Her Biotic [recenze]: Složení je zajímavé, ale drahé

Viděly jste nedávno v nabídce některé značky probiotika pro ženy a nejste si jisté, jak se liší od těch běžně prodávaných, které jsou určena pro všechny? A existují například taková, ze kterých může těžit třeba i hormonální rovnováha? Podle Carnium Botanicals ano. Opravdu se ale vyplatí doplněk stravy Her Biotic vyzkoušet?

V poslední době je velkým trendem nabízet výrobky pouze pro ženy. Platí to třeba o spalovačích tuků, které mají stejné složení, jako ty pro obě pohlaví. Mají ale třeba jen růžový obal a hezčí marketing. V neposlední řadě pak úpravou často prochází i cena, která může být ve srovnání s ostatními výrobky na trhu někdy mnohonásobně vyšší.

A zdá se, že tento trend přišel i do sortimentu probiotik. Na trhu se totiž čím dál častěji objevují taková, která opět cílí primárně na ženy. Nejspíš to nějaký smysl mít bude, protože specifickou mikroflóru najdeme u žen ve vaginální oblasti. Když se vychýlí z rovnováhy, může to podpořit vznik infekcí a dalších vleklých potíží.

Opravdu je ale nutné na tyto výrobky vynakládat mnoho finančních prostředků, které by se daly s trochou plánování využít jinde?

O Her Biotic

her biotic

Her Biotic je probiotický doplněk stravy od značky Carnium Botanicals, který se specializuje na podporu ženského zdraví a sebevědomí.

Mezi jeho hlavní benefity má patřit podpora normální hmotnosti a detoxikace organismu. Také má podpořit trávení a normální vyprazdňování a podporovat urogenitální zdraví, které je často pod palbou nežádoucích zánětů. Dále má podpořit normální stav pokožky a má omezit nepříjemné ženské projevy cyklu, ke kterým se namátkou řadí PMS a bolestivá menstruace.

Dohromady obsahuje 6 probiotických kmenů, což není špatné, ale najdeme na trhu i doplňky stravy bez uvedení konkrétního pohlaví, které jich obsahují dokonce i více. (A i za lepší cenu. Viz srovnání výše.)

Jaké má složení?

Jak už bylo uvedeno výše, Her Biotic obsahuje směs probiotických kultur. Poněkud překvapivě pak obsahuje i bylinky.

Mezi zastoupenými kmeny najdeme:

  • Lactobacillus plantarum
  • Lactobacillus fermentum
  • Lactobacillus acidophilus
  • Lactobacillus reuteri
  • Lactobacillus rhamnosus
  • Bifidobacterium bifidum

Dále je pak součástí složení ještě D-manóza a výtažek z brusinek, což jsou látky, které se doporučují na podporu normálního stavu močového ústrojí, na jehož záněty ženy ve větší míře trpí.

Cena – proč je tak vysoká?

Čeho si většina žen na doplňku Her Biotic nejspíš hned všimne je jeho překvapivě vysoká cena. Vzhledem k tomu, že na trhu jsou kvalitní probiotické doplňky stravy, které vychází i na méně než 500,- za jedno balení, zatímco za Her Biotic se platí 565,- a za delší kúry klidně i několik tisícovek (bez akce klidně téměř 4 000,- za variantu 5+2 zdarma), je pochopitelné, že se hodně lidí ptá, zda je tato cenovka opodstatněná.

I když složení Her Biotic považujeme za kvalitní a je na něm vidět, že má působit na několik okruhů ženského zdraví současně, pokud byste si vybraly dva levnější doplňky z dvou kategorií (tedy doplněk stravy s probiotiky a doplněk stravy s D-manózou na močové cesty), s velkou pravděpodobností v mnoha případech hodně ušetříte.

Diskuze a zkušenosti

Doplněk stravy Her Biotic užívají (podle oficiálních stránek) i některé známé osobnosti. Jelikož ale není veden v žádném srovnávači zboží, mimo recenzí na oficiálních stránkách si nemůžeme přečíst názory dalších lidí, kteří se o ně rozhodli veřejně podělit. Jediné, z čeho můžeme čerpat, je poradna lékárny Pilulka a fórum eMimino.

Lidé, kteří mají s Her Biotic již zkušenost, nejčastěji zmiňují, že:

  • Na kvasinkové infekce jsou nejlepší boraxové globule
  • S užíváním Her Biotic jsou spokojené
  • Na hubnutí jim to vůbec nepomohlo, ale na vaginální potíže ano

her biotic zkušenosti

her biotic recenze

her biotic diskuze

Co se týče hubnutí, probiotika ho mohou v nějakém smyslu podpořit. Je ale důležité jejich užívání doplnit ještě cvičením a zdravějším jídelníčkem, jinak nelze čekat žádné velké zázraky.

Když se vrátíme ke Carnium Botanicals Her Biotic, zdá se, že jde o kvalitní doplněk stravy, ale cena nemusí být pro mnoho žen výhodná. Pokud ale toužíte po tomto specifickém složení, můžete ho vyzkoušet.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář