Jídlo, které vám dodá energii

Většina laiků má za to, že vám každé jídlo poskytne energii. Ovšem je velký rozdíl, pokud konzumujeme jídla, která nám mnoho užitku nepřinesou. Dodají vám energii, ale už ne vitamíny a prvky tělu prospěšné. Okamžitě vás napadnou brambůrky, smažené polotovary, velké množství masa a vůbec vařeného jídla.

Všechna tato „jídla“ dají našemu organismu zabrat, takže není divu, když zbytek odpoledne strávíte na gauči polomrtví a paradoxně se budete cítit bez energie a unavení. Proto každý, kdo sportuje, ví, že si nemůže dát guláš se šesti, ale dá si vyvážené jídlo, které bude obsahovat dlouhodobé sacharidy (rýži, těstoviny, zeleninu) a bílkoviny (bílé maso, ryby, luštěniny).

soybeans-520824_640

Po zdravější stravě budete mít kromě lehčího žaludku, také více energie a elánu pro jakoukoli činnost, což je po jídle nezbytné. Pokud si chcete metabolismus nastartovat a hubnout, tak jedině aktivitou. Doporučují se procházky, lehký úklid, pohyb venku okolo domu nebo na zahradě. Činnosti, při kterých se nezadýcháte, ale zahřejete se. Když se budete tímto pravidlem řídit, jednak stravovacím, ale i pohybovým, přinese vám lepší figuru, zlepšíte si zdraví, budete mít lepší náladu, než pokud zůstanete doma otrávení a svou depresi si budete léčit dalším „nedobrým“ jídlem.

Nepřehlédněte:  Schizofrenie - jak probíhá a co bychom měli vědět

Vyzkoušejte:

  • Postupně vyřazovat veškerá smažená jídla a slané pochutiny
  • Nejíst sladkosti (zákusky, bílé pečivo i koláče)
  • Nahradit sladké nápoje minerální vodou (slazený čaj s medem nebo džus pouze dopoledne)
  • Hlídat si denní množství masa (bílkoviny nejsou pouze v mase, ale také ve vejcích, luštěninách, mléčných výrobcích)
  • Minimálně jednou týdně zařadit luštěniny a rybu
  • Zaveďte dopolední ovocné svačiny, odpolední a večerní zeleninové saláty
  • Po každém jídle pohyb a zase pohyb

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

1 komentář u „Jídlo, které vám dodá energii“

  1. Já vždycky říkám, že v jednoduchosti je síla. Kámen úrazu u lidí v mém okolí je, že si prostě neumí nadat přiměřenou porci. Nejnebezpečnější jsou různé obložené talíře, kdy člověk nemá vůbec představu co a kolik toho vlastně snědl. Toto když si lidé zápasící s kily navíc uvědomí, budou mít vše jednoduší.

    Odpovědět

Napsat komentář