Co všechno se dá léčit prameny v Mariánských Lázních?

Trápí vás zdravotní obtíže a hledáte pro sebe ty nejlepší lázně? Mezi lázně, které se zaměřují na velké množství potíží patří jedny z nejmladších u nás, Mariánské Lázně. Čím to, že sem můžete s mnoha neduhy? Poděkovat za to můžeme rozličnému složení zdejších minerálních pramenů.

Mariánské Lázně sice nemají nijak zvlášť dlouhou historii, přesto si už získaly světový věhlas. Jezdí sem mnohé slavné osobnosti, ale i obyčejní lidé. Co je sem táhne? Léčivé prameny.

Co všechno se dá léčit prameny v Mariánských Lázních?

S čím se můžete v Mariánských Lázních léčit?

Mariánské Lázně jsou důkazem toho, že lázně nejsou jen pro staré, zaměřují se zejména na léčbu:

 • Nemocí pohybového aparátu, mezi které patří onemocnění kostí, kloubů, svalů i páteře. Mezi ty nejčastější patří artróza a úrazy, úlevu zde najdou i lidé, které trápí osteoporóza.
 • Nemocí ledvin a močových cest (záněty močových cest, ledvinové i močové kameny, záněty prostaty apod).
 • Nemocí dýchacích cest – záněty horních i dolních cest dýchacích, astma bronchiale, chronická obstrukční plicní nemoc, častý zápal plic.
 • Metabolických onemocnění – choroby, při kterých je v těle narušena látková výměna a přeměna. Léčí se tu hlavně cukrovka.
 • Gynekologických onemocnění jako gynekologické záněty, inkontinence klimakterický syndrom. Víte, že sem můžete přijet i s neplodností. Mnoho žen by vám potvrdilo, že kombinace lázeňských procedur, klidu a odpočinku na ně mělo pozitivní účinky.
 • Onkologických onemocnění, mezi která patří hlavně rakovina plic, karcinom prsu, rakovina žaludku, konečníku a tlustého střeva.
 • Nemocí trávicího ústrojí (onemocnění žaludku, žlučníku, jater, slinivky břišní), které nejsou zrovna příjemné. Mezi jejich časté příznaky patří nechutenství, nadýmání, zácpa nebo průjem, některé doprovází i intenzivní křeče.

Co všechno se dá léčit prameny v Mariánských Lázních?

Jaké minerální prameny tu najdete?

Místní přírodní bohatství v podobě minerálních pramenů s léčivými účinky začal na konci 18.století podrobně zkoumat lékař premonstrátského kláštera v Teplé Josef Jan Nehr.

Nepřehlédněte:  Tipy na potraviny pro podporu plodnosti.

O pramenech se sice vědělo, nikdo ale jejich účinky nezkoumal kvůli tomu, že zde panovaly nehostinné přírodní podmínky. Tam, kde dnes stojí elegantní hotely a jsou tam nádherné parky, byla dřív bažina, prales a strmé rokle.

V okolí města najdeme přes 100 vývěrů minerálních vod, všechny jsou studené a většina z nich se využívá k léčbě onemocnění močového ústrojí.

Co všechno se dá léčit prameny v Mariánských Lázních?

 • Křížový pramen patří mezi ty nejstarší, využívá se při léčbě nemocí trávicího ústrojí, pomáhá proti zácpě, má blahodárné účinky na onemocnění žaludku, slinivky i jater.
 • Lesní pramen je vhodný pro pacienty se žaludečními potížemi, působí ale i mukolyticky. Uvolňuje hlen z dýchacích cest, usnadňuje vykašlávání. Děti a lidé s vysokým tlakem nebo potížemi se srdcem by ho pít neměli, doporučuje se jeho inhalace.
 • Rudolfův pramen se využívá hlavně u nemocí močových cest, díky vysokému obsahu vápníku se doporučuje i těm, kdo bojují s osteoporózou. Má i hodně hořčíku.
 • Ambrožovy prameny mají vysoký obsah železa a jsou vhodné pro léčbu fosfátových ledvinových kamenů.
 • Karolinin pramen se využívá při urologických a nefrologických onemocněních, dny, dianetu II.stupně a při bolestech pohybového aparátu.
 • Ferdinandův pramen má typicky slanou chuť a je vhodný zejména pro léčbu metabolických onemocnění a nemocí zažívacího ústrojí.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář