Jídlo jako jed a příznaky potravinové intolerance

Potravinová intolerance se projevuje na rozdíl od potravinové alergie tím, že vyvolává reakci na snězenou potravu trvající více než 25 dní. Příznaky potravinové intolerance mohou být nespavost, únava, deprese, problémy s pamětí, migréna, neustálá rýma či často se opakující nachlazení. Mnohdy si tyto příznaky s potravinovou intolerancí nespojujeme.

Imunoglobuliny G v našem těle jsou mobilizovány a vyvolají v těle zánět nebo podráždění, tělo je oslabeno a příznaky se mohou zhoršít. Následkem toho je např. plynatost nebo naopak zácpa či průjem, migréna nebo ekzém. Dlouhotrvající zánět v těle má velmi negativní dopad na organismus.

Jak intolerance na potraviny vznikla?

Intolerancí na určité potraviny trpí více než 90% populace. Každý z nás má od narození slabá místa, která mohou být časem aktivována a vyústit ve zdravotní problém. To v jakém prostředí žijeme a také genetické faktory mají velký vliv na tyto problémy.

Je třeba se zaměřit na tyto faktory:

  • jakým způsobem jsou průmyslově chována zvířata a vyráběny potraviny (hormony, éčka, pesticidy)
  • jakou pijeme vodu (obsah chemikálií či těžkých kovů v nefiltrované vodě)
  • zda konzumujeme alkohol či jiné dráždivé potraviny – např. Ocet, dalším faktorem jsou kouření, požívání léků, neustálý stres

hamburger-494706_640

Všechny tyto látky mají vliv na naši střevní tkáň, která je denně stimulována nebo naopak drážděna. Následkem toho se snižuje schopnost těla vstřebávat živiny a je oslaben imunitní systém. Toto se začne po delší době (až několik let) projevovat jako nerovnováha organismu a následná nemoc.

Nepřehlédněte:  Jak stres ovliňuje vaší váhu?

Pokud reagujeme pouze na určité potraviny, je nutné je z jídelníčku vyloučit a organismus tím zaléčit. Po čase jste schopni tyto potraviny opět konzumovat, aniž by vás ohrožovala. Pokud o reakcích na určité potraviny nevíme, je naše tělo trvale vystaveno dráždění a dochází tak k vleklým zdravotním potížím, aniž by nám byla stanovena diagnóza.

Jak zjistit zda mám intoleranci?

Jediným řešením, jak toto zjistit je otestování. Pomocí Igg látek budete otestování a zjistíte tak potraviny, které vyvolávají ve vašem těle intoleranci. V případě pozitivního nálezu je potřeba se vyhnout těmto potravinám a zaléčit organismus pomocí probiotik a prebiotik, colostra, glutaminu a dalších. Je důležité organismus zaléčit, aby nedocházelo k recidivě problémů. S přeléčením vám pomůže odborník.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář