Harmonelo Probio [recenze]: Jsou tato probiotika skutečně dobrá?

Chcete začít s užíváním probiotik a nesnášíte polykání rozměrných kapslí? Pak jste si nejspíš všimli probiotických doplňků stravy od Harmonelo, které mají podporovat detoxikaci a zažívání. Je to ale pravda?

Kvalitní probiotika jsou velmi důležitá pro udržení normálního stavu našeho trávení a imunity. Jak ale poznat, že jsme si z té masy doplňků stravy, které jsou na trhu volně k dostání, vybrali správně?

Rozhodující obvykle není jejich cena, ale například obsah životaschopných mikroorganismů v jedné dávce, co nejširší počet kmenů a prebiotika, kterými se probiotika živí.

A protože většina probiotických doplňků stravy je dostupná v kapslích, změnu v určitém směru přináší doplňky stravy od Harmonelo, které mohou být pro mnoho lidí uživatelsky přívětivější. (Dají se totiž snadno vypít.) Pravděpodobně nejoblíbenější je doplněk stravy Harmonelo Probio, ale existuje i mnoho dalších variant. Například Harmonelo Slim.

Opravdu se ale vyplatí za tyto produkty utrácet? A hodí se zkusit probiotika na míru, které firma taktéž nabízí?

O Harmonelo

Nenechte se zmást krásným povídáním a designem na webových stránkách. Harmonelo není běžná firma, ale MLM společnost, která má své distributory, jež doplňky stravy s probiotiky nabízí dál. Jako jednotlivec, který má zájem tyto výrobky vyzkoušet, nemáte prakticky šanci se k nim na internetu (až na výjimky) dostat.

To neznamená, že je Harmonelo podvod. A šmahem neodsuzujeme ani MLM prodej, pokud je veden rozumně, eticky a citlivě vůči potenciálním klientům. (Jistě víte, že některým prodejcům může jít především o profit.)

O Harmonelo Probio

harmonelo probio

Vraťme se ale zase zpátky k tématu, kterým je doplněk stravy Harmonelo Probio. Složení Harmonelo Probio má přispět k normální funkci zažívání v průběhu dne. Celkem obsahuje 12 probiotických kmenů. Z každé lahve pak jde celá 1,- do nadačního fondu HARMONELO HOPE.

Vzhledem k tomu, že cena jedné láhve tohoto doplňku stravy stojí kolem 1 200,-, darování jedné koruny z každého prodaného výrobku se nám jeví jako podezřele malá částka. Takže jde v podstatě jen o takové gesto.

Co však může uživatele zajímat je to, že Harmonelo Probio je bez lepku a mléčných složek, takže jej mohou vyzkoušet i lidé s alergii nebo intolerancí.

Jako pozitivum pak vidíme, že jsme schopni dohledat složení, ve kterém je: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium animalis, Bifidobacterium infantis, Streptococcus thermophilus, rozpustná vláknina z kořene čekanky a inulin.

Samozřejmě, také v něm najdeme další přidané látky, ke kterým patří třeba sladidlo stévie. Důležité však je, že víme, jaké konkrétní mikroorganismy se mají v tomto doplňku stravy přesně nacházet. A také, že víme, že se v něm nachází i prebiotika.

Harmonelo – probiotika na míru

Veskrze každý odborník z oboru vám řekne, že pro největší efekt na zdraví a trávení je nejlepší mít probiotika zhotovená přímo na míru. K tomu je potřeba vzorek stolice, z jehož složení se následně vyhodnotí, jaké kmeny potřebujete přesně doplnit. A přesně taková probiotika následně dostanete. V prémiové verzi pak můžete projít ještě jedním kontrolním měřením, které má za cíl vyhodnotit, jak bylo nasazení probiotik na míru úspěšné. Asi vám ale nemusíme příliš osvětlovat, že tato varianta je velice nákladná a cena za ni se pohybuje v řádu několika desítek tisíc korun. Proto je dostupná jen málokomu.

Jaké jsou s ním zkušenosti?

Problém s doplňky stravy Harmonelo je tak trochu v tom, že je velmi složité na internetu najít ověřené zákaznické recenze, které neprošly schvalovacím procesem přímo ze strany Harmonelo, anebo nepochází přímo od prodejců. Z toho důvodu se spoléháme především na to, co jsme schopni dohledat v internetových diskuzích a recenzích.

V podstatě jsme se ale dozvěděli hlavně to, že:

  • Jim vadí, že jsou výrobky tak drahé
  • Ne každý MLM prodejce má potřebné vzdělání
  • Se tyto doplňky nedají mimo síť prodejců téměř sehnat
  • V lékárnách je možné koupit doplňky stravy z této kategorie i mnohonásobně levněji
  • Jim nevyhovuje stévie

harmonelo zkušenosti

harmonelo diskuze

harmonelo recenze

harmonelo diskuze

harmonelo zkušenosti

Jakou zkušenost máte s doplňky stravy od Harmonelo vy? Pomohly vám?

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář