Detoxikace překyseleného těla

Detoxikace již není spojována pouze postdrogovou léčbou, protože nebezpečné látky v sobě máme každý. Akorát by nás možná nenapadlo, že si je dopřáváme při běžném pojídání nejrůznějších pochutin. Náš organismus je nastaven na určité pH. Pokud se zvýší kyselost, přinese to také důsledky – únavu, časté infekce, podrážděnost, bolesti hlavy, problémy s trávením, poruchy spánku (ve smyslu plus i mínus). Takže náš stravovací režim jde ruku v ruce s naším zdravím.

Budete-li jíst nezdravě, nepravidelně, kouřit, holdovat alkoholu a převážně se nehýbat, zaděláváte si v první řadě na solidní překyselení a postupem času také na civilizační nemoci.

Čemu se převážně v jídelníčku vyhnout?

  • Vyšší konzumaci masa (hlavně červeného)
  • Rychlých cukrů (cukrovinky, sladkosti, zákusky, sladké pečivo, pečené buchty)
  • Alkoholu (zejména tvrdému)

Jaký by měl být pitný režim při detoxikaci?

peppermint-tea-1109_640

  • Voda
  • Čaje (doporučuje se zelený, ovocný)

Zapomeňte na kávu, která nás silně překyseluje a navíc dehydruje.

Naše tělo si v případě nouze snaží zachovat rovnováhu. Pokud se tedy dlouhodobě nedostavují zásadotvorné potraviny, vezme si tělo zásoby vápníků přímo z kostí. Kosti se častěji lámou a hůře hojí. Abychom vinu nepřisuzovali pouze jídelníčku, je potřeba se zamyslet i nad dalšími faktory, které k překyselení vedou. Psychicky vypjatý stav nám dočasně sice vyplaví adrenalin, po kterém se budeme cítit stále dobře, i když pojedeme na plné obrátky, ale za pár měsíců vše pomine a vy se můžete potýkat s vážnějšími zdravotními problémy. Také je důležité zdůraznit obrovský vliv kvality dýchání, kterým se tělo odkyseluje (viz zamořená místnost s nádechem acetonu po slušně vydařeném večírku). Takže i dýcháním si tělo vypomáhá a detoxikuje nás. Mezi vhodné aktivity, kde se naučíte kvalitně a prohloubeně dýchat, patří jóga. Má skvělý vliv i na pohybový aparát, zklidní mysl a harmonizuje tělo i ducha.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

1 komentář u „Detoxikace překyseleného těla“

Napsat komentář