Jak se stát fitness trenérem

Chcete se stát fitness trenérem, chcete kurz fitness trenéra ale nevíte jak na to?

Jsou určité podmínky, které určuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT), při udělování akreditace a musí je dodržet každé školící centrum, proto jsou v podmínkách přijetí do kurzu.

Přijetí do kurzu není provázeno přijímací zkouškou. Je nutné pouze odeslat z webu školafitness. cz objednávku, na základě vaší objednávky vám pošlu přihlášku, kterou vyplníte a pošlete ji zpět, společně s oskenovaným vysvědčením  ukončeného, minimálně středoškolského vzdělání.

Pokusím se odpovědět na některé důležité otázky, se kterými se často setkávám. Víte, že by vás práce trenéra zajímala, ale nevíte, co všechno budete muset udělat pro to, aby se váš záměr zdařil?

  • Jsou nějaké podmínky, které musím splnit? Podmínkou je váš zájem o pohyb, zdravý životní styl a láska k lidem. Musíte v období zkoušek dosáhnout věku 18 let. Máte-li základní vzdělání, budete muset absolvovat kurz v obsahu 200 hodin. V naší škole to znamená, že absolvujete ještě navíc kurz basic. Máte-li ukončené střední vzdělání, učiliště nebo střední školu s maturitou, bude vám stačit kurz v obsahu 150 hodin.
  • Jakou školu si mám vybrat? Vzdělání je důležité, vyberte si Akreditovanou školu pro instruktory, tak aby vám vyhovoval její obsah, a také místo. Budete kurz navštěvovat několik týdnů a dojíždění je vždy časově dost náročné. Potřebujete získat osvědčení o rekvalifikaci, jež vám umožní žádat o živnostenský list, pro činnost „poskytování tělovýchovných služeb“. Potřebujete také získat co největší rozsah teoretických vědomostí. A také a to především, množství praktických informací.
  • Jakou náplň předmětů a praxe by měl kurz mít? Náplň vaší vybrané školy by měla být všeobecná, aby vaše základy byly pevné a široké. Měli byste získat teoretické informace a dozvědět se, jak je praktikovat a využívat v praxi. Budete pracovat s klienty na různých rovinách. Jako fitness instruktoři musíte vytvořit trénink pro člověka bez rozdílu věku, pohlaví, aktuální trénovanosti a zdravotního limitu.
  • Existuje navazující vzdělávání? Další vzdělávání je nutností. Kurz pro fitness instruktory je pouze základ, na kterém budete dál stavět. Kurz Vám ukáže možnosti, které máte a které můžete dále rozvíjet. Navazující vzdělávání v podobě workshopů, přednášek a dalších kurzů si můžete vybrat podle toho, jakým směrem se dál budete ubírat.
  • Jaké budu mít uplatnění? Možností vašeho uplatnění je víc. Můžete získat živnostenský list a pracovat jako OSVČ. Můžete pracovat ve fitness centru, jako osobní trenér, nebo vést skupinové lekce, na pracovní smlouvu, nebo na dohodu. Můžete si otevřít vlastní fitness centrum, nebo svou činnost vykonávat jako trenér do domu.
Nepřehlédněte:  Jak bojovat s bradavicemi

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qf_EHeqtDXs

Všechny další informace o práci trenéra a možnostech, které tato práce nabízí, se můžete dozvědět na kurzu pro fitness instruktory. Práce Instruktora fitness je krásná, zajímavá barevná, plná různých možností, máte-li potřebu lidem pomáhat, je pro vás jako stvořená. Vzhledem k modernímu stylu života, každoročně přibývá lidí, kteří potřebují pomoc trenéra. Zvyšuje se tedy i potřeba těchto odborníků. Staňte se jedním z nich.

IMG_3363 Pracuji s lidmi v oblasti fitness už šestnáct let a ještě jsem neměla chuť s ní praštit. Domnívám se, že nejlepší práce je, když vás živí koníček.

 

Máte-li další otázky, kterých jsem se nedotkla, můžete mě kontaktovat zde.

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

1 komentář u „Jak se stát fitness trenérem“

Napsat komentář