Honeybush – zdroj vitamínů

Honeybush se označuje jako blahodárně působící čaj a nejčastěji pochází z jižní Afriky. Medový keř má mnoho pozitivních účinků na zdraví. Co to vlastně je a na co se dá Honeybush využít?

Honeybush je tradiční jihoafrický nápoj z keře, který rostl původně planě v okolí Kapského města, který. Nedávno se začal šířit do celého světa. Z vědeckého hlediska nemá honeybush, nebo jemu podobný rooibos, s čajem nic společného, jejich aroma a chuť je ale podobné. Oba neobsahují kofein, ale naopak mají mnoho vitamínů a minerálů. Honeybush je příbuznou odrůdou keře Cyclopia. Na rozdíl od rooibosu má nezaměnitelnou medovou vůni, kterou vydávají lístky i samotný nálev.

nálev

Honeybush

Honeybush je keř a sklízí se z něj jeho vonné lístky. Většina sklizně i dnes pochází z planě rostoucích keřů. Pití lahodného moku vám dodá přírodním formou mnoho vitamínů i minerálů. Nepěstuje se ve skleníku s použitím hnojiv a pesticidů. Drobné lístky s typickou medovou vůní pocházejí z horských svahů, kde keře rostou v okolí Kapského mysu. Díky nasládlé chuti jej nemusíte ani sladit.

Obsah látek

Obsahuje značné množství vitamínu C, minerály, jako je vápník, železo a fluor, ale i draslík, sodík, měď, zinek, mangan, hořčík a vysoké množství antioxidantů. Jeho nezaměnitelná medová vůně je opojná. Nápoj obsahuje antioxidanty, které nám pomáhají bojovat proti civilizačním chorobám. Antioxidanty plní svůj účel i v prevenci proti rakovinovému bujení. Má blahodárný vliv na kardiovaskulární systém, protože honeybush obsahuje látky, které zabraňují ucpávání cév. Tím se snižuje riziko infarktu. Reguluje krevní tlak i hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.

Mezi antioxidanty patří i flavonidy, které mají důležitou roli v obranném mechanismu. Zabraňují vzniku aterosklerotického plaku a následně vzniku srdečních chorob. Látka pinitol pomáhá při léčbě cukrovky neboli diabetu. Pravidelné pití čaje tedy odbourává tukovou tkáň, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, má protinádorové účinky a je prospěšný pro naše srdce. Je podpůrným prostředkem i v léčbě mnoha kožních onemocnění.

Nepřehlédněte:  Super životní styl je zdravý životní styl

nálev z bylin

Pomáhá:

 • při chřipce a nachlazení
 • při cukrovce
 • při vysoké hladině cholesterolu
 • při prvních příznacích menopauzy u žen
 • při riziku srdečních příhod
 • jako prevence vzniku rakoviny
 • při nadváze, obezitě a hubnutí
 • proti stárnutí organismu
 • zklidňuje mysl
 • zmírňuje bolesti s příčinou v nervovém systému
 • zlepšuje stav pleti a pokožky

Konzumace tohoto „čaje“ se podílí na ochraně kůže před nebezpečným UV slunečním zářením. Pomáhá zlepšit stav kůže i při slunečních spáleninách. Úlevu představuje i pro ženy v období menopauzy, kdy pomáhá lépe zvládat výkyvy nálad a deprese či návaly horka. Látky v této bylině se podílí i na efektivnějším využívání už existujícího tuku a snižují riziko ukládání nových tuků. Působí proti stárnutí buněk a dodává energii.

čajový nálev

Vhodný i pro děti

Díky medové vůni a nasládlé chuti je honeybush vhodný a oblíbený nápoj i u dětí. Zejména jej děti pijí v Japonsku. Díky tomu, že honeybush neobsahuje žádný kofein, je nasládlý, ale neobsahuje cukry, je vhodnou alternativou přeslazených džusů a limonád. Navíc obsahuje vápník i fluor, čímž příznivě působí na zdravý vývoj dětských kostí a zubů. Je vhodný k pití v těhotenství a v době kojení.

Čaj i studený nápoj

Zalijte lístky honeybush horkou vodou v poměru 1 lžička na 1,5 až 2 deci. Pokud vaříte čaj do konvice, připravujte ho v konvici a dejte 2 lžičky. Luhujte po dobu 5 minut a následně přeceďte. Pokud chcete studený nápoj, naplňte vysokou sklenici kostkami ledu do 2/3 a přelijte teplým nápojem.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář