Detoxikační jídelníček: čím ho obohatit?

O detoxikaci těla již určitě slyšel každý, a ti kdo ji zkoušeli jistě ví, že pro tělo je to jednou za čas opravdová úleva. Způsobů, jak očistit tělo od škodlivých látek, které se v našem organismu usazují, je mnoho. Já osobně se přikláním k těm méně radikálním, které vašemu tělu uleví, ale zároveň neublíží nedostatkem základních živin. 

Detoxikační jídelníček: jděte na to přirozenou cestou

Některé detoxikační kůry, které jsou k nalezení na všemožných internetových stránkách, slibují zázračnou detoxikaci organismu spolu s abnormálním úbytkem hmotnosti za krátkou dobu.

Aby ne, když při těchto kůrách nekonzumujete téměř nic jiného, něž čisté zeleninové šťávy a koktejly od jistého výrobce. Tímto způsobem sice zhubnete a své tělo detoxikujete, ale velmi nezdravým způsobem, jehož následky mohou být do budoucna nejenom ještě větší váhový přírůstek.

Jako u všeho, tak i u detoxikace bychom měli přemýšlet především nad tím, jaké výsledky nám tato kůra přinese do budoucna.

Stále více odborníků se však přiklání k více racionální cestě očisty organismu, což je zdravá a vyvážená strava odlehčená o některé typy potravin a jako doplněk detoxikace užívání některých přírodních čajů a směsí, které obsahují přírodní látky, jež přirozenou cestou napomáhají k lepší detoxikaci organismu.

Mezi tyto výrobky, kterými můžeme obohatit detoxikační jídelníček, patří například i prodetox (najdete na stránkách www.prodetox.cz), což je výrobek, jež svým složením napomáhá vylučovat z těla škodliviny a zachovat si přirozenou rovnováhu organismu.

Výhodou tohoto výrobku je hlavně to, že nemusíte držet žádné nesmyslné hladovky, pouze ozdravíte svůj dosavadní jídelníček a vyloučíte některé nevhodné potraviny.¨

Jak vlastně prodetox funguje?

Prodetox je směs přírodních látek, jejichž hlavním cílem je pomoci upravit zažívání a tím nastolit rovnováhu v našich střevech. Právě střeva se totiž ve velké míře podílí na celkové očistě organismu, včetně udržování správných imunitních funkcí.

 

Probiotika, neboli hodné bakterie, které v našich střevech žijí, jsou často ničena právě špatnou životosprávou, ale i některými léky, které dnes mnoho lidí užívá.

Více o prodetoxe najdete zde!

Pokud nekonzumujete dostatek potravin s obsahem těchto bakterií, jako jsou zakysané mléčné výrobky či fermentovaná zelenina a jiné, je možné, že i vy trpíte nerovnováhou střevních bakterií, což se kromě zhoršené imunity a zažívání může projevovat i ve formě jiných zdravotních komplikací.

Je užívání prodetoxu složité?

rozbaleny_prodetox

Vůbec ne. Velmi mě oslovilo, že u tohoto výrobku užíváte pouze jeden až dva sáčky denně po dobu přibližně 14 dnů, což není nijak časově náročné.

Stačí jen směs rozmíchat ve 250 ml studené vody a vypít, minimálně jednu hodinu před jídlem. Už po první dávce se ve vašem těle nastartuje žádaný detoxikační proces, včetně úpravy celkového zažívání.

Jaké jsou tedy výhody prodetoxu?

 • Pomáhá očistit organismus od škodlivých látek a toxinů nastřádaných nejenom při špatné životosprávě
 • Upravuje naše zažívání a pomáhá nastolit rovnováhu střevní mikroflóry
 • Nenáročný způsob užívání
 • Pomáhá k lepšímu vstřebávání všech živin včetně vitaminů a minerálů
 • Probudí ve vás mnohem více energie
 • Odstraní problémy s nafouknutým břichem a plynatostí
 • Můžete si ho vzít kamkoliv s sebou a nezabere vám téměř žádné místo
 • Pocítíte celkové zmírnění některých chronických bolestí
 • Pomáhá odstranit zácpu a udržet pravidelnost vyprazdňování
 • Vhodné i pro děti od 6 let (ty užívají pouze poloviční dávku)
 • Donutí vás k pravidelnému pitnému režimu, jelikož při jeho užívání je nezbytný dostatečný přísun tekutin
Nepřehlédněte:  Tabletky na hubnutí Chitomax

Složení prodetoxu svědčí o jeho účinnosti, najdeme v něm spoustu přírodních látek, které společně dopomohou k efektivní očistě těla a dobrému zažívání.

Najdeme v něm směs přírodní vlákniny, která je tvořena jablečným pektinem, práškem z jitrocele a guarovou gumou, jež skvěle vážou odpadní látky v našich střevech.

Probiotickou kulturou obsaženou v této detoxikační směsi je Lactobacillus sporogenes, jež přináší více než sto milionů přátelských organismů, zodpovědných za nastolení rovnováhy v našich střevech. Hlavní detoxikační složkou je potom látka zvaná Montmorillonit, jež taktéž zodpovídá za navazování a vylučování škodlivých látek pryč z těla.

Prodetox je také plný antioxidantů, které jsou důležité nejenom v boji s volnými radikály a oxidačním stresem.

Jaké antioxidanty v prodetoxu najdeme?

 • Přírodní směs karotenoidů Caromin
 • Gama-karoten
 • Alfa-karoten
 • Beta-karoten
 • A další karotenoidy

Tímto to však z daleka nekončí, detoxikačních látek je v tomto výrobků ještě mnohem více. Většina z nich na bázi výtažků z bylin a stromů, jejichž detoxikační efekt byl již několikrát prokázán. Najdeme zde například prášek z kůry jilmu červeného, vojtěšky, nebo kořene proskurníku lékařského.

Mezi další složky prodetoxu se řadí i výtažky z kořene zázvoru, který každý z nás určitě zná jako zaručeného bojovníka nejenom se zažívacími problémy, ale i s mnoha nemocemi virového či bakteriálního původu.

Účinek prodetoxu posiluje i výtažek z ořešáku popelavého, listu máty peprné, či fenyklových semínek a kořene bodláku. Tyto jedinečné složky tvoří dohromady celek, jenž se může pyšnit blahodárnými účinky na naše zdraví.

Je detoxikační jídelníček s prodetoxem dobrou volbou?

pijeme_prodetox

Přípravek prodetox se pro očištění organismu dá jistě doporučit, nesmíme však zapomínat na jeho kombinování se zdravou stravou, která by měla být v období pročišťování organismu plná ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Na druhou stranu je dobré se co nejvíce vyhýbat nevhodně technologicky zpracovaným produktům, živočišným tukům, bílému cukru, alkoholu, cigaretám, nadměrnému solení a smaženým, pečeným a grilovaným jídlům.

Při dodržování těchto zásad a pravidelném užívání prodetoxu již po několika dnech pocítíte rozdíl nejenom v zažívání. Pokud byste přeci jenom žádnou změnu nezaznamenali, můžete dobu užívání prodloužit na dalších 14 dní.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

1 komentář u „Detoxikační jídelníček: čím ho obohatit?“

Napsat komentář