papričky zjistil velmi příznivý efekt v oblasti hubnutí. Chilli také najdeme v drcené podobě pod názvem Kayenský pepř. Pěstuje se po celém světě, od Balkánu, přes Indii až po Střední a Jižní Ameriku (hlavně v Mexiku). Nejpálivější paprička pochází z Indie a nazývá se v překladu „chilli démon“.

Jedná se superchilli a jeho účinky mohou být při pozření smrtící. Používá se při výrobě kouřových granátů. Ale zpět ke klasickému chilli, které seženete u nás. V Česku nejsme pozadu, proto u nás najdete hned dvě nejpálivější odrůdy Trinidad Scorpion Moruga a Trinidad Scorpion Butch Taylor. Obě dvě si můžete vypěstovat doma. Jsou k dostání i na webových shopech.

chili-499063_640

Pokud přetrpíte počáteční trápení s její konzumací, brzy vám její chuť začne chybět. Nejlepší cestou je začít pomalu. A pokud je váš partner již na úrovni plechové huby (s prominutím), nic si z toho nedělejte. Postupně se taky otupíte. Nebo si připravte pro jistotu sklenici mléka případně kořalky. Kapsaicin je také rozpustný v alkoholu. Kromě tedy něj, je v chilli vitamín C, A a beta karoten (tak jako u klasických paprik). Chilli má vynikající vliv na trávení, protože napomáhá vylučování trávících enzymů, a to od začátku trávícího traktu až dokonce. Když píšu do konce, tak do konce. Můžete pak pocítit stejnou ostrost jako při primárním žvýkání. Nesmí se to ovšem přehnat, jinak vás pálivý pokrm může prohnat. Ovšem zrychlení metabolismu i teploty těla se jistě vyplatí. Podpoříte tím efekt hubnutí. Takže kousek papričky denně a budete zase o kousek blíže k vytoužené postavě.

Nepřehlédněte:  Jaké jsou příznaky cukrovky a jak vypadá dieta při cukrovce?

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

1 komentář u „Kouzlo – chilli papričky na hubnutí“

  1. Ahoj
    tak jsem si koupil 3D chilli stim ze zazracne zhubnu a ono nic. Nejake zmeny nastali ale nic trvaleho a s vahou nic tedy nic zavazneho. Tak jsem se vratil k salatum a palive zelenine a ovoci. Dnes mam jak rikate plechovou hubu, jim kde co, a vaha jde pomalu ale jiste dolu. Jsem ridic jezdim v Anglii kde se da koupit spousta zeleniny a ovoce co jsem nikdy nevidel a nevedel ze existuje. Takze v klidu jdu do fast foodu a dam si jidlo s chilli a kdyz neni vlastni zasoby mam v kapse. Uz jste zkusily chilli chokoladu nebo chilli margodku ? PS: Omlouvam se za cestinu, zvanim porad stejne ale gramatika nejak vypada. Jsem venku 25 let tak sorry.

    Odpovědět

Napsat komentář