Hormonální antikoncepce a hubnutí

Hormonální antikoncepce prochází v posledních desetiletích velkým boomem. Je nasazována každé mladé holčině, bez ohledu na věk. Prostě je nevhodné mít v brzkém věku dítě, tak se globálně nasazuje preventivně proti početí, ale i jiným problémům. Stále více dívek má během puberty hormonální zvraty, nepravidelnou menstruaci, problémy s akné.

Nehledě na  obrovskou výhodu ochrany proti početí, komfort při styku, nesmíme zapomínat také na negativní důsledky, které se teprve teď krystalizují a dostávají na povrch. Stačí se podívat na rozrůstající se příbalový letáček. Dívky však většinou primárně zajímá otázka: „Přiberu nebo nepřiberu?“.

Plaquettes_de_pilule

Na mnoha internetových diskuzích se řeší hlavně rostoucí váha. Ale v době dospívání, se každá žena a dívka tvaruje bez ohledu na hormonální preparát. Je sice pravda, že dřívější pilulky obsahovaly vyšší množství hormonů, hlavně estrogenu, který podporuje ukládání tuku v oblasti hýždí a boků. Novější hormonální pilulky obsahují nižší podíl všech hormonů, takže by teoreticky neměly podporovat tloustnutí. Pokud přibíráte na váze, zkuste se zaměřit na:

  • Omezení soli, která zadržuje vodu v těle, způsobuje otoky
  • Změňte jídelníček – omezte rychle vstřebatelné sacharidy (alkohol, bílé pečivo, sušenky…)
  • Vsaďte na antioxidanty – chilli, brusinky, zelený čaj, brokolice
  • Konzumujte rostlinné vlákna – sníží hladinu cukru a špatného cholesterolu v krvi
  • Pohyb s pravidelným stravováním – předejdete hormonální nerovnováze, tělo si nebude vytvářet zásoby a předejdete také celulitidě

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář