Jablečný ocet na hubnutí i detox

Věděli jste, že jablečný ocet nemusíte využívat pouze jako přísadu do jídla, ale je také přírodním lékem, který pomáhá upevnit vaše zdraví? Získává se z vykvašených jablek a obsahuje spoustu prospěšných látek, zejména minerály a vitaminy. Je to výborný pomocník na detoxikaci organismu, a jelikož zrychluje metabolismus a trávení, dochází k rychlejšímu spalování tuků, a tak jeho pravidelné užívání může být do jisté míry i vašim pomocníkem při hubnutí. Nemusíte ho však užívat pouze vnitřně, je vhodný také pro vaši pokožku a vlasy.

Výhody

 • Posiluje trávení, navozuje pocit sytosti a pomáhá k rychlejšímu spalování kalorií.
 • Prevence mnoha civilizačních chorob (například cukrovka či vysoký cholesterol).
 • Lepší vyplavování nežádoucích látek z těla.
 • Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky.
 • Pomocník při léčbě různých onemocnění: vysoký krevní tlak, migrény, únava, cévní problémy, infekční onemocnění močových cest, menstruační potíže, křečové žíly a zánětlivá onemocnění kůže, vysoký krevní tlak, střevní potíže.

Nevýhody

 • Velmi aromatická příchuť a vůně připomínající „zkažený jablečný mošt“.
 • Při pravidelném užívání se může objevit kyselý zápach moči a potu.

Účinné látky obsažené v jablečném octu

Jablečný pektin (vláknina), vitaminy (B1, B2, B6, C), kyselina jablečná, vápník, sodík, železo, draslík, fluor, fosfor, hořčík, chlor, křemík, niacin a biotin.

Jak jablečný ocet užívat

1.varianta: Každé ráno na lačno vypijte 1 polévkovou lžíci jablečného octa rozmíchanou 250 ml vody (doporučuje se teplá). Po půl hodině se pak můžete nasnídat.

2.varianta: 1 kávovou lžičku octa rozmíchanou ve sklenici vody (250 ml) si dopřejte 2-3 krát za den mezi jídly.

Upozornění

Rozhodnete-li se pro pravidelné užívání, můžete mít ze začátku mírné střevní potíže (častější stolice). Jde jen o úpravu trávicího procesu vašeho těla. Jablečný ocet není doporučován lidem s vředovou chorobou žaludku. Pokud užíváte nějaké léky, nezapíjejte je nápojem z jablečného octa. Užívejte je tedy v jinou dobu než ocet, protože kyselé prostředí by mohlo ovlivnit fungování léků. S dávkováním octa to také nepřehánějte (stačí 3 kávové lžičky denně), mohli byste si přivodit kožní či trávící problémy.

Nepřehlédněte:  Proslim recenze – zkušenosti

Hodnocení

Jablečný ocet je tedy mnohem více než jen zálivka do salátů. Obsahuje množství vitaminů a minerálů. Může být všestranně použitelný, představuje přírodní podporu našeho zdraví i alternativní možnost léčby různých zdravotních obtíží. Navíc vám může pomoci i při redukci váhy, neboť navozuje pocit sytosti, zrychluje metabolismus a trávení. Nemůžete ale čekat že se vám nějaké to kilo navíc zázrakem vypaří. Ocet je pouze pomocník. Při zdravém hubnutí je vždy důležité uvědomit si poměr mezi příjmem a výdejem vaší energie.

Názory

Mě jablečný ocet moc pomohl, zhubla jsem, vyčistila se mi pleť a začala jsem díky němu chodit pravidelně na záchod, samozřejmě že jsem změnila i životosprávu. Myslím si že je to jedinečný přírodní přípravek na vyčistění těla, koupila jsem si ho ve zdravé výživě a chci si ho zkusit udělat i doma, protože je velký rozdíl mezi jablečnými octy v obchodě, ten správný by měl obsahovat usazeninu, kde je nejvíce prospěšných látek, ale v obchodě se moc takový nesežene. (Petra, dama.cz)

Zkoušela jsem pít několik měsíců ráno nalačno vodu s octem, ta chuť mi tedy byla celkem nechutná, tak jsem tu sklenici rychle vypila s pocitem, že pro zdravé hubnutí se to musí vydržet… no kilo dolů nešlo asi ani jedno, a teď si dám ten ocet leda tak do zeleninového salátu, místo normálního octa…  (cadouas, femina.cz)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

3 komentáře u „Jablečný ocet na hubnutí i detox“

 1. Ja piju jablecny ocet rano na lacny zaludek, 1lzici octa a 500ml teple vody.Piju tento napoj uz 1mesic a muzu rist ze se mi vse v tele zlepsilo, mela jsem zdravotni problem, napuchovaly me litka a strasne me bolely, po tomto napoji se vse zlepsilo uznemam problem s nohama.Muzu tento napoj doporucit..

  Odpovědět
 2. Me jablecny ocet uskodil. Bolel me po nem hrozne zaludek a pribrala jsem za tyden 5 kilo, otekla jsem a nafoukla se. Takze k certu s nim!!!!!

  Odpovědět

Napsat komentář